Uczniowie biorący udział w obchodach Dnia ZiemiPo raz pierwszy Dzień Ziemi obchodzono w Stanach Zjednoczonych 22 kwietnia 1970 roku. W ten sposób ludzie chcieli wyrazić protest przeciwko dalszemu niszczeniu otaczającego nas środowiska. W tym dniu ludzie z całego świata zastanawiają się, jakich spustoszeń na swojej planecie dokonał człowiek, jakie są tego skutki i jak można to zmienić. Na całym świecie organizowane są spotkania, konferencje, apele, sympozja, wystawy, festyny poświęcone działaniom ekologicznym.

W naszej szkole również organizujemy od lat "Dzień Ziemi". Obchody przybierają różną formę, w zależności od tego jakie treści chcemy przekazać.

W tym roku obchody rozpoczęły się 12 kwietnia kiedy to odbył się szkolny etap XVII edycji Międzyszkolnego Turnieju Ekologicznego dla uczniów klas V-VIII pod hasłem "Jem zdrowo i ekologicznie".

Najlepszy wyniki wśród uczniów uzyskały:

  • Aleksandra Bulak i Martyna Wygnał - klasa VI.
  • Weronika Lal i Małgorzata Basińska - klasa VIII.

Uczennice 25 kwietnia reprezentowały naszą szkołę w finale XVII edycji Międzyszkolnego Turnieju Ekologicznego "Jem zdrowo i ekologicznie" w Krasnobrodzie.

Kolejnym punktem obchodów Dnia Ziemi było przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy siódmej z wychowawcą Moniką Basińską-Lal podczas którego uczniowie przeprowadzili "SĄD NAD CZŁOWIEKIEM", który zaśmiecał las. Młodzież zachęcała w ten sposób do dbania o środowisko naturalne, promowała postawy ekologiczne oraz przedstawiła zagrożenia związane z zanieczyszczaniem środowiska.

Każdy z nas jest mieszkańcem tej planety dlatego każdy powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan.

Galeria przezentuje społeczność Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim podczas obchodów Dnia Ziemi.

Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi
Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi