Uczniowie z wykonanymi pracamiCzy mała kropka może pełnić ważną rolę w życiu człowieka? Okazuje się, że tak. Kropka nie jest tylko znakiem interpunkcyjnym w tekście. Za tym maleńkim znakiem kryje się o wiele więcej. Ma wielką, magiczną moc - oznacza kreatywność, odwagę i zabawę.

W poniedziałek 15 września, nasza szkoła zamieniła się w kropkową krainę! Wszystko za sprawą Międzynarodowego Dnia Kropki, który po raz kolejny celebrowaliśmy w wyjątkowy sposób.

Uczniowie podczas apeluDnia 1 września 2025 roku o godzinie 8.30 zabrzmiał pierwszy dzwonek po wakacjach... Uroczystym apelem rozpoczęliśmy rok szkolny 2025/2026.

Szczególnie ciepło powitaliśmy w naszym gronie uczniów klasy I. Ważnym akcentem naszej uroczystości było uczczenie pamięci bohaterów II wojny światowej w związku z 86-tą rocznicą wybuchu wojny. Odczytane fragmenty pamiętników dzieci z czasów wojennej zawieruchy wprawiły wszystkich w zadumę. Piosenki o Ojczyźnie dodały słuchaczom otuchy i uświadomiły jak to dobrze, w dzisiejszych czasach, żyć w wolnej Polsce.

Występ podczas dnia talentówJeszcze przed końcem roku, tuż po wystawieniu ocen, w naszej szkole odbywały się różne przedsięwzięcia. Jednym z nich było zorganizowanie Szkolnego Dnia Talentów w formie pokazu umiejętności i zainteresowań uczniów.

Tak więc na świeżym powietrzu obok placu zabaw i na terenie boisk szkolnych powstała "wioska talentów". Nasi uczniowie, ci najmłodsi - z klas I-III oraz najstarsi - z klas IV-VIII, prezentowali stanowiska: teatralne, czytelnicze, muzyczne, plastyczne, taneczne, rękodzielnicze, motoryzacyjne, wędkarskie, szachowe, sportowe, kulinarne, jeździeckie i strażackie.

Uczniowie podczas apeluZanim się obejrzeliśmy minęło 10 miesięcy i przyszedł czas na podsumowanie pracy. 23 czerwca 2025 r. Samorząd Uczniowski zorganizował apel, na którym podsumował swoją pracę.

Jego działalność polegała na aktywnym udziale uczniów w życiu szkoły i pracy na rzecz społeczności uczniowskiej, realizowaniu wielu przedsięwzięć, które miały na celu uatrakcyjnienie życia szkolnego, próbę zagospodarowania uczniom wolnego czasu i zrobienie czegoś dla innych.

Plakat informacyjny23 czerwca 2025 r. Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole "Dzień w spódnicy i spodenkach". Idea tego dnia narodziła się jako odpowiedź na zmieniające się trendy w modzie. Celem tego wydarzenia była celebracja różnorodności w modzie oraz promowanie swobody wyboru w ubiorze.

W tym dniu spodnie ustąpiły miejsca bardziej kobiecej części garderoby, były więc spódnice kwieciste, falbaniaste, w kropki, w kratkę oraz obowiązkowo spódniczki mini. Chłopcy również mogli uczestniczyć w wydarzeniu ubierając się w krótkie spodenki. To wyjątkowe wydarzenie, które łączyło w sobie elementy zabawy, edukacji, to okazja do wyrażenia swojej kreatywności oraz refleksji nad rolą ubioru w naszym życiu.