Uczniowie z zamiennikami plecakówW czwartek 25 kwietnia w naszej szkole miała miejsce już po raz kolejny akcja "Dzień bez Plecaka". Jest to inicjatywa, która odbywa się w naszej szkole już od kilku lat.

W tym dniu uczniowie wykazali się kreatywnością i swoje zeszyty oraz przybory szkolne przynieśli w nietypowych opakowaniach. Na naszych korytarzach pojawiły się między innymi takie przedmioty jak: walizki, wiaderka, wózek dla lalek, różnego rodzaju torby i torebki oraz... taczki, krzesło, kask motocyklowy, zabawkowe ciężarówki, transportery dla zwierząt oraz felgę samochodową.

Zdjęcie ilustracyjne - przekreślony plecakSamorząd Uczniowski zaprasza wszystkich uczniów do wzięcia udziału w corocznej akcji "Dzień bez plecaka", która w naszej szkole odbędzie się w czwartek 25 kwietnia.

Wykażcie się kreatywnością i w tym dniu podręczniki, zeszyty oraz przybory szkolne spakujcie w coś wyjątkowego - innego niż tradycyjny plecak. Oczywiście pamiętajcie o zasadach bezpieczeństwa!

Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji!

Gazetka ściennaJuż kolejny rok w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa - znany również pod nazwą “Dzień Kolorowej Skarpetki”. Uczniowie i nauczyciele tego dnia założyli skarpetki nie do pary, aby okazać solidarność osobom z Zespołem Downa

W tym dniu z inicjatywy Pani Diany Pakuła - pedagoga specjalnego, wspólnie z Samorządem Uczniowskim pod opieką Pani Natalii Puźniak oraz Pani Ewy Marzec zorganizowany został apel dla dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniów klasy I-IV, podczas którego wyświetlona została przygotowana na tą okazję prezentacja oraz krótkie filmy edukacyjne dotyczące osób z Zespołem Downa.

Uczniowie wysyłają listyZ okazji Walentynek Samorząd Uczniowski zorganizował akcję poczty walentynkowej. Uczniowie mieli możliwość wysyłania sobie wzajemnie kartek z wyrazami sympatii i przyjaźni. W specjalnej skrzynce, ozdobionej sercami, zbieraliśmy listy, które następnie nasze szkolne kupidyny przekazały adresatom.

Była to świetna zabawa i okazja do wyrażenia swoich uczuć. Każdy uczeń, który otrzymał walentynkę, miał uśmiech na twarzy i ciepło w sercu. Aby dodatkowo nadać temu dniu odświętnego charakteru uczniowie oraz nauczyciele ubrali się na czerwono.

Uczniowie pod napisem WalentynkiWalentynki to dobra okazja do świętowania, dlatego w dniu 13 lutego z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego odbyła się w naszej szkole dyskoteka walentynkowa dla uczniów klas IV-VIII.

Była to dobra okazja, aby spędzić miło czas w gronie rówieśników, zjeść pyszne babeczki przygotowane przez członków SU oraz potańczyć przy dobrej muzyce. Walentynkowej atmosfery dodawały przygotowane specjalnie na tą okazję dekoracje.

Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim za wspólną zabawę!