Polish English German Italian Russian
Szkoła Podstawowa im Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim

Rok szkolny 2020/2021

Dzień Bezpiecznego Internetu - 2021

Czytaj więcej: Dzień Bezpiecznego Internetu - 2021Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu w 2021 r. obchodziliśmy 9 lutego. W związku z tym nauczyciel informatyki zorganizował dwa konkursy dla chętnych uczniów. Pierwszy konkurs to test wiedzy on-line przy użyciu platformy quizziz. W konkursie wzięli udział uczniowie z klas IV – VIII, którzy rozwiązywali test on-line składający się z 60 pytań. Celem konkursu było podniesienie poziomu wiedzy dzieci i młodzieży na temat bezpiecznego korzystania z Internetu oraz poprawa bezpieczeństwa korzystających z sieci poprzez ukazanie zagrożeń wynikających z niewłaściwego korzystania z portali społecznościowych.

Czytaj więcej: Dzień Bezpiecznego Internetu - 2021

Zima - bezpiecznie i wesoło - konkurs plastyczny

Czytaj więcej: Zima - bezpiecznie i wesoło - konkurs plastycznyBezpieczeństwo to najważniejsza sprawa każdego człowieka. Trzeba jednak wiedzieć, że zależy ono od każdego z nas. Muszą o tym pamiętać nie tylko dorośli, ale też i dzieci.

Właśnie temu zagadnieniu poświęcony został w naszej szkole wśród najmłodszych dzieci, konkurs plastyczny  "Zima - bezpiecznie i wesoło". Wychowawcy przypomnieli o zagrożeniach czyhających w czasie trwania tej pięknej, białej pory. Omówili zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegali przed ślizganiem się na skutych lodem stawach, zbiornikach wodnych, a także przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ulicy.

Czytaj więcej: Zima - bezpiecznie i wesoło - konkurs plastyczny

Konkurs na Mistrza Inta.ligu rozstrzygnięty

Czytaj więcej: Konkurs na Mistrza Inta.ligu rozstrzygniętyUczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim w I półroczu roku szkolnego 2020/2021 ponownie wzięli udział w kolejnej edycji programu Insta.ling (XV Edycja Programu Inta.ling dla Szkół).

Ich zadaniem było codzienne logowanie się na platformę internetową oraz ćwiczenie znajomości nowych słówek w języku angielskim. Dodatkowo, uczniowie z klasy VI oraz VIIb wzięli również udział w I Ogólnopolskim Konkursie na Mistrza Insta.lingu.

Nasza szkoła nawiązała dzięki temu współpracę z innymi placówkami w Polsce m.in. w Zielonej Górze, Chełmie, Chmielniku, Mławie, Prusach, Czuryłach. Szósto i siódmoklasiści mieli możliwość zapoznania się z regionami Polski, w których położone są szkoły partnerskie. Uczniowie klasy VI z pomocą nauczyciela języka angielskiego - Pani Diany Pakuła przygotowali prezentację w języku angielskim na temat miejscowości, w których położone są szkoły partnerskie. Natomiast uczniowie klasy VIIb przygotowali prezentację na temat naszej szkoły oraz jej pięknych okolic.

Czytaj więcej: Konkurs na Mistrza Inta.ligu rozstrzygnięty

Sukcesy literackie Małgosi

Czytaj więcej: Sukcesy literackie MałgosiUczennica klasy VI a Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim - Małgosia Basińska - została laureatką ogólnopolskiego konkursu literackiego "Moje spotkanie ze świętym Janem Pawłem II", zorganizowanego przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie. Zadaniem konkursowym uczestników było napisanie w dowolnej formie literackiej swoich przemyśleń, refleksji dotyczących spotkania ze świętym Janem Pawłem II, na podstawie jednej bądź kilku lektur, zaproponowanych przez organizatorów. Małgosia świetnie sobie poradziła z tym zadaniem, co doceniła komisja oceniająca, przyznając naszej uczennicy miejsce w dziesiątce najlepszych prac oraz nagrodę. Nad przygotowaniem pracy konkursowej czuwała p. Katarzyna Łosiewicz, udzielając niezbędnych wskazówek.

Czytaj więcej: Sukcesy literackie Małgosi

Szkolny konkurs plastyczny "Kartka bożonarodzeniowa 2020"

Czytaj więcej: Szkolny konkurs plastyczny Dnia 21 grudnia 2020 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim odbyło się podsumowanie szkolnego konkursu plastycznego "Kartka bożonarodzeniowa 2020" .

W konkursie wzięły udział dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie z klas I-III.

Na konkurs wpłynęło 39 prac. Jury w składzie: p. Anna Krzaczek i p. Michalina Krzaczek przyznało nagrody w poszczególnych grupach wiekowych.

Czytaj więcej: Szkolny konkurs plastyczny "Kartka bożonarodzeniowa 2020"

Strona 1 z 2

Agendy szkolne

Dla rodziców

Dobre praktyki

Joomla templates by Joomlashine