Polish English German Italian Russian
Szkoła Podstawowa im Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Międzynarodowy Dzień Postaci z BajekDnia 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa.

Wybrana data nie jest przypadkowa - jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek - Walta Disney’a.

Nasza szkoła również  włączyła się w obchody Dnia Postaci z Bajek. Organizacją bajkowego święta zajął się Samorząd Uczniowski, bibliotekarka szkolna p. Anna Krzaczek oraz  nauczycielki: p. Ewa Mazur, p. Natalia Puźniak oraz p. Anna Gontarz.

Tego dnia nasza szkoła zamieniła się w bajkową krainę. Na szkolnych korytarzach można było spotkać, m.in. księżniczki, Smerfy, Czerwone Kapturki, Królową Śniegu, Jasia i Małgosię, rycerzy, krasnoludków, Elzę itp.

Aby uczcić ten dzień zorganizowano bajkowe spotkania w przedszkolu oraz kl. 0 - III. Spotkania z bajką rozpoczęto prezentacją multimedialną "Witajcie w naszej bajce". Później były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Były muzyczne zgadywanki bajkowe, zabawy pantonimiczne i  ruchowe przy piosence. Słuchano i analizowano treść wiersza D. Gellner "Bajeczka". Następnie wykonano   pracę  plastyczną inspirowaną  wierszem. Odbyła się także prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań. Okazało się, że dzieci bardzo dobrze znają bajki i świetnie poradziły sobie z zadaniami.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Należy wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane. Warto też czytać małym dzieciom, a starszych zachęcać do samodzielnego czytania.

"Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi. Jest na to sposób - czytajmy dzieciom!"

Dziękujemy wszystkim za udział w tym święcie.

SP Majdan Nepryski SP Majdan Nepryski SP Majdan Nepryski
SP Majdan Nepryski SP Majdan Nepryski SP Majdan Nepryski
SP Majdan Nepryski SP Majdan Nepryski SP Majdan Nepryski
SP Majdan Nepryski SP Majdan Nepryski SP Majdan Nepryski
SP Majdan Nepryski SP Majdan Nepryski SP Majdan Nepryski

Poprawiono: niedziela, 14, listopad 2021 15:35

Agendy szkolne

Dla rodziców

Dobre praktyki

Joomla templates by Joomlashine