Drodzy uczniowie!

Palmy wielkanocnePrzed zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi proponuję Wam udział w konkursie na wykonanie palmy. Nie mogą one być przekraczać wysokości jednego metra. Należy je zrobić z naturalnych surowców. Zdjęcia proszę wysłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z podaniem tytułu i opisem kto jest jej autorem. Czas dostarczenie pracy do 5 marca 2021 r. Prace zostaną nagrodzone, a następnie przekazane na wojewódzki konkurs do Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie. W szkolnym konkursie przewidziane są nagrody tj. piłki i nie tylko.

Kiermasz Gwiazdki dobraW grudniu 2020 r. Szkolne Koło Caritas ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II zorganizowało charytatywny Kiermasz Bożonarodzeniowy, na którym można było nabyć ręcznie wykonane ozdoby świąteczne oraz "Gwiazdki dobra". Pracownicy naszej szkoły wycinali, wyklejali i samodzielnie tworzyli te piękne ozdoby czerpiąc z tego radość i satysfakcję.

Udało nam się zebrać 2 440zł (dwa tysiące czterysta czterdzieści złotych). Kwota została w całości przekazana na leczenie i rehabilitację Igi, która choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Może dzięki naszej pomocy zagościł uśmiech na twarzy chorego dziecka i radość w oczach zatroskanych rodziców.

Gwiazdki dobraSzkolne Koło Caritas działające w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim podejmuje wiele działań na rzecz potrzebujących. W miesiącu grudniu chcielibyśmy prosić o wsparcie finansowe dla Igusi, która choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Pochodzi ona z Biłgoraja. Urodziła się w marcu 2018 roku, jako zdrowe dziecko. Niestety w 6 tygodniu zachorowała na nieuleczalną, szybko postępująca chorobę, jaką jest rdzeniowy zanik mięśni (SMA1). Aby dalej żyć potrzebuje specjalistycznego sprzętu (respiratora, ssaka, pulsoksymetra, itp.) oraz kosztownej rehabilitacji ruchowej i oddechowej.

Chcąc wspomóc leczenie Igusi wpadliśmy na pomysł tworzenia "gwiazdek dobra". Powstają one w naszej szkole. Profesjonalnie wykonują je panie: Katarzyna Serafin i Mirosława Kozyra. Proponowana cena jednej gwiazdki to 2 zł. Wszystkie zebrane fundusze zostaną przekazane na ten szlachetny cel. Gwiazdki będzie można nabywać na parterze przy głównym wejściu do szkoły.

Akcja charytatywna dla IgusiSzkolne Koło Caritas działające w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryski przeprowadzało już wiele akcji charytatywnych. Nasi rodzice, uczniowie, pracownicy nigdy nie byli obojętni i zawsze chętnie pomagają. Teraz znowu zwracamy się o pomoc dla malutkiej dziewczynki i wierzymy, że nasz apel nie pozostanie bez odzewu.

Tym razem naszą bohaterką jest Igusia, która choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Pochodzi ona z Biłgoraja. Urodziła się w marcu 2018 roku, jako zdrowe dziecko. Niestety w 6 tygodniu zachorowała na nieuleczalną, szybko postępująca chorobę, jaką jest rdzeniowy zanik mięśni (SMA1). Aby dalej żyć potrzebuje specjalistycznego sprzętu (respiratora, ssaka, pulsoksymetra, itp.) oraz kosztownej rehabilitacji ruchowej i oddechowej. W naszej szkole zbieramy korki dla Igusi. Bardzo prosimy wszystkich, aby przynosili korki do nas. Pojemnik na ten cel będzie wystawiony na korytarzu w szkole przy drzwiach wejściowych.

"Różaniec - to skarb, który trzeba odkryć"
Jan Paweł II

Mój różaniec dla Jana Pawła IIPaździernik jest miesiącem modlitwy różańcowej. Dlatego w tym okresie w naszej szkole został ogłoszony konkurs "Mój różaniec dla Jana Pawła II". Jego adresatami byli uczniowie klas I - VIII Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim.

Uczestnicy konkursu do wykonania różańca wykorzystali najróżniejsze materiały. Były to: drewniane koraliki, makaron, chrupki, kwiatki, cieciorka itp. Pomysłowość i oryginalność prac okazała się wielka. Komisja konkursowa miała nie lada problem z wyłonieniem laureata...