Uczestnicy spotkania przy stoleW środę 18 stycznia 2024 r. po przerwie spowodowanej pandemią, progi naszej szkoły przekroczyli szanowni goście przybywając na "Spotkanie Pokoleń" pod tytułem "Maleńka przyszła Miłość". Wszystkich serdecznie powitała dyrektor szkoły p. Maria Rysztak. W spotkaniu uczestniczyli Zastępca Burmistrza Józefowa pan Paweł Wielgan, ks. dziekan Zenon Mrugała, ks dr Mieczysław Piątek, p. Beata Hunicz kierownik MOPS w Józefowie, p. Jan Borowicz Prezes Spółdzielni Socjalnej Centrum Turystyki Roztocze, p. Mirosław Dzikoń Leśniczy Leśnictwa Malce, obecni i emerytowani dyrektorzy szkół gminy Józefów, byli i obecni członkowie Rady Rodziców, obecni oraz emerytowani nauczyciele i pracownicy naszej szkoły.

W tym roku Spotkanie Pokoleń odbyło się w atmosferze nastrojowych kolęd i pastorałek. Występy rozpoczęły dzieci z grupy 6-latków. Najmłodsi wykonali pastorałkę "Bosy pastuszek". Dzieci zostały przygotowane przez p. Ewę Rogowską-Mazur i p. Rafała Knapa. Następnie pierwszaczki, pod kierunkiem p. Małgorzaty Bednarz, zaśpiewały wesołą pastorałkę "Aniołek maleńki jak wróbelek".

Wygaszone światła zapowiedziały występ uczniów klasy II w układzie choreograficznym przygotowanym przez p. Mariolę Kudełka do nastrojowego utworu "Noel". W kolejnym punkcie programu wystąpił zespół wokalno-taneczny "Promyczki" śpiewając o Betlejem, ubogiej stajence i podarunkach z nieba. Zespół pracuje pod czujnym okiem p. Beaty Harasiuk.

Swoje talenty muzyczne zaprezentowała też uczennica klasy V Klaudia Herda, która rozwija swój talent muzyczny pod kierunkiem p. Rafała Knapa. Klaudia zagrała piękne kolędy na flecie i na gitarze. Na tym zakończyły się występy młodego pokolenia.

Na scenę weszły więc panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Długim Kącie. Panie zaśpiewały a cappella tradycyjne kolędy. Jako drugie wystąpiło Koło Gospodyń Wiejskich z Majdanu Nepryskiego. Panie wykonały kolędy przy akordeonowym akompaniamencie ks. Pawła Dynaki.

W roli prowadzącej spotkanie doskonale sprawdziła się nauczycielka naszej szkoły p. Ewa Marzec. W imieniu zebranych pani Edyta Nieśpiał podziękowała za występ małym artystom wręczając im torbę słodyczy. Na zakończenie głos zabrała dyrektor szkoły p. Maria Rysztak dziękując wszystkim artystom za występ i zaprosiła gości na słodki poczęstunek i spotkanie przy herbatce.

Spotkanie obecnych i byłych pracowników szkoły zawsze jest ważnym i niezapomnianym wydarzeniem. Rozmowom, uśmiechom i wzruszeniom nie było końca. Mamy nadzieję, że nic nam nie przeszkodzi i spotkamy się za rok, tym razem na ludowo.

Galeria zdjęć przedstawia uczestników Spotkania Pokoleń

Spotkanie Pokoleń Spotkanie Pokoleń Spotkanie Pokoleń
Spotkanie Pokoleń Spotkanie Pokoleń Spotkanie Pokoleń
Spotkanie Pokoleń Spotkanie Pokoleń Spotkanie Pokoleń