Polish English German Italian Russian
Szkoła Podstawowa im Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim

Teatrzyk "Pinokio"

Teatrzyk PinokioTeatrzyk lalkowy "Pinokio" został założony w 1999 r. przez nauczycielkę naszej szkoły p. Beatę Harasiuk. Celem pracy teatrzyku jest rozwijanie uzdolnień aktorskich, zainteresowań teatralnych i czytelniczych, wdrażanie do odpowiedzialnej pracy w zespole.

Od 2003 roku drugim  opiekunem teatrzyku jest też p. Joanna Łepik. Małymi aktorami w teatrzyku są uczniowie klas II i III. Stelaż do teatrzyku został nieodpłatnie wykonany przez p. Jana Łepika. Podczas 14 lat pracy zostało wystawionych wiele przedstawień m.in. "Bajka o rybaku i złotej rybce", "Dzikie łabędzie", "Calineczka", "Piękna i Bestia", "Jaś i Małgosia", "Dwie Dorotki", "Przygody Helenki", "Czerwony Kapturek", "Złota Studzienka", "Królowa Śniegu", "Lisek-Chytrusek",  "Brzydkie kaczątko", "Królewna Śnieżka i 7 krasnoludków", "Zaklęta Góra", "Jędrek Jeżyk". Teatrzyk wystawia przedstawienia dla uczniów naszej szkoły, występuje podczas imprez środowiskowych z okazji Dnia Babci i Dziadka oraz Dnia Matki. Jest zapraszany i występuje z przedstawieniami w Miejskiej Bibliotece w Józefowie oraz w Przedszkolu w Józefowie.

Teatrzyk "Pinokio" przedstawia...

Czytaj więcej: Teatrzyk We wtorek 14 czerwca 2022 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim odbyło się przedstawienie o tematyce ekologicznej. Uczniowie klasy I należący do szkolnego teatrzyku lalkowego "Pinokio" wystawili dla oddziału przedszkolnego oraz dla uczniów klasy II i III inscenizację pt. "Dbaj o Ziemię - to twój dom".

Ekobohaterów było wielu: Czerwony Kapturek, Królewna Śnieżka, Kubuś Puchatek, Smerfy, Królik, Pinokio, Pszczółka Maja, Shrek i Fiona. Wspólnymi siłami postaci z bajek uporządkowały zaśmiecony las oraz przekonały widzów, że warto dbać o czystość na Ziemi. Królik poczęstował nawet dzieci pełną witamin marchewką.

Czytaj więcej: Teatrzyk "Pinokio" przedstawia...

Witaminki, witaminki...

Czytaj więcej: Witaminki, witaminki...W środę 15 maja 2019 r. szkolny teatrzyk lalkowy "Pinokio" wystawił bajkę pt. "Witaminki dla księżniczki Marcelinki". Na widowni zasiadły dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie z klas I-III. W bajce księżniczka żywiła się tylko lodami i czekoladą. Taka dieta wpędziła ją w chorobę. Uratował ją królewicz Witaminek, który zarządził zdrową dietę. Przygoda księżniczki Marcelinki nauczyła dzieci, że ważne jest codzienne spożywanie owoców i warzyw. Na zakończenie, aby połączyć teorię z praktyką wszyscy schrupali słodkie, czerwone jabłuszka. Przedstawienie przygotowali uczniowie z klasy III pod opieką p. Joanny Łepik, p. Beaty Harasiuk i p. Ewy Rogowskiej-Mazur.

Czytaj więcej: Witaminki, witaminki...

Chwile z teatrem

Czytaj więcej: Chwile z teatremW Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim uczniowie w ramach zajęć rozwijających mogą korzystać z zajęć teatralnych. Mamy dwa teatrzyki: teatrzyk kukiełkowy "Pinokio", który prowadzą panie Beata Harasiuk i Joanna Łepik oraz teatrzyk żywego aktora "Wędrowniczek", prowadzony przez panie: Annę Gontarz, Małgorzatę Czerwieniec i Barbarę Pleskacz. W obecnym roku szkolnym podobnie jak w latach poprzednich uczniowie chętnie uczęszczali na te zajęcia. Poniedziałek 18 czerwca był dniem, w którym uczniowie naszej szkoły zobaczyli efekty pracy obydwu teatrzyków. "Pinokio" przedstawił bajkę "Brzydkie kaczątko", a "Wędrowniczek""Kopciuszek". Były to bardzo miłe chwile z teatrem szkolnym. Uczniowie - aktorzy otrzymali piękne słowa podziękowania od pań  dyrektor Marii Rysztak i Anny Mazurek oraz gromkie brawa od publiczności.

Czytaj więcej: Chwile z teatrem

"Piękna i Bestia"

Czytaj więcej: Taki tytuł miało ostatnie w obecnym roku szkolnym przedstawienie zaprezentowane przez teatrzyk kukiełkowy "Pinokio", które najmłodsi uczniowie obejrzeli w czwartek 26 czerwca 2014 r.

Opiekunami teatrzyku są panie: Beata Harasiuk i Joanna Łepik, a aktorami uczniowie klasy III.

Czytaj więcej: "Piękna i Bestia"

Kolejna premiera

W naszej szkole od wielu lat pracuje Szkolny Teatrzyk Kukiełkowy "Pinokio", który prowadzą dwie nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej panie: Beata Harasiuk i Joanna Łepik.

Czytaj więcej: Kolejna premieraW trakcie swojej działalności teatrzyk pokazał wiele ciekawych, pięknych i pouczających przedstawień, zarówno naszym uczniom jak i gościom z innych szkół i przedszkola. Przedstawienia te odbierane były zawsze z wielkim entuzjazmem i zadowoleniem.

W ubiegłym tygodniu "Pinokio" zafundował najmłodszym uczniom naszej szkoły kolejną premierę, tym razem była to bajka pt. "Kot w butach". Dzieciaki obejrzały ją z wielkim zaciekawieniem, a aktorów (którymi byli uczniowie klasy III) nagrodziły gromkimi oklaskami.

Czytaj więcej: Kolejna premiera

Agendy szkolne

Dla rodziców

Dobre praktyki

Joomla templates by Joomlashine