Fundacja mBankuOd września do grudnia bieżącego roku Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim realizuje projekt "Zagraj z matematyką!" dofinansowany przez Fundację mBanku. Koordynatorem projektu jest pani Joanna Wakoń.

Głównym zamierzeniem szkolnego projektu jest zwiększenie zainteresowania matematyką, ukazanie jej barwnego i ciekawego oblicza oraz poszerzenie wiedzy matematycznej dzieci. Każdy miesiąc, w którym będzie on trwał jest podzielony tematycznie. I tak wrzesień to "Ogarniam tabliczkę mnożenia". Odbędą się wtedy warsztaty, podczas których uczestnicy zapoznają się z zasadami i technikami pomocnymi w nauce tabliczki mnożenia. Podczas Międzynarodowego Dnia Tabliczki Mnożenia odbędzie się gra terenowa. Następnie będą mieć miejsce warsztaty plastyczno-matematyczne "Tabliczkomania", na których zostanie opracowana gra planszowa.

Październik to "Szyfromania". W miesiącu tym pojawią się rozgrywki matematyczne "Złam szyfr" oraz warsztaty dla nauczycieli i uczniów "Zakoduj w QR" dotyczące tworzenia i odczytywania kodów QR. A na koniec odbędzie się gra terenowa taleblazer. Listopad to "Praktyczna matma" i konkurs "Bake off ale matma" do którego zostaną zaproszeni uczniowie, rodzice oraz nauczyciele. Zadaniem każdej z drużyn będzie wykonanie dania w kształcie figury. Potem pojawi się – kryptoarytmetyka "Ukryte napisy", w której uczniowie będą odszyfrować ukryte działania. Na koniec odbędzie się konkurs "Świąteczny budowniczy". W listopadzie zostaną przeprowadzone warsztaty "Piękno i harmonia opisane liczbami", na których uczniowie, rodzice, nauczyciele dowiedzą się o złotych proporcjach w matematyce. Ponadto będą się odbywać dodatkowe zajęcia z matematyki dla uczniów klas IV-VI. W trakcie zajęć będą: wykonywane wyszywanki matematyczne, Origami, rozwiązywane i tworzenie rebusów, krzyżówek i łamigłówek. Z najciekawszych prac zostanie wydana książeczka wraz z rymowankami tabliczkowymi.