- Szczegóły
- Administrator
- Kategoria: Szkolne Koło Caritas
- Odsłony: 1987
"Bogatym nie jest ten kto posiada, lecz ten kto daje"
Jan Paweł II.
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza jest świętem wszystkich ludzi dobrej woli, którzy bardzo chętnie poświęcają swój czas na prace społeczne oraz dla osób potrzebujących. Ustanowienie tego święta w 1986 roku przez ONZ było wyrazem oficjalnego docenienia tej pracy oraz uznania dla wszystkich tych, którzy poświęcają swój czas w celu niesienia pomocy innym.
Świętowali w tym dniu także wolontariusze Szkolnego Koła Caritas z Majdanu Nepryskiego. Z tej okazji 5 grudnia 2018 r. w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski w Zamościu, o godzinie 10 została odprawiona Msza Święta pod przewodnictwem Bp Mariana Rojka, w której uczestniczyły Szkolne Koła Caritas diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Pasterz naszej diecezji podczas homilii zauważył, czym wyróżnia się wolontariusz oraz zwrócił uwagę na to, że powinien on naśladować Jezusa Chrystusa i od Niego uczyć się.
- Szczegóły
- Administrator
- Kategoria: Szkolne Koło Caritas
- Odsłony: 2023
"Człowiek jest dobry nie przez to kim jest,
lecz przez to czym dzieli się z innymi..."
Jan Paweł II
Szkolne Koło Caritas zwraca się z uprzejmą prośbą o wsparcie finansowe dla Małgosi Rogowskiej, która zmaga się z ostrą białaczką szpikową. Małgosia 13 stycznia br. dowiedziała się o swojej chorobie, od tego czasu przeszła już dwa cykle chemioterapii. Przed nią długie leczenie, konieczny będzie również przeszczep szpiku kostnego, dlatego też prosimy o rejestrowanie się w banku szpiku dla ratowania życia chorym na choroby krwi.
Ktoś z pewnością będzie mógł jej i innym potrzebującym uratować życie.
- Szczegóły
- Administrator
- Kategoria: Szkolne Koło Caritas
- Odsłony: 1966
Na siwych puklach układa się babie lato,
na grobach lampy migocą umarłym duszom,
już niedługo, niedługo czekać nam na to,
już i nasze dusze ku tym lampom wkrótce wyruszą.
Jeżeli życie jest nicią – można przeciąć tę nić,
i odpłynąć na obłoku niby na srebrnej tratwie... Ach,
jak łatwo, ach, jak łatwo byłoby żyć,
gdyby nie żyć było jeszcze łatwiej!
"Dzień zaduszny" – Jan Brzechwa (fragm.)
Dzień Wszystkich Świętych to czas zadumy, refleksji i pamięci o naszych bliskich zmarłych. Na cmentarzu można spotkać ludzi porządkujących rodzinne mogiły. Niestety są również groby, o których nikt nie pamięta. Zaniedbane, porośnięte trawą, wzbudzają refleksję o ludzkim losie. Czy rzeczywiście ci ludzie nie mają biskich? Szacunek do ludzi można okazać poprzez pamięć o zmarłych. Jak co roku przed Świętem Zmarłych wolontariusze Szkolnego Koła Caritas ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim wzięli udział w akcji "Znicz", sprzedając znicze i wiązanki przed cmentarzem katolickim w Józefowie. A w Dniu Wszystkich Świętych po raz kolejny wyruszyli na kwestę, z której dochód jest przeznaczony na renowację starych pomników. Pamięć o zmarłych jest świadectwem oddania Im czci i szacunku. Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim. Niech więc ten czas będzie szczególnym doświadczeniem na naszej ziemskiej drodze.
- Szczegóły
- Administrator
- Kategoria: Szkolne Koło Caritas
- Odsłony: 1974
W poniedziałek 15 października, z inicjatywy Szkolnego Koła Caritas nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w akcji charytatywnej "Dar serca dla dzieci z Ukrainy", ofiarowując otrzymane od uczniów słodycze z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Wsparcie dla dzieci zza wschodniej granicy to wspaniała inicjatywa mająca na celu dać im chwilę radości. Zapraszamy do włączenia się w akcję przynosząc – słodycze i chemię.
Produkty można składać w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim. Akcja trwa do 24 października.
Wszystkim, którzy włączą się w akcję bardzo serdecznie dziękujemy!!!

- Szczegóły
- Administrator
- Kategoria: Szkolne Koło Caritas
- Odsłony: 1933
Święta Bożego Narodzenia to czas, gdy wszyscy stają się bardziej radośni, częściej się uśmiechają i otwierają się na krzywdę i cierpienie innych. W okresie tym nie brakuje akcji charytatywnych. Dzięki nim możemy pomagać osobom, którym do szczęścia brakuje zdrowia lub finansów. Okres świąteczny sprzyja także refleksji na temat: Kim jest człowiek? Odpowiedź na to pytanie wyzwala myśl, że jesteśmy przecież stworzeni po to, by być dobrymi. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim chętnie pomagają i włączają się w różne akcje charytatywne. I tym razem także nie trzeba było długo ich namawiać do udziału w projekcie którego celem było odwiedzenie pensjonariuszy z Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego "GAWRA" w Długim Kącie.
Podkategorie
Strona 10 z 13



