Polish English German Italian Russian
Szkoła Podstawowa im Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim

Działania Samorządu Uczniowskiego

Pełna miska dla zwierząt z przytuliska

Czytaj więcej: Pełna miska dla zwierząt z przytuliskaSamorząd Uczniowski wspólnie z oddziałem przedszkolnym w naszej szkole zorganizował akcję charytatywną pod hasłem "Pełna miska dla zwierząt z przytuliska". W ramach akcji uczniowie i nauczyciele przynieśli karmę dla bezdomnych psów i kotów. Wszystko zostało przekazane do schroniska dla zwierząt w Józefowie. Akcja miała na celu wyrabianie w dzieciach odpowiedzialnej postawy wobec czworonogów. Zbiórka miała również uświadomić uczniom, jak ważna jest bezinteresowna pomoc i zwrócić uwagę na potrzeby schronisk – szczególnie podczas okresu zimowego.

Czytaj więcej: Pełna miska dla zwierząt z przytuliska

Dzień Świętego Walentego

Czytaj więcej: Dzień Świętego WalentegoDzień Świętego Walentego, popularnie zwany walentynkami, wpisał się już na stałe w harmonogram naszych szkolnych imprez i uroczystości. Co roku staramy się, aby ten dzień był wyjątkowy. Nie traktujemy go w kategoriach typowego Święta Zakochanych, ale przede wszystkim jako okazję do okazania sobie serdeczności i życzliwości.

12.02.2022 r. w ostatni  dzień przed feriami zimowymi z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego i opiekunek p. Anny Krzaczek i p. Anny  Gontarz   zorganizowano "Pocztę Walentynkową". Wszyscy, którzy chcieli przekazać życzenia swoim sympatiom, wrzucali kartki walentynkowe (w większości własnoręcznie wykonane) do specjalnie przygotowanych pudełek. Trzeba przyznać, że szkolny listonosz nie narzekał na brak pracy, było bowiem wielu chętnych, którzy skorzystali z tej możliwości.

Czytaj więcej: Dzień Świętego Walentego

Tłusty czwartek

Czytaj więcej: Tłusty czwartek"Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek a Bartkowa uwierzyła dobrych pączków nasmażyła" - głosi staropolskie przysłowie.

Tłusty czwartek to święto wszystkich łasuchów. Tego dnia żadna dieta nas nie obowiązuje i wszyscy możemy zajadać się do woli pączkami. Tradycja jedzenia pączków na słodko pojawiła się w Polsce w XVI wieku. Dawniej przygotowując te słodkie drożdżowe ciastka do środka niektórych wkładano orzechy i migdały, a osoba, która trafiła na "niespodziankę" miała cieszyć się szczęściem, dostatkiem i powodzeniem przez całe życie. Tradycja do dziś nakazuje, aby w tłusty czwartek zjeść choć jednego pączka. W naszej szkole jak zwykle tłusty czwartek minął na słodko, o co zadbał Samorząd Uczniowski. Zgodnie z tradycją nasi uczniowie, nauczyciele i pracownicy zjedli po pączku, dlatego też powodzenie do końca roku mają zagwarantowane.

Choinka 2020

Czytaj więcej: Choinka 2020Karnawał to czas radości i rozrywki. Świetną ku temu okazją jest, niewątpliwie, zabawa choinkowa, która w naszej szkole odbyła się w czwartek 10 lutego 2020 r. Już o godz. 15:30 w tanecznych rytmach muzyki rozpoczęła się zabawa dla klas I-III. Uczniowie starszych klas dołączyli do zabawy w godzinach późniejszych.

Uczniowie klasy VIII: DJ Kuba i DJ Marcin zapewnili dobrą muzykę, która porywała do tańca. Atmosfera w tym czwartkowym dniu była gorąca i skoczna. Uczniowie czekali na nią z wielką niecierpliwością, zwłaszcza młodsi, którzy przygotowali ciekawe kostiumy karnawałowe. Rodzice zadbali o pyszne przekąski.

Czytaj więcej: Choinka 2020

Szkolne walentynki 2020

Dzień Św. Walentego,
to dzień dobry dla każdego,
w tym dniu wszyscy to wyznają,
że chcą kochać i kochają.

Czytaj więcej: Szkolne walentynki 2020Dzień św. Walentego to wyjątkowo kolorowy dzień w roku szkolnym, wszędzie wiszą serduszka, a uczniowie ubierają się na czerwono i różowo. Dzień Zakochanych sprzyja nie tylko wyznawaniu miłości, ale również okazywaniu sympatii wszystkim dookoła poprzez miłe gesty, uśmiechy, pisanie kartek walentynkowych czy rozdawanie słodkich upominków. Na szkolnym korytarzu ustawiono skrzynkę walentynkową, nad którą czuwał Samorząd Uczniowski. 14 lutego poczta walentynkowa została otworzona, a listy posegregowano i rozdano adresatom, wywołując uśmiechy i zaskoczenie na twarzach obdarowanych.

Strona 1 z 7

Agendy szkolne

Dla rodziców

Dobre praktyki

Joomla templates by Joomlashine