Polish English German Italian Russian
Szkoła Podstawowa im Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim

Akcje Koła Przyjaciół Biblioteki

W krainie książek - pasowanie na czytelnika

Czytaj więcej: W krainie książek - pasowanie na czytelnikaPasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelników biblioteki na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim. Do biblioteki przybyli uczniowie kl. I wraz z wychowawczynią p. Małgorzatą Bednarz oraz p. dyrektor Maria Rysztak.

Głównym celem tej uroczystości jest zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Starsze koleżanki i koledzy z kl. III i IV na tę okazję przygotowały krótką część artystyczną pod kierunkiem bibliotekarki p. Anny Krzaczek.

Czytaj więcej: W krainie książek - pasowanie na czytelnika

Jesienne Spotkanie Przyjaciół Bibliotek Powiatu Biłgorajskiego w Aleksandrowie

Czytaj więcej: Jesienne Spotkanie Przyjaciół Bibliotek Powiatu Biłgorajskiego w AleksandrowiePo raz XV uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim należący do Koła Przyjaciół Biblioteki wraz z bibliotekarką p. Anną Krzaczek uczestniczyli w Jesiennym Spotkaniu Przyjaciół Bibliotek Powiatu Biłgorajskiego w Aleksandrowie, które odbyło się 8.11.2017 r. w sali widowiskowej Urzędu Gminy Aleksandrów.

Zebrani obejrzeli występ artystyczny uczniów ze SP im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie. Uczestnicy spotkania obejrzeli prezentację i wysłuchali prelekcji na temat "Działalności Muzeum Ziemi Biłgorajskiej". Pani Stanisława Dzikoń Kierownik Punktu Informacji Kulturalnej i Turystycznej w Biłgoraju przybliżyła "Zabytki architektury drewnianej powiatu biłgorajskiego". Podsumowano zabawę, w której uczniowie musieli wykazać się znajomością zabytków architektury drewnianej naszego powiatu. Nagrodę zdobyła Gabriela Hanys z kl. IV a i Amelia Tracz z kl. II gimnazjum.

Czytaj więcej: Jesienne Spotkanie Przyjaciół Bibliotek Powiatu Biłgorajskiego w Aleksandrowie

XIV Jesienne Spotkanie Przyjaciół Bibliotek

Czytaj więcej: XIV Jesienne Spotkanie Przyjaciół BibliotekPo raz XIV uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim należący do Koła Przyjaciół Biblioteki wraz z bibliotekarką p. Anną Krzaczek uczestniczyli w Jesiennym Spotkaniu Przyjaciół Bibliotek Powiatu Biłgorajskiego w Aleksandrowie, które odbyło się w sali widowiskowej Urzędu Gminy Aleksandrów.

Zebrani obejrzeli występ artystyczny uczniów ze SP im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie pt: "Moda na czytanie". Uczestnicy spotkania wysłuchali prelekcji pani Renaty Socha, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju, opiekunki Grupy telewizyjnej "Pod prąd" pt. "Jak zainteresować młodzież dziennikarstwem". Pan Adam Dariusz Leszczyński przybliżył Pisarzy Ziemi Biłgorajskiej. Podsumowano zabawę "Pisarze Ziemi Biłgorajskiej" w której nagrodę zdobyła Dominika Oleszczak kl. V.

Czytaj więcej: XIV Jesienne Spotkanie Przyjaciół Bibliotek

Inspiracje książką

Czytaj więcej: Inspiracje książkąZwieńczeniem Dnia Głośnego Czytania w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim był apel, na którym uczniowie klas II, III a, III b przedstawili inscenizacje do wybranej książki. Dekoracje stanowiły nagrodzone prace w konkursie plastycznym "Ilustracja do przeczytanej lub wysłuchanej bajki, opowieści" uczniów klasy I, dzieci oddziałów przedszkolnych 6 latków i 3-4-5 latków.

Uczniowie klas IV – VI przedstawili recenzję przeczytanej książki. Podsumowano również konkurs na najpiękniejszą dekorację sali do treści przeczytanych książek oraz najciekawsze przebranie się za bohatera książki.

Czytaj więcej: Inspiracje książką

Zaczarowany świat bajek

Czytaj więcej: Zaczarowany świat bajekDnia 28 i 29 stycznia 2016 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim odbyło się pasowanie na czytelników  biblioteki szkolnej uczniów klasy II a i II b. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli ślubowanie, obejrzeli przedstawienie przygotowane przez uczennice  klasy V,  należące do Koła Przyjaciół Biblioteki. Wprowadziło ono wszystkich w zaczarowany świat bajek. Dzieci dowiedziały  się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić czytając je. Uczniowie klasy II odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a pani bibliotekarka Anna Krzaczek ogromną zakładką dokonała pasowania każdego z uczniów.

Czytaj więcej: Zaczarowany świat bajek

Strona 1 z 2

Agendy szkolne

Dla rodziców

Dobre praktyki

Joomla templates by Joomlashine