Pomagajmy - nie tylko od święta!Święta Bożego Narodzenia to czas, gdy wszyscy stają się bardziej radośni, częściej się uśmiechają i otwierają się na krzywdę i cierpienie innych. W okresie tym nie brakuje akcji charytatywnych. Dzięki nim możemy pomagać osobom, którym do szczęścia brakuje zdrowia lub finansów. Okres świąteczny sprzyja także refleksji na temat: Kim jest człowiek? Odpowiedź na to pytanie wyzwala myśl, że jesteśmy przecież stworzeni po to, by być dobrymi. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim chętnie pomagają i włączają się w różne akcje charytatywne. I tym razem także nie trzeba było długo ich namawiać do  udziału w projekcie którego celem było odwiedzenie pensjonariuszy z Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego "GAWRA" w Długim Kącie.

"Żaden akt dobroci, choćby i najmniejszy, nigdy nie idzie na marne".
Ezop

Przedświąteczna akcja charytatywna 9 grudnia 2017 roku wolontariusze Szkolnego Koła Caritas Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim z oddziałami gimnazjalnymi z Majdanu Nepryskiego wraz z Caritas Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Józefowie, uczestniczyli w przedświątecznej akcji charytatywnej "Tak, pomagam". Tego dnia w godzinach od 8.00 - 17.00 w sklepie "Biedronka" z nauczycielami - opiekunami, zbierali żywność dla osób i rodzin, będących w trudnej sytuacji materialnej.

W akcji wzięli udział następujący wolontariusze: Natalia Paska, Wiktoria Lal, Julia Chodara, Ewelina Nakapała, Olga Kozak, Agnieszka Kozak, Julia Harasiuk, Agata Kostrubiec, Amelia Tracz, Nataniel Garbiec, Mateusz Rawiak, Emilia Szmul, Julia Bieg, Dominik Berdzik i Daniel Trześniowski.

"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;
nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi."

Jan Paweł II

Akcje Szkolnego Koła CaritasUczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim są zawsze gotowi do niesienia pomocy innym, zwłaszcza ludziom chorym, starszym kalekim. Kształtowanie powyższych wartości jest jednym z priorytetów naszej szkoły.

Szkolne Koło Caritas działające w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim podejmuje wiele działań na rzecz potrzebujących. Poniżej zamieszczamy krótkie relacje z ostatnich i nadchodzących wydarzeń.

Akcja numer 1
Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas zapraszają do udziału w dobroczynnej akcji DAR SERCA DLA POGORZELCÓW, której celem jest zbiórka słodyczy i artykułów chemicznych . Artykuły te można przynosić codziennie do szkoły.