Zespół "Promyczki"

Zespół "Promyczki" na scenieZespół wokalno-taneczny "Promyczki" działający w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim, już na wakacjach pracował w pocie czoła (ogromny upał) podczas Dożynek Powiatu Biłgorajskiego w Józefowie. Dzieci w strojach ludowych niosły tabliczki z nazwami gmin biorących udział w korowodzie z okazji święta plonów.

A po wakacjach kolejne wyzwania. Tym razem w sobotę 16 września 2023 r. nasi trzecioklasiści wystąpili z układem wokalno-tanecznym pieśni i tańców ludowych podczas festynu "Wykopki'2023".

Zespół Promyczki z dyplomem i nagrodamiW czwartek 12 stycznia 2023 r. w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Stanisławowie odbyły się XVI Stanisławowskie Spotkania z Kolędą. Nasz szkolny zespół wokalno-taneczny "Promyczki" wystąpił w grupie klas I-III z pastorałką "Puk, puk, puk" i odniósł sukces. Nasi mali artyści zajęli I miejsce w kategorii zespołów. Radości było co niemiara.

Zespół oprócz statuetki i dyplomu otrzymał nagrodę zbiorową: grę zręcznościowa w hokeja oraz nagrody indywidualne: bidony i słodycze. Dodatkowym sukcesem było zajęcie II miejsca przez solistkę zespołu Oliwię Hałasa. Zespół od wielu lat prowadzi p. Beata Harasiuk.

Promyczkowe kolędowanie…W środę 26 stycznia 2022 r. uczniowie klasy I należący do zespołu wokalno-tanecznego "Promyczki" wyruszyli z gwiazdą na szkolne kolędowanie. Złożyli wizytę pani pedagog, pani dyrektor, pani bibliotekarce, przedszkolakom, uczniom klasy II, III i IV oraz obsłudze. Snuły się kolędy i pastorałki.  A po nich zabrzmiały gromkie życzenia: "za kolędę dziękujemy, zdrowia szczęścia Wam życzymy na ten Nowy Rok". Wszędzie mali artyści wywoływali uśmiech na twarzach.

Nazbierali mnóstwo słodyczy, które zostały sprawiedliwie podzielone pomiędzy kolędników. Dzieci do występu przygotowała opiekun zespołu p. Beata Harasiuk.

Wieziemy tu kogucika...W środę 27.04.2022 r. dzieci z klasy I należące do zespołu wokalno-tanecznego "Promyczki" chodziły po szkole z kogucikiem. Chodziły i śpiewały pieśń ludową "Wieziemy tu kogucika" charakterystyczną dla okresu wielkanocnego. Odwiedziły i małych i dużych. Zebrały pochwały oraz mnóstwo słodyczy. Wszystkim podobał się kolorowy kogucik, który dumnie rozsiadł się w koszyku niesionym przez dzieci.

Mali artyści otrzymali zaproszenie na występ już za rok. Kultywowanie tradycji ludowych jest ważne dla naszej szkoły zgodnie z przesłaniem jej patrona Jana Pawła II: "Strzeżcie tych wartości i tego dziedzictwa, które stanowią o waszej tożsamości."

b_200_0_16777215_00_images_aktualnosci_pk_30_01_2020_1_10.JPGW styczniu 2020 roku zespół wokalno-taneczny "Promyczki" kolędował dla pracowników i uczniów naszej szkoły. Chodząc z gwiazdą, dzieci śpiewały kolędy i pastorałki oraz składały wszystkim życzenia z okazji Nowego Roku. W podziękowaniu za kolędę otrzymały różne słodycze.

Szkolne kolędowanie było prapremierą utworów przygotowanych na XV Stanisławowskie Spotkania z Kolędą. W tym roku, podczas konkursu, zespół zaśpiewał pastorałkę "Blask nad Judeą" i zdobył wyróżnienie. Solista Bruno Knap zajął III miejsce wykonując pastorałkę "Skrzypi wóz". Opiekunem zespołu jest p. Beata Harasiuk.