"Wśród nocnej ciszy
głos się rozchodzi..."

Wśród nocnej ciszyTa piękna kolęda wprowadziła społeczność Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim w cudowny, świąteczny bożonarodzeniowy nastrój. Co roku o tej porze odżywa tradycja kolędowania. Spotkanie opłatkowe, które odbyło się 20.XII.2019 r. przygotowane przez uczniów klas IV-VIII przeplatane było wierszami, kolędami oraz fragmentem scen z jasełek w wykonaniu uczniów klasy I. Rozbrzmiewały dobrze znane wszystkim kolędy wykonywane przez zespół prowadzony przez Pana Rafała Knapa, które uświadomiły nam, że Święta Bożego Narodzenia są już blisko. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu udało się stworzyć uroczysty nastój umacniający wiarę w Boże Narodzenie.

Bóg się rodziW czwartek 20 grudnia 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim odbyły się tradycyjne Jasełka Bożonarodzeniowe pod hasłem "Bóg się rodzi...". Młodzi aktorzy w pięknych i niecodziennych biblijnych strojach z wielkim zaangażowaniem wprowadzili całą społeczność szkolną i grono pedagogiczne w czarujący i pełen świątecznego ciepła nastrój. Przedstawienie podzielone było na trzy sceny: I oczekiwanie, II pałac króla Heroda oraz III stajenka betlejemska. Uczniowie występowali na scenie niczym aktorzy w prawdziwym teatrze. Przedstawiane sceny przeplatane były kolędami wykonywanymi przez zespół wokalny prowadzony przez Pana Rafała Knapa, które wprowadziły nas w niepowtarzalny klimat otwierający czas przeżywania Świąt Bożego Narodzenia.

Spotkanie wigilijneTradycyjnie, jak co roku, przed Świętami Bożego Narodzenia w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim odbyło się spotkanie wigilijne wszystkich pracowników szkoły.

Uczniowie przygotowali z tej okazji krótki występ artystyczny. W atmosferę świąt wprowadził nas zespół, "Nepryszki" przygotowany przez pana Rafał Knapa oraz zespół "Promyczki", którego opiekunami są: Pani Beata Harasiuk i Małgorzata Czerwieniec. Była okazja choć na chwilę oderwać się od szarej rzeczywistości. Następnie życzenia całej społeczności szkolnej złożyli Pani wicedyrektor Anna Mazurek i ks. Tomasz Leńczuk.

To krótkie spotkanie wprowadziło nas w niecodzienny świąteczny nastrój. Nad przebiegiem całej uroczystości czuwały panie K. Bojarska i B. Pleskacz.

Święta tuż, tuż...Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły. Spędzamy go wśród najbliższych, przy choince, wspólnie śpiewając kolędy. Społeczność szkolna to także rodzaj  rodziny. Dlatego też stało się już tradycją, że w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II również dzielimy się opłatkiem, śpiewamy kolędy, składamy sobie życzenia spędzając ostatni dzień przed feriami świątecznymi w miłej rodzinnej atmosferze. Toteż 19 grudnia 2014 r. uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły wraz z zaproszonymi gośćmi spotkali się na sali gimnastycznej, aby wspólnie przeżywać chwile radości, które nadchodzą. Dzieci przygotowały "Jasełka" pod kierunkiem pani Krystyny Bojarskiej. A szkolne zespoły "Nepryszki" (op. p. Rafał Knap) i "Promyczki" (op. p. Małgorzata Czerwieniec) śpiewały kolędy i pastorałki zapraszając wszystkich do wspólnego kolędowania.

Na zakończenie wszyscy usłyszeli życzenia świąteczne, które złożyła pani dyr. Maria Rysztak oraz pani Agnieszka Szarowolec, która w obecnym roku szkolnym pełni funkcję przewodniczącej Rady Rodziców.

Po tej uroczystości pracownicy Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II oraz Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego w Majdanie Nepryskim spotkali się przy stole, aby podzielić się opłatkiem.

Pod takim hasłem w czwartek 19 grudnia 2013 r. w SP w Majdanie Nepryskim uczniowie i nauczyciele spotkali się, aby wspólnie przeżywać czas wiążący się z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia. "Jasełka" uczniowie przygotowali pod kierunkiem p. Krystyny Bojarskiej. Za oprawę muzyczną odpowiadał p. Rafał Knap.

Betlejem to my samiWprowadzeniem w świąteczny nastrój było wspólne ubieranie choinki - symbolu naszej szkolnej rodziny (przy dźwiękach anielskiej muzyki), które nadzorował Samorząd Uczniowski. Następnie przenieśliśmy się do Betlejem, do stajenki, gdzie narodził się Syn Boży. Podziwialiśmy grę aktorską występujących, którzy sprawiali, że niejednemu z nas w oczach pojawiły się łzy wzruszenia. Razem z zespołami "Nepryszki" i "Promyczki" śpiewaliśmy kolędy. Było naprawdę rodzinnie. Spotkanie podsumowała p. dyr. Kazimiera Gontarz życząc wszystkim wesołych i zdrowych świąt.

Kontynuacją tego wydarzenia było tradycyjne już spotkanie opłatkowe wszystkich pracowników szkoły, które odbyło się po zakończeniu zajęć w pokoju nauczycielskim. Jako szkolna rodzina łamaliśmy się opłatkiem życząc sobie wszelkiej pomyślności i Bożego błogosławieństwa na święta i nadchodzący Nowy Rok! Oby życzenia się spełniły!