Iga wśród prezentówSzkolne Koło Caritas działające w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim podejmuje wiele działań na rzecz potrzebujących.

W miesiącu grudniu zorganizowany był charytatywny Kiermasz Dobroci, na którym można było nabyć ręcznie wykonane szydełkowe cudeńka. Piękności te zostały przekazane przez byłą naszą uczennicę panią Małgorzatę Pasierbiewicz (obecnie zamieszkującą we Włoszech).

Ozdoby świąteczneSzkolne Koło Caritas działające w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim podejmuje wiele działań na rzecz potrzebujących. W miesiącu grudniu chcielibyśmy prosić o wsparcie finansowe dla Igusi, która choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Pochodzi ona z Biłgoraja. Urodziła się w marcu 2018 roku, jako zdrowe dziecko. Niestety w 6 tygodniu zachorowała na nieuleczalną, szybko postępująca chorobę, jaką jest rdzeniowy zanik mięśni (SMA1). Aby dalej żyć potrzebuje kosztownej rehabilitacji ruchowej i oddechowej.

Wolontariusze Szkolnego Koła CaritasW dniach 6-10 grudnia br. w sklepach całej Polski odbyła się świąteczna zbiórka żywności pod patronatem Caritas Polska pod hasłem "Tak POMAGAM".

Członkowie Szkolnego Koła Caritas ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim chętnie włączyli się do akcji. Ubrani w czerwone koszulki z logo Caritas zachęcali do kupowania produktów o przedłużonym terminie przydatności do spożycia i ofiarowania ich potrzebującym.

"Nie liczy się to ile posiadasz,
ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz"

Widownia na trybunachDnia 14 kwietnia 2023 r. obchodzony był Dzień Dobra czyli Patronalne Święto Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Jest to święto wszystkich ludzi dobrej woli, którzy bardzo chętnie poświęcają swój czas na prace społeczne oraz dla osób potrzebujących. Również w naszej szkole tego dnia świętowali uczniowie, działający w Szkolnym Kole Caritas. Z tej okazji wybrali się oni na spotkanie do Zamościa na "Dzień Dobra na sportowo".

Wydarzenie rozpoczęło się od Mszy Św. w zamojskiej katedrze, której przewodniczył Biskup Diecezjalny Marian Rojek. Następnie wszyscy obecni zgromadzili się na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu, gdzie odbyły się rozgrywki sportowe dla wolontariuszy Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. To był piękny dzień, który długo będziemy jeszcze wspominać. Opiekunem Szkolnego Koła Caritas jest pani Joanna Wakoń.

images/aktualnosci/kdg_06_12_2022/1/1.jpgSzkolne Koło Caritas działające w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim podejmuje wiele działań na rzecz potrzebujących. W listopadzie zorganizowano kiermasz deserów galaretkowych oraz popcornu przygotowanych przez wolontariuszy naszej szkoły. Cieszył się on dużym zainteresowaniem całej społeczności szkolnej. Dochód uzyskany ze sprzedaży został przekazany na leczenie chorych dzieci.

Bardzo dziękujemy wszystkim tym, którzy zechcieli wziąć udział w kiermaszu, a przede wszystkim tym, którzy przyczynili się do jego przygotowania.