Niezapomniane zabawy z historiąUczniowie klas VII Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim brali udział w Grze terenowej "Z książką w podroż historyczną" zorganizowanej przez MBP w Józefowie. Uczestnicy podczas wykonywanych zadań wykazali się dobrą kondycją sportową, sprytem i wiedzą historyczną dotyczącą naszego miasta Józefów.

Grupa "Raz Dwa" z kl. VII a w składzie: Wiktoria Bajan, Oliwia Bielak, Gabriela Hanys, Anita Margol, Szymon Szarowolec zajęła I miejsce, natomiast grupa "Trzy Cztery" z kl. VII b w składzie: Jakub Kowal, Igor Harasiuk, Klaudia Lal, Kacper Litwin zajęła IV miejsce.

XI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci pod hasłem "Bezpiecznie na wsi - od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy".

XI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla DzieciKonkursy plastyczne organizowane przez KRUS od lat cieszą się w naszej szkole dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży. Nie inaczej było i w tym roku szkolnym - uczniowie chętnie i licznie przystąpili do konkursu, którego hasło nawiązywało do 30-letniej działalności prewencyjnej KRUS i związane było z jubileuszem, który Kasa obchodzi w tym roku. Zadanie polegało na wykonaniu dwuwymiarowej pracy plastycznej w formacie A-3, w dowolnej technice, obrazującej sposoby zapobiegania wypadkom przy pracy w gospodarstwie rolnym oraz rolniczym chorobom zawodowym.

Dzień Bezpiecznego InternetuDzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu w 2021 r. obchodziliśmy 9 lutego. W związku z tym nauczyciel informatyki zorganizował dwa konkursy dla chętnych uczniów. Pierwszy konkurs to test wiedzy on-line przy użyciu platformy quizziz. W konkursie wzięli udział uczniowie z klas IV – VIII, którzy rozwiązywali test on-line składający się z 60 pytań. Celem konkursu było podniesienie poziomu wiedzy dzieci i młodzieży na temat bezpiecznego korzystania z Internetu oraz poprawa bezpieczeństwa korzystających z sieci poprzez ukazanie zagrożeń wynikających z niewłaściwego korzystania z portali społecznościowych.

Zima - bezpiecznie i wesołoBezpieczeństwo to najważniejsza sprawa każdego człowieka. Trzeba jednak wiedzieć, że zależy ono od każdego z nas. Muszą o tym pamiętać nie tylko dorośli, ale też i dzieci.

Właśnie temu zagadnieniu poświęcony został w naszej szkole wśród najmłodszych dzieci, konkurs plastyczny  "Zima - bezpiecznie i wesoło". Wychowawcy przypomnieli o zagrożeniach czyhających w czasie trwania tej pięknej, białej pory. Omówili zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegali przed ślizganiem się na skutych lodem stawach, zbiornikach wodnych, a także przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ulicy.

XV Edycja Programu Inta.ling dla SzkółUczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim w I półroczu roku szkolnego 2020/2021 ponownie wzięli udział w kolejnej edycji programu Insta.ling (XV Edycja Programu Inta.ling dla Szkół).

Ich zadaniem było codzienne logowanie się na platformę internetową oraz ćwiczenie znajomości nowych słówek w języku angielskim. Dodatkowo, uczniowie z klasy VI oraz VIIb wzięli również udział w I Ogólnopolskim Konkursie na Mistrza Insta.lingu.

Nasza szkoła nawiązała dzięki temu współpracę z innymi placówkami w Polsce m.in. w Zielonej Górze, Chełmie, Chmielniku, Mławie, Prusach, Czuryłach. Szósto i siódmoklasiści mieli możliwość zapoznania się z regionami Polski, w których położone są szkoły partnerskie. Uczniowie klasy VI z pomocą nauczyciela języka angielskiego - Pani Diany Pakuła przygotowali prezentację w języku angielskim na temat miejscowości, w których położone są szkoły partnerskie. Natomiast uczniowie klasy VIIb przygotowali prezentację na temat naszej szkoły oraz jej pięknych okolic.