Kaja PećChociaż wakacje w pełni, nasza uczennica obdarzona niezwykłym głosem i talentem wokalnym Kaja Peć oraz jej opiekun muzyczny p. Rafał Knap nadal ciężko pracują. 14 lipca 2013 r. w Warce odbył się prestiżowy, tak ważny dla każdego Polaka Koncert z okazji 603 rocznicy "Bitwy pod Grunwaldem".

Cyt. "Nigdy pod obcą władzą, przed mieczem tyrana, nie ugięły się wolnych Polaków kolana" A. Feliński

Koncert o Nagrodę GRAND PRIX Puchar Starosty Grójeckiego, Nagrodę Rzeczową Burmistrza Warki i Nagrodę Specjalną MON, w którym Kaja wzięła udział na specjalne zaproszenie.

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/aktualnosci/mm_mn_2013/P1010035.JPG'
There was a problem loading image 'images/aktualnosci/mm_mn_2013/P1010035.JPG'

Międzygminny W środę 19 czerwca 2013r. odbył się w Szkole Podstawowej w Majdanie Nepryskim II etap międzygminnego konkursu matematycznego dla uczniów klas I-III "Mistrz Matematyki 2013". Do zmagań z zadaniami "królowej nauk" stanęło 19 uczniów ze szkół podstawowych w Józefowie, Górecku Starym, Aleksandrowie i Majdanie Nepryskim. Mistrzów i wicemistrzów matematyki wyłoniła Komisja Konkursowa w składzie: przewodnicząca: p. Kazimiera Gontarz oraz członkowie: p. Alina Kukiełka, p. Bożena Pawlas, p. Bożena Żebrowska.

11 czerwca 2013 r. w Szkole Podstawowej w Józefowie odbyła się kolejna edycja  Gminnego Konkursu Ortograficznego. Wzięło w nim udział między innymi  pięć uczennic z naszej szkoły. Były to:

  • Kaja Peć i Natalia Paska - ucz. kl. IV
  • Natalia Litwin - ucz. kl. V
  • Patrycja Bździuch i Karolina Kukiełka - ucz. kl. VI.

Nasze ortograficzne sukcesyDo konkursu uczennice przygotowywała pani Anna Gontarz. Komisja po wnikliwym sprawdzeniu prac ogłosiła wyniki, i tak: "Gminnym Mistrzem Ortografii" klas IV została Kaja Peć, "Gminnym Mistrzem Ortografii" klas V została Natalia Litwin, "Gminnym Wicemistrzem Ortografii" klas VI została Patrycja Bździuch.

Jesteśmy bardzo dumni z osiągnięć naszych uczennic, życzymy im dalszych sukcesów.

Konkurs wiedzy przyrodniczo-leśnej12 czerwca 2013 r. w Józefowie odbył się "Konkurs wiedzy przyrodniczo-leśnej" zorganizowany przez Nadleśnictwo Józefów. W konkursie tym wzięło udział wielu uczniów różnych szkół, zarówno podstawowych jak i gimnazjów oraz liceów. Poziom wiedzy uczestników dotyczącej zarówno ochrony jak i gospodarki leśnej  był bardzo wysoki. Świadczą o tym kilkakrotne dogrywki w celu wyłonienia mistrzów.

Z naszej szkoły wzięło udział dwoje uczniów: Dominik Berdzik z kl. III, który zajął III miejsce w kategorii klas młodszych szkół podstawowych oraz  Patrycja Bździuch ucz. kl. VI, której tym razem szczęście nie dopisało. Uczniów tych przygotowywały panie Małgorzata Czerwieniec i Bożena Pomarańska.

25 kwietnia 2013 r. w Miejskim Domu Kultury w Józefowie odbył się etap gminny Małego Konkursu Recytatorskiego. Z naszej szkoły wzięli  w nim udział następujący uczniowie:

  • Kl. II - Martyna Puźniak, Olga Kołakowska, Patrycja Harasiuk, Julia Chodara, Amelia Bury, Marceli Marzec - op. Małgorzata Bednarz
  • Kl. III - Agata Kostrubiec, Zuzanna Szarowolec , Amelia Tracz - op. Małgorzata Czerwieniec
  • Kl. IV - Kaja Peć - op. Anna Gontarz
  • Kl. V - Natalia Litwin - op. Anna Gontarz

Bardzo wymagająca komisja w składzie: p. Bożena Dudzińska i p. Krystyna Proc oceniła sposób prezentacji wierszy przez uczestników i wyłoniła najlepszych.