Finalistka Konkursu Informatycznego18 kwietnia 2024 r. odbył się finał XV Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego "Mistrz Komputera". Uczennica Szkoły Podstawowej im. Jan Pawła II w Majdanie Nepryskim z klasy VII Kornelia Dziadosz uzyskała tytuł Finalisty pod kierunkiem nauczyciela informatyki p. Moniki Basińskiej-Lal.

Organizatorami konkursu były: Szkoła Podstawowa nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi w Lublinie, Szkoła Podstawowa nr 2 w Lublinie i Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Lublinie.

Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas VI-VIII i składa się z trzech etapów.

Do konkursu przystąpiło 57 szkół z województwa lubelskiego.

  • W I etapie - szkolnym teoretycznym, wzięło udział 503 uczniów.
  • W II etapie - międzyszkolnym, uczestniczyło 99 uczniów z których wyłoniono 33 najlepszych wśród których znalazła się Kornelia. W tym etapie uczniowie rozwiązywali zadania na platformie Moodle.
  • W III etapie - wojewódzkim brało udział 33 uczniów z 25 szkół z których komisja wyłoniła - 3 laureatów w tym Mistrza Komputera, dwóch Wicemistrzów i 29 finalistów. Uczestnicy rozwiązywali zadania praktyczne z użyciem komputerów.

Celem konkursu było wdrożenie uczniów do stosowania komputera, oprogramowania i sieci Internet w celu rozwiązywania problemów życia codziennego, zainteresowanie technologią informacyjną i rozwojem informatyki oraz uświadomienie zagrożeń, wynikających z niewłaściwego wykorzystania komputera.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

Galeria zdjęć przedstawia finalistkę konkursu

Finalistka Konkursu Informatycznego Finalistka Konkursu Informatycznego Finalistka Konkursu Informatycznego