"Nie liczy się to ile posiadasz,
ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz"

Widownia na trybunachDnia 14 kwietnia 2023 r. obchodzony był Dzień Dobra czyli Patronalne Święto Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Jest to święto wszystkich ludzi dobrej woli, którzy bardzo chętnie poświęcają swój czas na prace społeczne oraz dla osób potrzebujących. Również w naszej szkole tego dnia świętowali uczniowie, działający w Szkolnym Kole Caritas. Z tej okazji wybrali się oni na spotkanie do Zamościa na "Dzień Dobra na sportowo".

Wydarzenie rozpoczęło się od Mszy Św. w zamojskiej katedrze, której przewodniczył Biskup Diecezjalny Marian Rojek. Następnie wszyscy obecni zgromadzili się na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu, gdzie odbyły się rozgrywki sportowe dla wolontariuszy Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. To był piękny dzień, który długo będziemy jeszcze wspominać. Opiekunem Szkolnego Koła Caritas jest pani Joanna Wakoń.

images/aktualnosci/kdg_06_12_2022/1/1.jpgSzkolne Koło Caritas działające w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim podejmuje wiele działań na rzecz potrzebujących. W listopadzie zorganizowano kiermasz deserów galaretkowych oraz popcornu przygotowanych przez wolontariuszy naszej szkoły. Cieszył się on dużym zainteresowaniem całej społeczności szkolnej. Dochód uzyskany ze sprzedaży został przekazany na leczenie chorych dzieci.

Bardzo dziękujemy wszystkim tym, którzy zechcieli wziąć udział w kiermaszu, a przede wszystkim tym, którzy przyczynili się do jego przygotowania.

Prace szydełkowe wykonane przez panią Małgorzatę PasierbiewiczW październiku 2022 r. Szkolne Koło Caritas ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II zorganizowało charytatywny Kiermasz Dobroci, na którym można było nabyć ręcznie wykonane szydełkowe cudeńka. Piękności te zostały przekazane przez byłą naszą uczennicę panią Małgorzatę Pasierbiewicz (obecnie zamieszkującą we Włoszech).

Udało nam się zebrać całkiem niezłą sumkę. Kwota ta została w całości przekazana na leczenie chorych dzieci z naszego województwa. Może dzięki naszej pomocy zagościł uśmiech na twarzy chorego dziecka i radość w oczach zatroskanych rodziców.

Wszystkim bardzo dziękujemy za przyłączenie się do akcji.

Pomoc dla uchodźców z UkrainyWszystkich nas dotykają wydarzenia, które dzieją się na Ukrainie. Nasza szkoła nie pozostała obojętna na te tragiczne wydarzenia i aktywnie włączyła się do wielu działań charytatywnych.

Szkolne Koło Caritas przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim przyłączyło się do akcji zbierania darów dla uchodźców z Ukrainy prowadzonej przez Caritas Diecezji Zamojsko- Lubaczowskiej. Zbieraliśmy m.in.: konserwy, słodycze, koce, śpiwory, poduszki, wodę, środki czystości, artykuły kosmetyczne oraz pampersy dla dzieci. Dary te zostały przekazane organizatorom tej zbiórki.

Następna inicjatywa charytatywna to zakup leków i środków opatrunkowych przez nauczycieli z naszej szkoły. Materiały te zostały przekazane dla ukraińskich żołnierzy walczących w obronie ojczyzny.

Drodzy uczniowie!

Palmy wielkanocnePrzed zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi proponuję Wam udział w konkursie na wykonanie palmy. Nie mogą one być przekraczać wysokości jednego metra. Należy je zrobić z naturalnych surowców. Zdjęcia proszę wysłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z podaniem tytułu i opisem kto jest jej autorem. Czas dostarczenie pracy do 5 marca 2021 r. Prace zostaną nagrodzone, a następnie przekazane na wojewódzki konkurs do Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie. W szkolnym konkursie przewidziane są nagrody tj. piłki i nie tylko.