Teatrzyk PinokioTeatrzyk lalkowy "Pinokio" został założony w 1999 r. przez nauczycielkę naszej szkoły p. Beatę Harasiuk. Celem pracy teatrzyku jest rozwijanie uzdolnień aktorskich, zainteresowań teatralnych i czytelniczych, wdrażanie do odpowiedzialnej pracy w zespole.

Od 2003 roku drugim  opiekunem teatrzyku jest też p. Joanna Łepik. Małymi aktorami w teatrzyku są uczniowie klas II i III. Stelaż do teatrzyku został nieodpłatnie wykonany przez p. Jana Łepika. Podczas 14 lat pracy zostało wystawionych wiele przedstawień m.in. "Bajka o rybaku i złotej rybce", "Dzikie łabędzie", "Calineczka", "Piękna i Bestia", "Jaś i Małgosia", "Dwie Dorotki", "Przygody Helenki", "Czerwony Kapturek", "Złota Studzienka", "Królowa Śniegu", "Lisek-Chytrusek",  "Brzydkie kaczątko", "Królewna Śnieżka i 7 krasnoludków", "Zaklęta Góra", "Jędrek Jeżyk". Teatrzyk wystawia przedstawienia dla uczniów naszej szkoły, występuje podczas imprez środowiskowych z okazji Dnia Babci i Dziadka oraz Dnia Matki. Jest zapraszany i występuje z przedstawieniami w Miejskiej Bibliotece w Józefowie oraz w Przedszkolu w Józefowie.

Występ teatrzyku kukiełkowego PinokioW piątek 16 czerwca szkolny teatrzyk kukiełkowy "Pinokio" wystawił bajkę pt: "Czerwony Kapturek". Na widowni zasiadły dzieci z oddziału przedszkolnego, zerówki oraz uczniowie klas I- VI. Mali aktorzy z klasy III w niezwykle sugestywny sposób pokazali przygody Czerwonego Kapturka, Babci, Mamy, Wilka i Gajowego.

Przedstawienie było bardzo ciekawe, czego dowodem były ogromne brawa. Wszyscy zapomnieli o strachu, kiedy na scenie pojawił się zły i głodny wilk. Wesoły, pozbawiony przemocy występ uczył dzieci posłuszeństwa wobec rodziców i przestrzegał je by nie ufały nieznajomym.

Dbaj o Ziemię - to twój domWe wtorek 14 czerwca 2022 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim odbyło się przedstawienie o tematyce ekologicznej. Uczniowie klasy I należący do szkolnego teatrzyku lalkowego "Pinokio" wystawili dla oddziału przedszkolnego oraz dla uczniów klasy II i III inscenizację pt. "Dbaj o Ziemię - to twój dom".

Ekobohaterów było wielu: Czerwony Kapturek, Królewna Śnieżka, Kubuś Puchatek, Smerfy, Królik, Pinokio, Pszczółka Maja, Shrek i Fiona. Wspólnymi siłami postaci z bajek uporządkowały zaśmiecony las oraz przekonały widzów, że warto dbać o czystość na Ziemi. Królik poczęstował nawet dzieci pełną witamin marchewką.

Witaminki dla księżniczki MarcelinkiW środę 15 maja 2019 r. szkolny teatrzyk lalkowy "Pinokio" wystawił bajkę pt. "Witaminki dla księżniczki Marcelinki". Na widowni zasiadły dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie z klas I-III. W bajce księżniczka żywiła się tylko lodami i czekoladą. Taka dieta wpędziła ją w chorobę. Uratował ją królewicz Witaminek, który zarządził zdrową dietę. Przygoda księżniczki Marcelinki nauczyła dzieci, że ważne jest codzienne spożywanie owoców i warzyw. Na zakończenie, aby połączyć teorię z praktyką wszyscy schrupali słodkie, czerwone jabłuszka. Przedstawienie przygotowali uczniowie z klasy III pod opieką p. Joanny Łepik, p. Beaty Harasiuk i p. Ewy Rogowskiej-Mazur.

Chwile z teatremW Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim uczniowie w ramach zajęć rozwijających mogą korzystać z zajęć teatralnych. Mamy dwa teatrzyki: teatrzyk kukiełkowy "Pinokio", który prowadzą panie Beata Harasiuk i Joanna Łepik oraz teatrzyk żywego aktora "Wędrowniczek", prowadzony przez panie: Annę Gontarz, Małgorzatę Czerwieniec i Barbarę Pleskacz. W obecnym roku szkolnym podobnie jak w latach poprzednich uczniowie chętnie uczęszczali na te zajęcia. Poniedziałek 18 czerwca był dniem, w którym uczniowie naszej szkoły zobaczyli efekty pracy obydwu teatrzyków. "Pinokio" przedstawił bajkę "Brzydkie kaczątko", a "Wędrowniczek""Kopciuszek". Były to bardzo miłe chwile z teatrem szkolnym. Uczniowie - aktorzy otrzymali piękne słowa podziękowania od pań  dyrektor Marii Rysztak i Anny Mazurek oraz gromkie brawa od publiczności.

Piękna i BestiaTaki tytuł miało ostatnie w obecnym roku szkolnym przedstawienie zaprezentowane przez teatrzyk kukiełkowy "Pinokio", które najmłodsi uczniowie obejrzeli w czwartek 26 czerwca 2014 r.

Opiekunami teatrzyku są panie: Beata Harasiuk i Joanna Łepik, a aktorami uczniowie klasy III.