Radość z pomagania 2017W dniu 31.05.2017 roku delegacja uczniów z naszej szkoły wybrała się na imprezę plenerową "Radość z pomagania 2017". Było to podsumowanie akcji prowadzonych na rzecz Hospicjum Santa Galla takich jak: "Zbiórka nakrętek", oraz "Pola Nadziei". Uczestnicy imprezy mogli bezpłatnie korzystać z przygotowanych atrakcji. W programie odbyły się gry i zabawy z animatorem, konkurencje sportowe, wesołe miasteczko oraz poczęstunek: ciasto, kiełbaski z grilla, frytki i przepyszne lody. Całość wzbogacona była występami dzieci i młodzieży z okolicznych placówek dydaktycznych. Naszą szkołę "tanecznie" reprezentowały uczennice klasy IV i VI. Wszyscy artyści spotkali się z życzliwym przyjęciem publiczności. Wróciliśmy pełni zapału do dalszej pracy na rzecz ludzi chorych. Opiekunem  wycieczki była pani Joanna Wakoń.

"Idziesz przez świat i światu dajesz
kształt przez Twoje czyny...
"
(St. Wyspiański)

Szkolne Koło Caritas działające w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim podejmuje wiele działań na rzecz potrzebujących. Poniżej zamieszczamy aktualne akcje, w których bierzemy udział.

Akcja numer 1 JAŁMUŻNA WIELKOPOSTNA "SKARBONKA MIŁOSIERDZIA" - "DLA MAŁGOSI"
Skarbonek MiłosierdziaMałgosia zmaga się z ostrą białaczką szpikową. O chorobie dowiedziała się 13 stycznia br., od tego czasu przeszła już dwa cykle chemioterapii. Przed nią długie leczenie, konieczny będzie również przeszczep szpiku kostnego. Akcja ta będzie polegać na składaniu przez okres Wielkiego Postu, ofiar pieniężnych do specjalnie przygotowanych na ten cel "Skarbonek Miłosierdzia". Proponujemy, by w czasie Wielkiego Postu rezygnować z własnych przyjemności, a równowartość np.: słodyczy, umieścić w "Wielkopostnej Skarbonce". Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas codziennie będą zbierać pieniążki do puszki. Wszystkich serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w akcji i z góry dziękujemy za okazane serce.

Szkolne Koło Caritas działające w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim podejmuje wiele działań na rzecz potrzebujących. Poniżej zamieszczamy krótkie relacje z ostatnich i nadchodzących wydarzeń.

Akcja numer 1 "Zbieraj nakrętki"
W piątek 13 października 2016 r. po raz kolejny w ramach akcji zbierania plastikowych nakrętek wsparliśmy podopiecznych  Hospicjum Santa Galla w Łabuniach. Tym razem zostało zebranych 14 worków nakrętek. Zachęcamy całą społeczność szkolną do dalszego włączenia się w działalność charytatywną na rzecz potrzebujących. Zbieranie nakrętek nic nie kosztuje, a może naprawdę komuś pomóc.

"Wychować człowieka, to nie tylko rozwijać rozum,
ale kształtować całego człowieka,
a więc również jego serce i jego charakter."

[J.Stimpfle]

Dar sercaUczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim są zawsze gotowi do niesienia pomocy innym, zwłaszcza ludziom chorym, starszym kalekim. Kształtowanie powyższych wartości jest jednym z priorytetów naszej szkoły.

W ramach takiej pomocy w naszej szkole są organizowane następujące zbiórki:

ZBIÓRKA ODZIEŻY
W dniach 28.11.16 r. do 04.12.2016 r. Szkolne Koło Caritas przeprowadza zbiórkę używanej (ale w dobrym stanie) odzieży zimowej. Dary te zostaną przekazane dzieciom i młodzieży uczęszczającej do Sobotniej Szkoły Języka Polskiego prowadzonej przez Siostry Dominikanki w Żółkwi na Ukrainie.