Zdjęcie grupowe: Jury i kolędnicyZespół Nepryszkowi Kolędnicy czyli dzieci z  grupy 6 latków, 12 stycznia wzięły udział w  XVII edycji Stanisławowskich Spotkań z Kolędą, konkursie organizowanym przez Szkołę Podstawową w Stanisławowie. Jury w składzie: chórzystka Agnieszka Łaszkiewicz, wokaliści  zespołów - "Kordian" Wacław Cieślik, "Solaris" Piotr Wójcik i "Power Play" Sylwester Gazda oraz ksiądz Paweł Dynaka z naszej parafii w Józefowie oceniali występy 180 artystów.

Nasze dzieci zaprezentowały pastorałkę "Bosy pastuszek" przy akompaniamencie gitary. Chociaż małym wykonawcom towarzyszyły ogromne emocje i trema, wyśpiewały III miejsce w kategorii zespoły, w grupie wiekowej od 3 do 6 lat. Wszyscy uczestnicy otrzymali wspaniałe nagrody. Gratulujemy małym artystom, a rodzicom dziękujemy za zaangażowanie i przygotowanie pięknych strojów.

Uczniowie podczas spotkania w biblioteceUczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim zostali zaproszeni do udziału w projekcie "Cukier, ciasto, czekolada... Fredro bajki opowiada. Śladami mistrza komedii" realizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Józefowie.

15.09.2023 r. uczniowie klas V i VI wraz z opiekunami: p. Anną Gontarz, p. Agnieszką Litwin i bibliotekarką p. Anną Krzaczek uczestniczyli w spotkaniu z podróżnikiem, fotografem przyrody i miłośnikiem Afryki Robertem Gondkiem. Dzieci poznały afrykańską przyrodę, kulturę, najwyższe szczyty w każdym afrykańskim kraju, nauczyły się języka Suahili. Pogłębiły wiedzę na temat życia dzieci afrykańskich, uczenia się, zabawy z własnoręcznie zrobionych zabawek, spożywanych potraw.

Mecz piłkarskiW czwartek 15 czerwca 2023 r. na boisku przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim został rozegrany, już poraz dwudziesty, Turniej Mini Piłki Nożnej Klas III o Puchar Burmistrza Józefowa.

W tym roku rozgrywki miały charakter międzygminny. Do rywalizacji stanęło 8 drużyn ze szkół w Aleksandrowie, Józefowie, Stanisławowie oraz gospodarze turnieju. Sportowa rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach: chłopców i dziewczynek.

Nagrodzeni uczniowieUczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim chętnie czytają literaturę, potrafią też pisać wiersze. Ich wiedzę i talent potwierdzają sukcesy odnoszone w konkursach literackich.

2 czerwca Weronika Lal i Małgorzata Basińska (kl. VIII) wzięły udział w VII Konkursie Literacko-Czytelniczym, zorganizowanym przez Liceum im. ONZ w Biłgoraju. Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu ze znajomości "Zemsty" oraz biografii Aleksandra Fredry. W drugiej części uczestnicy prezentowali przygotowane interpretacje fragmentów powieści młodzieżowych. Suma uzyskanych punktów z obydwu części wpływała na ostateczny wynik. Małgosia znalazła się w ścisłej czołówce, zajmując III miejsce. Obydwie uczennice pracowały pod opieką p. Katarzyny Łosiewicz.

Dzieci podczas występu w konkursieDnia 17.05.2023 r. dzieci z oddziału przedszkolnego z grupy 6 i 5- latków wzięły udział w I Przeglądzie Piosenki Partyzanckiej i Wojskowej "Mały Patriota" zorganizowanym przez Przedszkole im. Krasnala Hałabały w Józefowie.

Celem konkursu było wspieranie wychowania patriotycznego dzieci, poprzez formy aktywności artystycznej. Dzieci bardzo chętnie uczyły się piosenek konkursowych "Przybyli ułani" i "Piechota" pod kierunkiem p. Natalii Puźniak, p. Ewy Rogowskiej-Mazur oraz p. Rafała Knapa.