Dzieci podczas zabawy choinkowejZabawa choinkowa to jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń w kalendarzu imprez naszej szkoły. Szczególnie młodsi uczniowie bardzo czekają na to wydarzenie. Atrakcji jest przecież co niemiara. Tańce, ciekawe stroje, poczęstunek. To wszystko składało się na zorganizowaną 5 stycznia szkolną imprezę.

Do zabawy w tegorocznym balu zaprosił nas DJ Mateusz, który przez kilka  godzin serwował wszystkim najnowsze hity z list przebojów, ale też utwory nieco starsze, a wciąż popularne. Piosenki na pewno się podobały sądząc po ilości tańczących na parkiecie uczniów.

Dzieci i młodzież podczas zabawy andrzejkowejW naszej szkole 24 listopada 2022r. odbyła się długo wyczekiwana zabawa andrzejkowa. Wpisała się ona na stałe w scenariusz szkolnego kalendarza. Jest wspaniałą okazją do dobrej zabawy i jednocześnie źródłem szacunku dla tolerancji oraz obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

Podczas Andrzejek odbyła się też dyskoteka, która była sposobnością nie tylko do świetnej zabawy, ale także integracji szkolnej społeczności. Zabawę uświetniły przeboje zagrane przez DJ Mateusza - ucznia z klasy VII. Po tanecznych zmaganiach uczestnicy mogli odpocząć w klasach, gdzie czekał na nich pyszny poczęstunek, przygotowany przez rodziców. Szaleństw, radości oraz uśmiechu było wiele i każdy z utęsknieniem czeka już na następny andrzejkowy bal.

Dzień ChłopakaTradycyjnie, 30 września w naszej szkole świętowaliśmy "Dzień Chłopaka". Był to dzień, w którym chłopcy mieli szczególne względy wśród dziewczyn.

Tego dnia każdy z chłopców z naszej szkoły otrzymał życzenia od koleżanek, a także drobne upominki. W ten sposób dziewczynki chciały podkreślić jak ważni są dla nich koledzy.

W klasach pojawiły się również gazetki związane z tematyką obchodów tego święta i jego historią. Na tablicy SU umieszczono piękne życzenia dla  męskiej części naszej społeczności.

WalentynkiDzień Świętego Walentego, popularnie zwany walentynkami, wpisał się już na stałe w harmonogram naszych szkolnych imprez i uroczystości. Co roku staramy się, aby ten dzień był wyjątkowy. Nie traktujemy go w kategoriach typowego Święta Zakochanych, ale przede wszystkim jako okazję do okazania sobie serdeczności i życzliwości.

12.02.2022 r. w ostatni  dzień przed feriami zimowymi z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego i opiekunek p. Anny Krzaczek i p. Anny  Gontarz   zorganizowano "Pocztę Walentynkową". Wszyscy, którzy chcieli przekazać życzenia swoim sympatiom, wrzucali kartki walentynkowe (w większości własnoręcznie wykonane) do specjalnie przygotowanych pudełek. Trzeba przyznać, że szkolny listonosz nie narzekał na brak pracy, było bowiem wielu chętnych, którzy skorzystali z tej możliwości.

Tłusty czwartek"Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek a Bartkowa uwierzyła dobrych pączków nasmażyła" - głosi staropolskie przysłowie.

Tłusty czwartek to święto wszystkich łasuchów. Tego dnia żadna dieta nas nie obowiązuje i wszyscy możemy zajadać się do woli pączkami. Tradycja jedzenia pączków na słodko pojawiła się w Polsce w XVI wieku. Dawniej przygotowując te słodkie drożdżowe ciastka do środka niektórych wkładano orzechy i migdały, a osoba, która trafiła na "niespodziankę" miała cieszyć się szczęściem, dostatkiem i powodzeniem przez całe życie. Tradycja do dziś nakazuje, aby w tłusty czwartek zjeść choć jednego pączka. W naszej szkole jak zwykle tłusty czwartek minął na słodko, o co zadbał Samorząd Uczniowski. Zgodnie z tradycją nasi uczniowie, nauczyciele i pracownicy zjedli po pączku, dlatego też powodzenie do końca roku mają zagwarantowane.