Zespół "Promyczki"

Wieziemy tu kogucika...W środę 27.04.2022 r. dzieci z klasy I należące do zespołu wokalno-tanecznego "Promyczki" chodziły po szkole z kogucikiem. Chodziły i śpiewały pieśń ludową "Wieziemy tu kogucika" charakterystyczną dla okresu wielkanocnego. Odwiedziły i małych i dużych. Zebrały pochwały oraz mnóstwo słodyczy. Wszystkim podobał się kolorowy kogucik, który dumnie rozsiadł się w koszyku niesionym przez dzieci.

Mali artyści otrzymali zaproszenie na występ już za rok. Kultywowanie tradycji ludowych jest ważne dla naszej szkoły zgodnie z przesłaniem jej patrona Jana Pawła II: "Strzeżcie tych wartości i tego dziedzictwa, które stanowią o waszej tożsamości."

Promyczkowe kolędowanie…W środę 26 stycznia 2022 r. uczniowie klasy I należący do zespołu wokalno-tanecznego "Promyczki" wyruszyli z gwiazdą na szkolne kolędowanie. Złożyli wizytę pani pedagog, pani dyrektor, pani bibliotekarce, przedszkolakom, uczniom klasy II, III i IV oraz obsłudze. Snuły się kolędy i pastorałki.  A po nich zabrzmiały gromkie życzenia: "za kolędę dziękujemy, zdrowia szczęścia Wam życzymy na ten Nowy Rok". Wszędzie mali artyści wywoływali uśmiech na twarzach.

Nazbierali mnóstwo słodyczy, które zostały sprawiedliwie podzielone pomiędzy kolędników. Dzieci do występu przygotowała opiekun zespołu p. Beata Harasiuk.

b_200_0_16777215_00_images_aktualnosci_ms_16_10_2019_1.jpgW piękny, słoneczny, sobotni poranek 12 października 2019 r. dzieci z zespołu wokalno-tanecznego "Promyczki" ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim, wystąpiły podczas międzygminnej "Senioriady'2019". Impreza odbyła się przy Szkole Podstawowej w Józefowie. Nasi uczniowie wystąpili tym razem w roli solistów prezentując piosenki o jesieni, przyjaźni i pomysłach na spędzanie wolnego czasu. Przed szanowną publicznością wystąpili: Karina Greszta kl.II, Hania Hanys kl. II, Zuzanna Gontarz kl.III, Ola Bulak kl. III, Bruno Knap kl. III. Wszyscy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Małych artystów do występu przygotowała opiekun zespołu p. Beata Harasiuk.

b_200_0_16777215_00_images_aktualnosci_pk_30_01_2020_1_10.JPGW styczniu 2020 roku zespół wokalno-taneczny "Promyczki" kolędował dla pracowników i uczniów naszej szkoły. Chodząc z gwiazdą, dzieci śpiewały kolędy i pastorałki oraz składały wszystkim życzenia z okazji Nowego Roku. W podziękowaniu za kolędę otrzymały różne słodycze.

Szkolne kolędowanie było prapremierą utworów przygotowanych na XV Stanisławowskie Spotkania z Kolędą. W tym roku, podczas konkursu, zespół zaśpiewał pastorałkę "Blask nad Judeą" i zdobył wyróżnienie. Solista Bruno Knap zajął III miejsce wykonując pastorałkę "Skrzypi wóz". Opiekunem zespołu jest p. Beata Harasiuk.

PromyczkiW czwartek 17 maja 2018 r. zespół wokalno-taneczny "Promyczki" gościł w naszej szkole uczniów ze Szkoły Podstawowej im. M. Romanowskiego w Józefowie. Podczas warsztatów wokalno tanecznych zespół wystąpił z układem wokalno-tanecznym prezentującym polskie pieśni i tańce ludowe. Następnie nasi goście uczyli się śpiewać pieśń "Hej od Biłgoraja" oraz tańczyć taniec "Szewczyk". Na zakończenie rozegrany został towarzyski mecz w piłkę nożną na "Magicznym dywanie". Zwycięstwo odnieśli nasi goście.