Martyna WygnałMartyna Wygnał uczennica klasy V Szkoły Podstawowej w Majdanie Nepryskim zajęła II miejsce w Pierwszym Wojewódzkim Konkursie "Geometria w Architekturze" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Lublinie.

Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań matematycznych uczniów, znajdowanie odpowiedników matematycznych pojęć występujących w architekturze i sztuce oraz dostrzeganie geometrii w obserwowanych obiektach architektonicznych.

XIX Turniej Mini Piłki Nożnej Klas TrzecichW środę 15 czerwca 2022 r. po dwuletniej przerwie związanej z pandemią COVID-19, odbył się po raz XIX Turniej Mini Piłki Nożnej Klas Trzecich o Puchar Burmistrza Józefowa.

Tym razem turniej miał zasięg gminny. Na szkolnym boisku spotkały się drużyny chłopców i dziewcząt ze Szkoły Podstawowej im. M. Romanowskiego w Józefowie oraz Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim.

 

Oto wyniki sportowych zmagań:

  • Kategoria chłopców: Józefów - Majdan Nepryski 7 : 5
  • Kategoria dziewcząt: Józefów - Majdan Nepryski 6 : 0

Osiągnięcia w konkursach przyrodniczych7 czerwca 2022 r. w Izbie Edukacyjnej Nadleśnictwa Józefów odbył się Konkurs Wiedzy o Lesie i Ochronie Przyrody. Wzięli w nim udział uczniowie z gmin: Józefów, Susiec i Aleksandrów.

Naszą szkołę reprezentowały: Martyna Wygnał (kl. V), Małgorzata Basińska (kl. VII) i Weronika Lal (kl. VII). II miejsce w kategorii klas VII - VIII zajęła Małgorzata Basińska. Nie jest to pierwszy sukces Małgosi w konkursie o tematyce przyrodniczej. II miejsce zajęła ona także w Gminnym Konkursie Wiedzy Ekologicznej, w którym bardzo dobrze wypadły również uczennice kl. VIII a: Wiktoria Bajan - III miejsce, Gabriela Hanys i Anita Margol - wyróżnienia.

Sukces uczennic w Konkursie Recytatorskim 9 czerwca 2022 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. ONZ w Biłgoraju odbył się VII Powiatowy Konkurs Recytatorski "Słowem malowane".

W konkursie adresowanym do młodzieży powiatu biłgorajskiego wzięło udział liczne grono uczniów z klas VII i VIII. Zaprezentowali oni wybrane teksty poezji i prozy współczesnej.

W tym roku jury konkursu wysoko oceniło nasze uczennice: Oliwię  Bielak z klasy VIII a, która zajęła I miejsce oraz Małgorzatę Basińską z klasy VII, która zdobyła II miejsce. Jest to bardzo duże osiągnięcie, sławiące naszą szkołę w regionie.

Festiwal SztafetDnia 19 maja 2022 r. na stadionie OSiR w Biłgoraju odbyły się Powiatowe Zawody Lekkoatletyczne, które zgromadziły  drużyny z całego powiatu biłgorajskiego. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim, również uczestniczyła w tej imprezie sportowej wystawiając swoich reprezentantów.

Dziewczęta w składzie: Laura Bodys, Zuzanna Gontarz, Kornelia Dziadosz i Małgorzata Basińska w "sztafecie szwedzkiej" (400 m - 300 - 200 - 100) zajęły IV miejsce.

Blisko podium byli, także chłopcy z klasy 7-8: Szymon Szarowolec, Miłosz Bodys, Oliwier Mazur, Kacper Przytuła, Miłosz Przytuła, którzy w "sztafecie olimpijskiej" (800 m - 400 - 200 - 100) zajęli IV miejsce.