Twoje dziecko uczy się od CiebieDnia 17 maja 2016 r. opiekun Szkolnego Koła Caritas przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim: p. Joanna Wakoń, opiekun Szkolnego Koła Caritas przy Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego w Majdanie Nepryskim p. Alina Gontarz, Prezes Caritas Parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w  Józefowie: p. Maria Kudełka oraz dwie wolontariuszki: Amelia Tracz i Eliza Muca wzięły udział w audycji radiowej "Miłosierni to My" prowadzonej przez p. redaktor Małgorzatę Godzisz.

Słudzy miłosierdziaNa zakończenie Tygodnia Miłosierdzia w dniu 9 kwietnia br. do Centrum Św. Jana Pawła II i Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie przybyli pracownicy i wolontariusze Caritas z całej Polski. Byli tam również wolontariusze Szkolnego Koła CARITAS ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdane Nepryskim pod opieką p. Joanny Wakoń – opiekuna SKC i p. Alicji Muca – Koordynatora Parafialnego Caritas jak też wolontariusze SKC ze Szkoły Podstawowej w Józefowie i Gimnazjum w Majdanie Nepryskim ze swoimi opiekunami oraz wolontariusze z Caritas parafii.

XIII pielgrzymka środowisk Caritas odbyła się pod hasłem: "Słudzy miłosierdzia". Uroczystą Mszę Św. odprawił J. E. Ksiądz Biskup Wiesław Szlachetka, Przewodniczący Komisji Charytatywnej Konferencji Episkopatu Polski, który powiedział m. n.: "Dzieła miłosierdzia przyczyniają się do tworzenia przyjaźni, które są miłe w oczach Boga. Przyjaźni między tym kto pomaga i tym, kto otrzymuje pomoc.”

Drodzy rodzice!

Dar sercaW dniach od 10 do 12 lutego Samorząd Uczniowski wraz ze Szkolnym Kołem Caritas w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim przeprowadzi zbiórkę pieniędzy na leczenie chorego Jasia z Biłgoraja. Jasio urodził się ze szczątkowym śladem gałek ocznych. Jest niewidomy, ale jest szansa na odbudowanie oczu, jednak wymaga to kilku operacji i wszczepów. Niestety, takie zabiegi medyczne nie są refundowane przez NFZ. Całkowity koszt to 75 tys. zł. Rodzice są w bardzo trudnej sytuacji materialnej i nie stać ich na tak drogi zabieg i proszą o wsparcie. Każdy grosik się liczy. Wspólnymi siłami na pewno uda nam się zebrać niemałą sumę pieniędzy. Za okazane serca z góry dziękujemy uczniom, rodzicom, pracownikom szkoły oraz nauczycielom. Zebrane pieniądze wpłacimy na konto Jasia.

Szkolne Koło Caritas działające w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim podejmuje wiele działań na rzecz potrzebujących. Poniżej zamieszczamy krótkie relacje z ostatnich wydarzeń. Gratulujemy i jesteśmy dumni z młodych ludzi o wrażliwych sercach. Zamieszczamy też zdjęcia z akcji.

Akcje Szkolnego Koła CaritasW marcu członkowie Szkolnego Koła Caritas z naszej szkoły wzięli udział w  świątecznej zbiórce żywności. Chłopcy i dziewczęta w 2,3 i 4 osobowych grupach z radością zjawiali sie w sklepie, aby poświęcić odrobinę wolnego czasu na pomoc potrzebującym. Nad akcją czuwała pani Joanna Wakoń. Uczniowie w charakterystycznych czerwonych koszulkach, identyfikatorach i z szerokim uśmiechem na twarzy rozdawali ulotki, przyjmowali żywność, dziękowali i życzyli wesołych świąt. Wszystko poszło niezwykle sprawnie i bez większych problemów. Zebraliśmy mnóstwo przeróżnej żywności - od makaronów, przez mąkę i kaszę, aż po pyszną czekoladę. Dary trafiły do rodzin naszej parafii, ciesząc serca i żołądki.

Następną akcją w jaką włączyli się wolontariusze była akcja charytatywna "Palma". Już po raz kolejny  dzieci ze Szkolnego Koła Caritas wykonały palemki wielkanocne. Kwiaty do palemek dzieci robiły po lekcjach i na przerwach. Akcja miała  na celu uwrażliwienie uczniów naszej szkoły na los chorych  dzieci, które żyją tuż obok nich. Następnie uczniowie sprzedawali palmy przed Mszą Świętą.

Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą...Zbliża się Święto Zmarłych... Dzień Wszystkich Świętych to czas zadumy, refleksji i pamięci o naszych bliskich zmarłych. Na cmentarzu można spotkać ludzi porządkujących rodzinne mogiły. Niestety są również groby, o których nikt nie pamięta. Zaniedbane, porośnięte trawą, wzbudzają refleksję o ludzkim losie. Czy rzeczywiście ci ludzie nie mają biskich? Szacunek do ludzi można okazać poprzez pamięć o zmarłych. Na przełomie października i listopada wolontariusze Szkolnego Koła Caritas ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim wzięli udział w akcji „Znicz”, sprzedając znicze i wiązanki przed cmentarzem katolickim w Józefowie. Sprzedaż zniczy odbywała się także przez cały tydzień w naszej szkole. Byliśmy szczęśliwi, że mogliśmy wyświadczyć dobro dla bliźnich.