Polish English German Italian Russian
Szkoła Podstawowa im Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim

Koło Misyjne

Koło MisyjneKoło Misyjne istnieje w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim od 2002 roku. Zastało założone przez naszą rodaczkę siostrę Renatę Lal Franciszkankę Misjonarkę Maryi. Należą do niego uczniowie klas I – III, którymi opiekuje się pani Stanisława Szpinda. Celem i zadaniem koła jest zapoznanie z problemami dzieci z krajów misyjnych oraz pomoc misjom poprzez codzienną modlitwę za dzieci świata oraz misjonarzy. Ofiarowywanie Bogu w tych intencjach swoich wysiłków, cierpień, trudności itp., składanie drobnych ofiar, a także włączenie się w życie szkoły i parafii. Na cotygodniowych spotkaniach formacyjnych mali misjonarze modlą się w intencji misji, zapoznają się z życiem i pracą misjonarzy oraz swoich rówieśników z dalekich stron świata. Starają się wspierać poprzez organizowanie akcji mających na celu zbiórkę pieniędzy na potrzeby misji.

Co roku w tygodniu misyjnym organizowana jest na terenie szkoły loteria fantowa. W okresie Bożego Narodzenia organizujemy kolędowanie misyjne oraz sprzedaż kartek świątecznych. Włączamy się także w życie parafii.

W okresie swej działalności Koło Misyjne przekazało do Sekretariatu Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci w Warszawie około 14 tysięcy złotych.

Siostra Renata Lal

Założycielka ogniska siostra Renata Lal Franciszkanka Misjonarka Maryi

Zdjęcia z początków działalności:

Koło Misyjne Koło Misyjne Koło Misyjne
Koło Misyjne Koło Misyjne Koło Misyjne

Poprawiono: sobota, 11, listopad 2017 12:34

Agendy szkolne

Dla rodziców

Dobre praktyki

Joomla templates by Joomlashine