Uczniowie podczas zwiedzania i warsztatów w Muzeum Pamięci w Bełżcu

Uczniowie podczas zwiedzania i warsztatów w Muzeum Pamięci w BełżcuW dniu 10 listopada uczniowie klas 7a i 8a wzięli udział w wycieczce i warsztatach w Muzeum Pamięci w Bełżcu - byłego obozu zagłady utworzonego przez Niemcy w okresie II wojny światowej.

Celem wyjazdu było zwiedzenie ośrodka eksterminacji ludności żydowskiej, w którym od marca do grudnia 1942 r. wymordowano około pół miliona ludzi, przede wszystkim Żydów z Polski. Obóz w Bełżcu był pierwszym ośrodkiem zagłady uruchomionym w Generalnym Gubernatorstwie. Dla niemieckich nazistów był swoistym poligonem doświadczalnym ludobójstwa, a wypracowane w nim techniki eksterminacji zostały zastosowane w innych obozach.

Zwiedzaniu tego miejsca martyrologii towarzyszyły niesamowite emocje, przede wszystkim współczucie wobec więźniów obozu, cierpiących głód, poniżenie, strach przed śmiercią.

Wyjazd zorganizowali p. Krzysztof Król i p. Ewa Marzec.

Galeria przedstawia uczniów zwiedzających Muzeum Pamięci w Bełżcu - byłego obozu zagłady utworzonego przez Niemcy w okresie II wojny światowej.

Zwiedzanie Muzeum w Bełżcu Zwiedzanie Muzeum w Bełżcu Zwiedzanie Muzeum w Bełżcu
Zwiedzanie Muzeum w Bełżcu Zwiedzanie Muzeum w Bełżcu Zwiedzanie Muzeum w Bełżcu
Zwiedzanie Muzeum w Bełżcu Zwiedzanie Muzeum w Bełżcu Zwiedzanie Muzeum w Bełżcu
Zwiedzanie Muzeum w Bełżcu Zwiedzanie Muzeum w Bełżcu Zwiedzanie Muzeum w Bełżcu
Dzieci w przebraniach podczas Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek

Międzynarodowy Dzień Postaci z BajekDnia 5 listopada obchodzone jest jedno z najsympatyczniejszych świąt- Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim ten dzień świętowały przedszkolaki i uczniowie klas I-III.

Już od samego rana można było zauważyć na szkolnym korytarzu przemykające bajkowe postaci. Były księżniczki, królewny, wróżki, piraci, Bob Budowniczy, Batmani, minionki i nawet pidżamersi. Tego dnia każda grupa przedszkolna i każda klasa zorganizowały zabawy wymagające wykazaniem się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych.

W klasach I-III, w piątek 4 XI, uczniowie rozwiązywali bajkowe quizy, wybierali z talerzyków groch. Prezentowali zagadki przedszkolakom, którym za ich odgadnięcie wręczali kolorowanki z bajkowymi postaciami. Była też zabawa taneczna.

W poniedziałek 7 XI przedszkolaki rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie lub wysłuchaniu fragmentu książki, bawiły się w skojarzenia. Pomagały Kopciuszkowi, przebierając na talerzykach różne ziarna. Dużo radości sprawiła dzieciom zabawa "Traf Baba Jagę" podczas której rzucały kulkami papieru w sylwetę tej bajkowej postaci. Była też oczywiście prezentacja mody bajkowej. Na zakończenie wszyscy zrobili pamiątkowe zdjęcia w okolicznościowej ramce.

To był wesoły, barwny i … bajkowy dzień. Z niecierpliwością czekamy na jego powtórzenie.

Galeria przedstawia dzieci podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek.

SP Majdan Nepryski SP Majdan Nepryski SP Majdan Nepryski
SP Majdan Nepryski SP Majdan Nepryski SP Majdan Nepryski
SP Majdan Nepryski SP Majdan Nepryski SP Majdan Nepryski
Wystawa prac plastycznych uczniów

Wystawa prac plastycznych uczniówPod koniec października w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny pt. "Jesienią, jesienią". W konkursie wzięły udział przedszkolaki z grup 3,4,5-latków, 6-latków oraz uczniowie klas I-III. Celem konkursu było rozwijanie wyobraźni plastycznej poprzez twórczą interpretację przyrody i uwrażliwianie dzieci na piękno otaczającej nas przyrody jesienią. Prace były niezwykle ciekawe, oryginalne, wykonane estetycznie i z pomysłem. Jury w składzie: pani Anna Grzyb, pani Joanna Kraska wykonane prace przez dzieci oceniło  następująco:

  • Miejsce I - grupa 6- latków,
  • Miejsce II - grupa 3,4,5- latki,
  • Miejsce III - klasa II,
  • Wyróżnienie otrzymały klasy I i III.

Zwycięscy dostali dyplomy. Wszystkim serdecznie gratulujemy. Konkurs zorganizowała p. Natalia Puźniak.

Galeria przedstawia prace plastyczne uczniów.

SP Majdan Nepryski SP Majdan Nepryski SP Majdan Nepryski
SP Majdan Nepryski SP Majdan Nepryski SP Majdan Nepryski
Spotkanie z dietetykiem panią Dorotę Misztal z Poradni Zdrowy Nawyk w Łodzi

Spotkanie z dietetykiem panią Dorotę Misztal z Poradni Zdrowy Nawyk w ŁodziDużo z przedszkolakami rozmawiamy jak dbać o zdrowie i co należy jeść, aby być zdrowym. W celu podniesienia świadomości dzieci w tym zakresie 08.11.2022 r. zaprosiliśmy do naszego przedszkola dietetyka panią Dorotę Misztal z Poradni Zdrowy Nawyk w Łodzi.

Przedszkolaki podczas tego spotkania dowiedziały się na czym polega praca dietetyka oraz poznały podstawowe zasady prawidłowego odżywiania. Pani dietetyk przyniosła do przedszkola piękny kolorowy kosz, w którym znajdowały się same dobre i zdrowe produkty. Dzieci miały okazję skosztować  różnych owoców, warzyw, ciasteczek owsianych, zdrowych batoników, suszonych owoców.

Pani dietetyk tłumaczyła dzieciom, dlaczego należy ograniczyć słodycze i słodkie napoje, a zwiększyć spożywanie owoców i warzyw. Na koniec dzieci chętnie zadawały pytania.

Pani dietetyk ogłosiła konkurs na zdrowe i kolorowe śniadanie w śniadaniówce. Informacje i szczegóły na temat konkursu pojawią się wkrótce. Na koniec uczestnicy spotkania wykonali pamiątkowe zdjęcie.

Składamy serdeczne podziękowania pani Dorocie Misztal za interesujące spotkanie i wiele cennych wskazówek dotyczących zdrowego odżywiania oraz poświęcony nam czas.

Galeria przedstawia spotkanie przedszkolaków z dietetykiem panią Dorotę Misztal z Poradni Zdrowy Nawyk w Łodzi.

SP Majdan Nepryski SP Majdan Nepryski SP Majdan Nepryski
SP Majdan Nepryski SP Majdan Nepryski SP Majdan Nepryski
Dzieci w kostiumach postaci z bajek

Dzieci w kostiumach biorące udział w turnieju integracyjnym w Miejskie Bibliotece Publicznej w JózefowieUczniowie naszej szkoły z klasy IV z polonistką Anną Gontarz 28.10.2022 r. wzięli udział w integracyjnym turnieju literackim "W świecie baśni" w  Miejskiej Bibliotece Publicznej w Józefowie.

Celem turnieju było uwrażliwienie dzieci i młodzieży na piękno słowa pisanego i mówionego, integracja z osobami z niepełnosprawnościami, pobudzenie zainteresowania książką, jako źródłem wiedzy i przeżyć, utrwalenie wiedzy na temat baśni, bajek i legend jako gatunku literackiego, stworzenie możliwości rozwijania zdolności i zdobywania nowych umiejętności.

Zadaniem drużyn było wykonanie i zaprezentowanie podczas turnieju plakatu zachęcającego do czytania baśni, przygotowanie przebrania uczestników za postacie z bajek oraz wykonanie zadań i odpowiedź na pytania turniejowe.

Dzieci wystąpiły w pięknych strojach przedstawiających postacie  z baśni: Klaudia Herda była piękną Królewną Śnieżką, Adam Gontarz Pinokiem  natomiast Hubert Kołakowski Królem. Rywalizacja podczas turnieju okazała się bardzo wyrównana, a różnice punktowe naprawdę niewielkie. Uczniowie dobrze poradzili sobie ze wszystkimi zadaniami, zajęli II miejsce, otrzymali nagrody i dyplomy. Szczęśliwi i bogatsi w wiedzę i doświadczenie wróciły do szkoły.

Galeria przedstawia dzieci w kostiumach biorące udział w turnieju integracyjnym w Miejskie Bibliotece Publicznej w Józefowie.

SP Majdan Nepryski SP Majdan Nepryski SP Majdan Nepryski
SP Majdan Nepryski SP Majdan Nepryski SP Majdan Nepryski