Hospicjum Santa GallaTrwa zbiórka pieniędzy na środki ochrony osobistej dla Hospicjum Santa Galla. Pracownicy i personel takiej placówki to grupa szczególnie narażona na wirusa. W bardzo trudnej sytuacji znalazły się placówki, które na co dzień niosą bezinteresowną pomoc. Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach Pierwszych do prawidłowego i bezpiecznego działania potrzebuje dużej ilości środków ochrony osobistej. Placówka opiekuje się pacjentami głównie z chorobą nowotworową oraz innymi chorobami w stanie terminalnym. Potrzeba dużej ilości maseczek, rękawiczek, fartuchów ochronnych i środków dezynfekcji.

Hospicjum może wesprzeć każdy. Zbiórka jest prowadzona m.in. na portalu siepomaga. W odpowiedzi na tą prośbę Szkolne Koło Caritas działające w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim przekazało 150 maseczek. Udało nam się także nazbierać niedużą kwotę 200 zł, którą wpłacimy na tą akcję.

Jeśli wrócimy do szkoły to na pewno jeszcze uda nam się uzbierać niemałą kwotę. Dla osób, które są zainteresowane i chciałyby wpłacić na ten cel umieszczam link https://pomagam.pl/santagalla. Każda złotówka się liczy. Wpłać ile możesz!