Polish English German Italian Russian
Szkoła Podstawowa im Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim

Międzynarodowy Dzień Kropki 2021

Międzynarodowy Dzień Kropki15 września obchodzimy International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Samorząd  Uczniowski zachęcił klasy do udziału w obchodach tego święta, ogłosił, aby każdy w tym dniu założył ubranie w kropki.

Uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali ciekawe zajęcia. Najmłodsi - wychowankowie oddziału przedszkolnego z grupy 3,4,5 - latków i grupa 5,6 - latków od samego rana cieszyli  się tym dniem! Na ich ubiorach pojawiły się kropki. Odbyła się prezentacja krótkometrażowego filmu na temat książki The Dot, którą napisał Peter Reynolds. Jest to historia dziewczynki, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Następnie przeprowadzono pogadankę na temat obejrzanego filmu i odpowiedziano na pytania. Na zakończenie świętowania została zrealizowana najbardziej twórcza część lekcji - prace plastyczne wykonane samodzielnie przez maluchów.

Starsze przedszkolaki tworzyli kropkowane rysunki z farb. Młodsze przedszkolaki z kropek z plasteliny zdobili jeża i sowę. W foto budce z kropek przedszkolaki robili sobie zdjęcia. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Klasa I dowiedziała się podczas zajęć do czego jest potrzebna kropka. Okazuje się, że nawet niektóre literki i działania matematyczne nie istnieją bez kropki. Każdy pierwszaczek ozdabiał kropkę według własnego pomysłu i umieścił ją w ramce. Dzieci tworzyły też obrazki z kropek wykorzystując swoją kreatywność i odwagę w tworzeniu nietypowych dzieł.

W świętowanie włączyły się też starsze klasy IV-VIII. Na języku polskim uczniowie pisali kropkowe opowiadania, układali ciągi skojarzeń, uzupełniali związki frazeologiczne z kropką w treści, szukali synonimów, zdrobnień, zgrubień i wyrazów pokrewnych do słowa kropka. Zapoznali się też z alfabetem Braille’a, odszyfrowywali zapisane słowa i sami próbowali zapisać zdania alfabetem Braille’a.

Również, jak na Królową Nauk przystało to i na matematyce nie mogło zabraknąć takiego ważnego święta, bo przecież tu też kropka (punkt) odgrywa bardzo ważną rolę. Kreatywność wkroczyła, więc na lekcje matematyki. W czasie tej niecodziennej lekcji uczniowie z wielkim zaangażowaniem rozwijali talent kreatywności matematycznej i logicznego myślenia. Ten dzień był pełen radości i odkrył wiele talentów. Na lekcji czwartoklasiści na początku obejrzeli film o Vashti. Następnie otrzymali specjalne kropkowe kartki, na których zapisywali swoje imię i nazwisko alfabetem Braille’a. Później grali w "Postaw kropkę". Było wiele radości, emocji i dobrej zabawy. Klasy ósme, zaś zmierzyły się z rozwiązywaniem zadań, których wyniki odszukiwali na specjalnej kropkowej planszy. Po wykonaniu wszystkich zadań łączyli punkty i w nagrodę za sumienną pracę otrzymywali piękne gwiazdozbiory. Na zakończenie każdy uczeń za wysiłek włożony w pracę otrzymał okrągłą piąteczkę - punktowca.

W przyszłym roku też kropkujemy, bo kropka to nie koniec, ale początek czegoś wielkiego. To był wspaniały dzień dla nas wszystkich!

Majdan Nepryski Majdan Nepryski Majdan Nepryski
Majdan Nepryski Majdan Nepryski Majdan Nepryski
Majdan Nepryski Majdan Nepryski Majdan Nepryski
Majdan Nepryski Majdan Nepryski Majdan Nepryski
Majdan Nepryski Majdan Nepryski Majdan Nepryski
Majdan Nepryski Majdan Nepryski Majdan Nepryski
Majdan Nepryski Majdan Nepryski Majdan Nepryski

Poprawiono: środa, 22, wrzesień 2021 06:04

Agendy szkolne

Dla rodziców

Dobre praktyki

Joomla templates by Joomlashine