Polish English German Italian Russian
Szkoła Podstawowa im Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim

M jak Majdan z mPotęgą

"Wesoła matematyka w parku"

Czytaj więcej: Z takim przesłaniem w dobrym nastroju uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim wybrali się do Józefowa. Były to ostanie zajęcia terenowe realizowane w ramach projektu "M jak Majdan z mPotęgą".

"Wesoła matematyka w parku" była kontynuacją projektu "Deser na spotkanie z koleżanką/kolegą", z którego został wydany folder z przepisem na najciekawszy deser wykonany przez uczniów.

Czytaj więcej: "Wesoła matematyka w parku"

Nasza szkoła w procentach

Czytaj więcej: Nasza szkoła w procentachUczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim polubili procenty. Wiedzą doskonale, że przydają się one w życiu codziennym. W ramach projektu "Nasza szkoła w procentach" opracowano ankiety, które przeprowadzono wśród uczniów i nauczycieli. Wyniki zostały przeniesione do programu Excel, który pozwolił na umieszczenie danych w tabeli, a następnie przygotowanie diagramów i wykresów. Sformatowane diagramy posłużyły do stworzenia prezentacji multimedialnej. Jeśli chcesz poznać naszą szkołę bliżej to zapraszamy do obejrzenia prezentacji.

Czytaj więcej: Nasza szkoła w procentach

"Bake off - ale matma!"

"Słodko spożywamy matematykę i dzieje się nam jak Lotofagom, bo skosztowawszy jej, nie chcemy już od niej odstąpić i owłada nami jak kwiat lotosu."
Arystoteles

Czytaj więcej: W myśl powyższego cytatu uczniowie klasy V Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryski zaangażowani byli w projekt edukacyjny "Bake off – ale matma!" -  wykonanie deseru na spotkanie z koleżanką/kolegą. Klasa została podzielona na pięć grup projektowych. Uczniowie wykazali się pomysłowością, samodzielnością i bardzo dobrą organizacją miejsca pracy. Powstały piękne i pyszne desery - gofry z bitą śmietaną, owocami i innymi pysznymi dodatkami. Projekt zakończył się prezentacją prac na forum klasy przez poszczególne grupy. Podczas pokazu uczniowie przedstawili składniki swojego deseru oraz jego kosztorys.

Czytaj więcej: "Bake off - ale matma!"

"M jak Majdan z mPotęgą"

Czytaj więcej: W dniu 10 listopada odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczniom, którzy wykonywali projekt "Moja łazienka" oraz brali udział w konkursie na oryginalną okładkę na matematyczną książkę.

Prace na oryginalną okładkę na matematyczną książkę oraz projekt "Moja łazienka" oceniała komisja w składzie:

 

Podsumowanie konkursu "Młody architekt"

Uczniowie z Józefowa i Majdanu Nepryskiego zostali laureatami konkursu "Młody architekt", który w ramach projektu "M jak Majdan z mPotęgą" zorganizowała Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim.

Prace na zbudowanie najciekawszej bryły przestrzennej oceniała komisja w składzie:

  • Anna Mazurek - matematyk
  • Anna Krzaczek - bibliotekarka
  • Anna Grzyb - pedagog szkolny

Na konkurs wpłynęło 7 prac w tym warunki regulaminu spełniało 7. Jury przyznało równorzędne nagrody i wyróżnienia:

Czytaj więcej: Podsumowanie konkursu "Młody architekt"

Strona 1 z 2

Agendy szkolne

Dla rodziców

Dobre praktyki

Joomla templates by Joomlashine