Ozobotki, Sportowcy a może Królowa Nauk?Od września do grudnia bieżącego roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim w klasach VII-VIII realizowany był przez panią Joannę Wakoń nauczyciela matematyki projekt "Ozobotki, Sportowcy a może Królowa Nauk?" dofinansowany przez Fundację mBanku. Odbywały się dodatkowe zajęcia z matematyki, na których wykonywano gry z wykorzystaniem Ozobotów, tworzono plansze, wykonywano pomiary, szukano matematyki w sporcie oraz grano w gry planszowe. Podczas tych lekcji młodzież stosowała roboty "Ozobot", jako narzędzia do rozwiązywania zadań i problemów matematycznych. Zastosowana metoda eksperymentu to innowacyjny sposób przekazywania wiedzy i umiejętności matematycznych. Uczniowie łatwiej przyswajali poznawaną wiedzę oraz ją zapamiętali. Sami wybierali metodą prób i błędów najlepszy sposób dojścia do rozwiązania zadania. Celem projektu było wdrożenie do samodzielnego rozwiązywania problemów, pokazywanie użyteczności matematyki w otaczającym nas środowisku, rozwijanie wyobraźni geometrycznej, przestrzennej i dynamicznej. Udział w nim pozwolił uczniom na pobudzenie zainteresowań w kierunku pracy naukowo – badawczej, poszerzenie i pogłębienie wiedzy matematycznej. Dzięki pozyskanym funduszom zakupiono Ozoboty i plansze oraz gry planszowe i wiele innych atrakcyjnych pomocy, które wzbogaciły bazę dydaktyczną szkoły.

Moc nagródW ramach projektów "Zagraj z matematyką!" oraz "Ozbotki, Sportowcy, a może Królowa Nauk?" w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim zostało zorganizowanych kilka atrakcyjnych konkursów. Celem ich było popularyzowanie matematyki oraz łączenie zainteresowań matematycznych i artystycznych, rozwijanie i pogłębianie umiejętności matematycznych oraz motywowanie uczniów do samodzielnego poszerzania wiedzy, a także stosowanie jej w praktyce i wdrażanie zdrowej rywalizacji. Wręczenia nagród uczestnikom konkursu dokonała pani dyrektor Maria Rysztak w dniu 29 listopada 2019 r. Emocji i uśmiechów na buziach zarówno nagrodzonych jak nagradzających nie brakowało. Spotkanie upłynęło w miłej i sympatycznej atmosferze.

Figury geometryczne w sporcieGeometria to główna część świata matematyki, dzięki której możemy dostrzec niezauważalne piękno. Nie musisz być geniuszem, aby stwierdzić, że jesteśmy otoczeni geometrią. Rozejrzyj się dookoła i uchwyć geometrię w najmniej oczekiwanym miejscu i momencie. Być może właśnie wtedy zauważysz gdzie jej zabrakło, a być powinna lub odkryjesz w niej komika, który spłatał figla architektom. Czas spojrzeć na świat przez geometryczne okulary!

Serdecznie zapraszamy uczniów Szkół Podstawowych w Majdanie Nepryskim do wzięcia udziału w konkursie pt. "Figury geometryczne w sporcie". Prace mogą być w formie przestrzennej lub plakatu. Technika wykonania dowolna. O ocenie decydować będą walory artystyczne i pomysłowość ucznia oraz estetyka wykonania pracy. Dla zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Konkurs realizowany jest w ramach projektu "Ozobotki, Sportowcy, a może Królowa Nauk?", który dofinansowała Fundacja mBanku. Na prace czekamy do końca października. Koordynatorem projektu jest pani Joanna Wakoń.

KonkursZapraszamy uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II do udziału w konkursie na zbudowanie makiety szkoły lub boiska szkolnego.

Wykonane prace mają przekazywać treści matematyczne. Technika wykonania i wielkość makiety jest dowolna. Komisja oceni prace według następujących kryteriów:

 

  • bryła geometryczna,
  • ogólne wrażenie artystyczne,
  • oryginalność i pomysłowość prac,
  • walory plastyczne,
  • estetykę wykonania.

Fundacja mBankuOd września do grudnia bieżącego roku Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim  realizuje projekt "OzoBotki, Sportowcy, a może Królowa Nauk?" dofinansowany przez Fundację mBanku. Koordynatorem projektu jest pani Joanna Wakoń.

Projekt ten skierowany jest do uczniów klas 7 i 8, rodziców i nauczycieli. Miesiąc wrzesień poświęcony był na tworzenie gier planszowych. W tym celu uczniowie dokonywali pomiarów szkoły, stosowali odpowiednią skalę po czym rysowali plan szkoły. Posłużył on do stworzenia gry planszowej, z wykorzystaniem OzoBotów. Dokonano również pomiarów szkolnego boiska, zastosowano skalę i stworzono grę planszową z wykorzystanie OzoBota. Małe robociki zabrały uczniów w niesamowitą przygodę rysowania, rozwiązywania problemów i pracy grupowej. Za pomocą kolorowych kodów zostały stworzone niesamowite zakodowane gry. Najciekawsze prace wezmą udział w szkolnym konkursie i zostaną nagrodzone. W ramach projektu odbyły się również "Rozgrywki matematyczno-sportowe". Podczas, których gospodarze witali swoich zacnych gości i zapraszali do wspólnej zabawy. Do każdej konkurencji wyznaczony był ekspert, który w razie trudności tłumaczył i wyjaśniał zasady. A uczestnicy rywalizowali w rzucie kaloszem do kosza, biegu w worku ziemniaczanym, odpowiadali na zadania matematyczne.