Wykopki 2019W niedzielę 15 września 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim  odbył się Festyn "Wykopki". Znakomitym powodem radosnego  świętowania była niezwykła, bo już  20. rocznica festynu. Jubileuszową uroczystość uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście honorowi, w tym Wiceminister Sprawiedliwości pan dr Marcin Romanowski, a także liczni sponsorzy i życzliwe osoby od lat wspierające naszą szkołę. Pan Roman Dziura Burmistrz Józefowa wraz z panią Marią Rysztak dyrektorem szkoły podziękowali członkom Komitetu Organizacyjnego za zaangażowanie w organizację imprezy, wręczając podziękowania i pamiątkowe statuetki wykonane z kamienia józefowskiego przez pana Tomasza Kukiełkę. To wspaniałe wyróżnienie za wytrwałość w działaniach na rzecz lokalnej społeczności, budowanie wzorcowego wizerunku szkoły.

Wykopki 2018W niedzielę 16 września 2018 r. przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim odbyła się impreza plenerowa "Wykopki 2018". Organizatorem był Społeczny Komitet Organizacji Festynu  wraz z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Józefowie oraz dyrekcja, nauczyciele, pracownicy obsługi i rodzice uczniów. Cały dochód zostanie przeznaczony na potrzeby szkoły. Po raz pierwszy występy odbyły się na nowo wybudowanej scenie, która powstała dzięki wsparciu finansowemu Wspólnoty Wsi Majdan Nepryski oraz organu prowadzącego.

Jak sama nazwa wskazuje jest to impreza, na której głównym bohaterem jest ziemniak. Dlatego też już tradycyjnie był on głównym składnikiem serwowanych na festynie dań. Można było też rozkoszować się smakiem pysznych ciast upieczonych przez rodziców uczniów oraz posmakować kiełbaski z grilla, faszerowanego ziemniaka, frytek, placków ziemniaczanych "Pani Basi" z sosem, zapiekanki - kartoflanki czy bigosu. Degustację uprzyjemniały występy artystyczne. Zaprezentowali się uczniowie szkoły, która była gospodarzem imprezy oraz panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Majdanie Nepryskim. Czas umilały występy zespołów: "Harmonia" z Tomaszowa Lubelskiego, "Solemis" z Łukowej oraz Kapeli "Rzemyki", która obchodzi w tym roku 25 – lecie działalności i z tej okazji w ramach podziękowań za wieloletnią współpracę otrzymali tort, a wszyscy odśpiewali im tradycyjne "Sto lat". Kibice piłki nożnej mogli obejrzeć mecz między oldbojami z Cosmosu Józefów a oldbojami z Biłgoraja. Dodatkową atrakcją był konkurs zorganizowany przez KRUS z Biłgoraja dotyczący bezpieczeństwa pracy rolników.

Echa festynu W niedzielę 17 września 2017 r. przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim odbyła się Impreza plenerowa "Wykopki 2017". Organizatorem był Społeczny Komitet Organizacji Festynu  wraz z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Józefowie oraz dyrekcja, nauczyciele, pracownicy obsługi i rodzice uczniów. Cały dochód zostanie przeznaczony na potrzeby szkoły.

Jak sama nazwa wskazuje jest to impreza, na której głównym bohaterem jest ziemniak. Dlatego też już tradycyjnie  był on głównym składnikiem serwowanych na festynie dań. Można było też rozkoszować się smakiem pysznych ciast upieczonych przez rodziców uczniów oraz posmakować kiełbaski z grilla, faszerowanego ziemniaka, frytek, placków ziemniaczanych "Pani Basi" z sosem, zapiekanki - kartoflanki czy bigosu. Degustację uprzyjemniały występy artystyczne. Zaprezentowali się uczniowie szkoły, która była gospodarzem imprezy oraz panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Majdanie Nepryskim. Czas umilały występy Kapeli "Rzemyki" oraz Zespołu "AleBabki" z Szozd. Dodatkową atrakcją były gry rodzinne pod hasłem "Mamo, tato pograj ze mną" realizowane w ramach Projektu "M jak Majdan z mPotęgą", który dofinansowała Fundacja mBanku. Zostały z niego zakupione gry, które miały zachęcić rodziców i dzieci do wspólnego spędzania wolnego czasu z wykorzystaniem gier planszowych. Gospodarze witali swoich zacnych gości i zapraszali do wspólnej zabawy. Do każdej gry wyznaczony był ekspert, który w razie trudności tłumaczył i wyjaśniał zasady. Uczestnicy festynu wybierali i grali w dowolnym czasie w dowolną grę. Tego dnia patrząc na grających z pewnością można było stwierdzić, że wspólna zabawa dzieci i rodziców jest możliwa! A była to nie tylko zabawa, ale także i nauka, ponieważ gry i zabawy matematyczne spełniają różnorodne cele i zadania poznawcze. Uczenie się przez zabawę wyzwala ciekawość i zainteresowania poznawcze, wzbudza motywację do wykonywania zadań szkolnych i wpływa na rozwijanie twórczych postaw poznawczych dzieci. Różne rodzaje gier i zabaw matematycznych umożliwiają zdobywanie bezpośrednich doświadczeń w zakresie spostrzegania liczb, działań matematycznych i figur geometrycznych. Sprzyjają samodzielnemu poszukiwaniu i odkrywaniu ich własności oraz stosunków wielkościowych i przestrzennych. Pomagają też w kształtowaniu pojęć matematycznych i geometrycznych oraz umiejętności operowania nimi w sytuacjach zadaniowych. Koordynatorem projektu jest pani Joanna Wakoń.

Wykopki 2016W niedzielę 18 września 2016 r. przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II i Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego w Majdanie Nepryskim odbył się Festyn Rodzinny "Wykopki 2016".  Jak sama nazwa wskazuje jest to impreza, na której głównym bohaterem jest ziemniak. Dlatego też on był głównym składnikiem serwowanych na festynie dań. Można było też rozkoszować się smakiem pysznych ciast upieczonych przez rodziców uczniów obydwu szkół oraz posmakować kiełbaski z grilla, faszerowanego ziemniaka, placków ziemniaczanych z sosem czy bigosu. Degustację uprzyjemniały występy artystyczne, które były w stanie zaspokoić najróżniejsze gusta i guściki. Zaprezentowali się zarówno uczniowie szkół, które były gospodarzami imprezy, jak i ich goście. Czas umilały popisy cyrku "FOKUS", występy kapeli "Rzemyki", zespołów: młodzieżowego "Kicks n Licks" oraz Pieśni i Tańca "ZBRUCZ" z Ukrainy. Kibice sportowi mogli nacieszyć oko meczem piłki nożnej pomiędzy Igros Krasnobród "Old Boye" - Cosmos Józefów "Old Boye". Było też wiele atrakcji dla dzieciaków, a najbardziej podobał się występ Clowna Maniusia. Niestety niesprzyjająca aura spowodowała, że sielanka ta była przerywana opadami deszczu i przejmującym zimnem co powodowało, że mniej odporni uczestnicy szybciej niż zwykle opuścili plac przy szkole. Najwytrwalsi jednak wytrzymali do końca i bawili się przy muzyce Kapeli Krasnobrodzkiej.

Lato dobiega końca, pogoda robi się coraz chłodniejsza i coraz bardziej kapryśna, a po dziękczynieniu za plony nadszedł czas podziękowania i podsumowania wszelkich prac polowych. I z tej właśnie okazji w niedzielę 13 września 2015 r. Społeczny Komitet Organizacji Festynu wraz z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Józefowie już po raz czternasty zorganizował imprezę plenerową "WYKOPKI 2015".

Wykopki 2015Plenerowy piknik rodzinny, miał na celu wyrazić przede wszystkim radość ze zbiorów ziemniaków, wspólną integrację środowiska lokalnego, a także wsparcie planów rozwojowych szkoły. Zebrane podczas imprezy fundusze zostaną przeznaczone na sfinansowanie bogatej w pomoce dydaktyczne specjalnej pracowni językowej. Podczas występów artystycznych licznie zebrana publiczność mogła podziwiać bardzo różnorodny repertuar, który zaspokajał najróżniejsze gusta. Zaprezentowali się zarówno uczniowie szkół, które były gospodarzami imprezy,  jak i ich goście. Były to: zespół wokalno - taneczny "Promyczki" prowadzony od wielu lat przez p. B. Harasiuk, zespół wokalny "Nepryszki" działający pod kierunkiem p. R. Knapa - ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim oraz zespół wokalny z Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego w Majdanie Nepryskim, którego opiekunem jest p. K. Gaj. Nie zabrakło też zespołów ludowych. Pięknie zaprezentowały się panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Majdanie Nepryskim. A do tańca przygrywały: "Rzemyki", "Kapela Krasnobrodzka" oraz "Taaka Paka" z Parczewa. "Szkoła Tańca M.& J. Myka" swoim pokazem tańca towarzyskiego zachęciła wszystkich do korzystania z propozycji zajęć tanecznych szkoły. Występ klauna Waldusia rozbawił do łez! Dla fanów piłki nożnej odbył się mecz OLD BOY’E: SÓL kontra LKS COSMOS. O godzinie 20.00 można było podziwiać piękny pokaz fajerwerków. A na zakończenie goście bawili się na zabawie tanecznej wraz z zespołem Akados.