Dzień ChłopakaSamorząd Uczniowski zaprasza wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w akcji "Dzień Krawata", która odbędzie się w naszej szkole z okazji Dnia Chłopaka w najbliższy piątek 29 września 2023 r.

Szczegóły na plakacie.

Zdjęcie grupowe dzieciW tym roku akcja przebiega pod hasłem "Sprzątanie świata łączy ludzi!". Dlaczego? Bo dokładnie tak się dzieje od samego początku trwania akcji. We wrześniu starsi i młodsi uczniowie, a także wychowawcy – wszyscy którym bliska jest sprawa czystej i zdrowej Planety łączą się we wspólny front sprzątania własnego kawałka Polski i w promocję idei nieśmiecenia w naturze.

Głównym celem akcji jest rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów i odpowiedzialności za środowisko naturalne. Akcja ma również na celu pokazanie uczniom, że rozwiązaniem problemu  zaśmieconego środowiska nie jest tylko coroczna zbiórka śmieci, lecz głównie zmiana nawyków w codziennym życiu, segregacja i umiejętne gospodarowanie odpadami.

Uczniowie z pojemnikami na książkiW środę 17 maja 2023 r. z inicjatywy Samorządu Szkolnego w naszej szkole obchodzony był Dzień bez plecaka - z ang. "no backpackday". Tego dnia uczniowie przyszli do szkoły bez plecaków. Zabawa polegała na tym, by przynieść do szkoły wszystkie potrzebne przybory w innym niż szkolny plecak "pojemniku".

W ten sposób  chciano zwiększyć świadomość uczniów dotyczącą trudnych warunków bytowych oraz problemów z dostępem do edukacji milionów dzieci na całym świecie. Wiele z nich musi chodzić do szkoły pieszo, z książkami i zeszytami w rękach lub w reklamówkach, bo nie stać ich na plecak.

Uczniowie wybrani do Samorządu Szkolnego20 września w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. Kandydaci ubiegający się o funkcję w samorządzie mieli okazję przedstawić swój program podczas spotkań z poszczególnymi klasami. Nie zabrakło chwytliwych postulatów: "tydzień sportu", "dzień w piżamie" czy "większa ilość dyskotek i imprez szkolnych". Każdy z uczniów naszej szkoły mógł oddać głos na swojego kandydata. Nad całością wyborów czuwały opiekunki samorządu - Pani Diana Pakuła i Pani Natalia Puźniak. Na nich spoczywała odpowiedzialność za prawidłowy przebieg i zachowanie tajności głosowania.

Głosami szkolnych wyborców Przewodniczącą Szkoły została uczennica klasy VII - Martyna Wygnał, a jej zastępcą został uczeń klasy VIII - Miłosz Nizio.

Uczniowie przy poczcie walentynkowej14 luty to dzień miłości - Walentynki. Dla uczniów naszej szkoły ten dzień stał się okazją do wspólnej zabawy i pokazania, jak dobrze i wesoło jest nam razem.

Celem obchodów tego dnia było zachęcanie dzieci do okazywania uczuć innym osobom. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego i ich opiekunów tradycyjnie zorganizowano "pocztę walentynkową". Wszyscy, którzy chcieli przekazać życzenia swoim sympatiom, wrzucali kartki walentynkowe, oczywiście z serduszkami (w większości własnoręcznie wykonane) do specjalnie przygotowanego pudełka. Trzeba przyznać, że szkolny listonosz nie narzekał na brak pracy, było bowiem wielu chętnych, którzy skorzystali z tej możliwości.