Polish English German Italian Russian
Szkoła Podstawowa im Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim

Dzień Bezpiecznego Internetu - 2021

Dzień Bezpiecznego InternetuDzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu w 2021 r. obchodziliśmy 9 lutego. W związku z tym nauczyciel informatyki zorganizował dwa konkursy dla chętnych uczniów. Pierwszy konkurs to test wiedzy on-line przy użyciu platformy quizziz. W konkursie wzięli udział uczniowie z klas IV – VIII, którzy rozwiązywali test on-line składający się z 60 pytań. Celem konkursu było podniesienie poziomu wiedzy dzieci i młodzieży na temat bezpiecznego korzystania z Internetu oraz poprawa bezpieczeństwa korzystających z sieci poprzez ukazanie zagrożeń wynikających z niewłaściwego korzystania z portali społecznościowych.

  • I miejsce Katarzyna Litwin kl. VII a
  • II miejsce Gabriela Kusiak kl. VIII
  • III miejsce Martyna Czapka kl. VII a

Przedmiotem drugiego konkursu było wykonanie plakatu w programie www.autodraw.com dotyczącego DBI. Plakat miał być kolorowy, estetycznie wykonany, czytelny, wyróżniający się walorami edukacyjnymi, artystycznymi, pomysłowością i oryginalnością. W konkursie wzięli udział uczniowie z klas IV - VI. W wyniku głosowania wśród nauczycieli zostały wyróżnione następujące prace:

  • I miejsce Bruno Knap kl. IV
  • II miejsce Kacper Pakuła kl. IV
  • III miejsce Nikola Czerniak kl. IV

Oprócz prac wyróżnionych plakaty następujących uczniów również zostały zauważone podczas głosowania nauczycieli: Antoni Nowak kl. IV, Martyna Wygnał kl. IV, Weronika Lal kl. VI, Martyna Oleszczak kl. VI, Małgorzata Basińska kl. VI, Jakub Rabczyński kl. VI, Kornelia Dziadosz kl. IV.

Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie serdecznie dziękujemy a zwycięzcom gratulujemy.

Koordynatorem działań w szkole z okazji DBI był nauczyciel informatyki pani Monika Basińska-Lal.

SP Majdan Nepryski SP Majdan Nepryski SP Majdan Nepryski
SP Majdan Nepryski SP Majdan Nepryski SP Majdan Nepryski
SP Majdan Nepryski SP Majdan Nepryski SP Majdan Nepryski

Poprawiono: piątek, 26, luty 2021 10:11

Agendy szkolne

Dla rodziców

Dobre praktyki

Joomla templates by Joomlashine