Drużyna koszykarekDziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Majdanie Nepryskim mogą pochwalić się dużym sukcesem sportowym w rozgrywkach koszykówki 3x3 w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej.

Pierwszym etapem rywalizacji były zawody międzygminne rozegrane 23 kwietnia 2026 r. w Aleksandrowie, w których nasze zawodniczki wywalczyły I miejsce. Sukces ten dał im awans do zawodów powiatowych, które odbyły się 30 kwietnia 2026 r. w Biłgoraju. Również tam dziewczęta spisały się znakomicie. W meczu finałowym pokonały Szkołę Podstawową Nr 5 w Biłgoraju wynikiem 7:2, zdobywając tytuł mistrzyń powiatu biłgorajskiego.

Dzięki temu zwycięstwu reprezentowały powiat biłgorajski podczas półfinału wojewódzkiego rozegranego 6 maja 2026 r. w Kraśniku. Po ambitnej i pełnej zaangażowania grze nasze zawodniczki zajęły wysokie III miejsce.

W poszczególnych zawodach skład drużyny ulegał zmianom z powodu chorób niektórych uczennic.

Szkołę reprezentowały:

  • Magdalena Chodara
  • Maja Dołęska
  • Karina Greszta
  • Hania Hanys
  • Nikola Porębska
  • Zuzia Mielniczek

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodniczkom osiągniętych wyników oraz życzymy kolejnych sukcesów sportowych.

Opiekunem drużyny był pan Piotr Gontarz.

Galeria zdjęć przedstawia uczennice podczas zawodów sportowych

Koszykówka 3x3 Koszykówka 3x3 Koszykówka 3x3