Sukcesy przedszkolakówW czwartek 7 czerwca 2018r pięcioro przedszkolaków wzięło udział w gminnym XII Konkursie Recytatorskim "Świat Wierszy" pod hasłem "Wiersze patriotyczne". Konkurs został zorganizowany przez Przedszkole im. Krasnala Hałabały w Józefowie. Nasi mali recytatorzy odnieśli sukces! Nagrodę otrzymały: Klaudia Herda z grupy 3-4-5-latków oraz Karina Greszta z grupy 6-latków. Pozostałe dzieci otrzymały wyróżnienia: Kinga Żołynia, Magdalena Chodara i Błażej Nizio. Dzieci oprócz dyplomów otrzymały książki z bajkami.

Mistrz Matematyki 2018We wtorek 12 czerwca 2018 r. odbył się w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim II etap Międzygminnego Konkursu Matematycznego "Mistrz Matematyki 2018".

Do konkursu przystąpiło 15 uczniów klas I-III z czterech szkół podstawowych. Rywalizowali ze sobą uczniowie z Józefowa, Aleksandrowa, Tereszpola Zaorendy i z Majdanu Nepryskiego. Zadania konkursowe II etapu układała nauczycielka matematyki klas IV-VII Szkoły Podstawowej w Majdanie Nepryskim - p. Joanna Wakoń, która jednocześnie pełniła funkcję przewodniczącej jury.

Turniej Mini Piłki NożnejWe wtorek 5 czerwca 2018r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim już po raz siedemnasty odbył się Turniej Mini Piłki Nożnej uczniów klas III szkoły podstawowej o Puchar Burmistrza Józefowa. W tym roku z okazji obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości, turniej odbywał się pod hasłem przewodnim "Gramy dla Niepodległej".

Zawody rozgrywane są zgodnie z przepisami PZPN z ułatwieniami. Na szkolnym boisku stawili się chłopcy i dziewczęta klas III z dwóch szkół podstawowych gminy Józefów oraz z dwóch szkół z sąsiednich gmin: Aleksandrowa i Tereszpola-Zaorendy.

"Czytanie jest dla umysłu tym, czym gimnastyka dla ciała."

Mistrz Pięknego CzytaniaBiblioteka szkolna  przy współpracy nauczycieli języka polskiego: p. Anny Gontarz i p. Aliny Gontarz zorganizowała 30 maja 2018 r. konkurs pięknego czytania. Konkurs miał za zadanie nie tylko wyłonienie mistrzów pięknego czytania wśród uczniów klas IV - VI szkoły podstawowej. Najważniejszym celem jest promocja czytelnictwa, zainteresowanie uczniów literaturą nie tylko obowiązkową, poznawaniem książek polskich autorów, uwrażliwienie na piękno słowa. W zmaganiach z czytaniem tekstu oceniana była płynność i bezbłędność czytania, dykcja oraz interpretacja czytanego tekstu.

Wicemistrzowie Powiatu w mini piłce nożnejW dniu 17.05.2018 roku na boisku SP w Biłgoraju odbyły się Mistrzostwa Powiatu Biłgorajskiego Szkół Podstawowych w Minii Piłce Nożnej Chłopców.

Szkoła Podstawowa w Majdanie Nepryskim wystawiła drużynę w składzie: Maciej Litwin, Aron Garbiec, Łukasz Rogowski, Mattia Scotti, Miłosz Czerwieniec, Marcin Szkałuba, Adrian Przytuła, Mikołaj Paska, Kacper Mielniczek, Paweł Berdzik. W zawodach wzięło udział 6 drużyn, poziom rywalizacji był bardzo wysoki, a mecze bardzo emocjonujące. Uczniowie nasi walczyli bardzo dzielnie zajmując II miejsce. Trenerem drużyny jest pani Barbara Gontarz i Piotr Gontarz.