Polish English German Italian Russian
Szkoła Podstawowa im Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim

Rok szkolny 2015/2016

Twoje dziecko uczy się od Ciebie

Czytaj więcej: Twoje dziecko uczy się od CiebieDnia 17 maja 2016 r. opiekun Szkolnego Koła Caritas przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim: p. Joanna Wakoń, opiekun Szkolnego Koła Caritas przy Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego w Majdanie Nepryskim p. Alina Gontarz, Prezes Caritas Parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w  Józefowie: p. Maria Kudełka oraz dwie wolontariuszki: Amelia Tracz i Eliza Muca wzięły udział w audycji radiowej "Miłosierni to My" prowadzonej przez p. redaktor Małgorzatę Godzisz.

Czytaj więcej: Twoje dziecko uczy się od Ciebie

"Słudzy miłosierdzia"

Czytaj więcej: Na zakończenie Tygodnia Miłosierdzia w dniu 9 kwietnia br. do Centrum Św. Jana Pawła II i Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie przybyli pracownicy i wolontariusze Caritas z całej Polski. Byli tam również wolontariusze Szkolnego Koła CARITAS ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdane Nepryskim pod opieką p. Joanny Wakoń – opiekuna SKC i p. Alicji Muca – Koordynatora Parafialnego Caritas jak też wolontariusze SKC ze Szkoły Podstawowej w Józefowie i Gimnazjum w Majdanie Nepryskim ze swoimi opiekunami oraz wolontariusze z Caritas parafii.

XIII pielgrzymka środowisk Caritas odbyła się pod hasłem: "Słudzy miłosierdzia". Uroczystą Mszę Św. odprawił J. E. Ksiądz Biskup Wiesław Szlachetka, Przewodniczący Komisji Charytatywnej Konferencji Episkopatu Polski, który powiedział m. n.: "Dzieła miłosierdzia przyczyniają się do tworzenia przyjaźni, które są miłe w oczach Boga. Przyjaźni między tym kto pomaga i tym, kto otrzymuje pomoc.”

Czytaj więcej: "Słudzy miłosierdzia"

Akcje Szkolnego Koła Caritas

Szkolne Koło Caritas działające w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim podejmuje wiele działań na rzecz potrzebujących. Poniżej zamieszczamy krótkie relacje z ostatnich wydarzeń. Gratulujemy i jesteśmy dumni z młodych ludzi o wrażliwych sercach. Zamieszczamy też zdjęcia z akcji.

Czytaj więcej: Akcje Szkolnego Koła CaritasW marcu członkowie Szkolnego Koła Caritas z naszej szkoły wzięli udział w  świątecznej zbiórce żywności. Chłopcy i dziewczęta w 2,3 i 4 osobowych grupach z radością zjawiali sie w sklepie, aby poświęcić odrobinę wolnego czasu na pomoc potrzebującym. Nad akcją czuwała pani Joanna Wakoń. Uczniowie w charakterystycznych czerwonych koszulkach, identyfikatorach i z szerokim uśmiechem na twarzy rozdawali ulotki, przyjmowali żywność, dziękowali i życzyli wesołych świąt. Wszystko poszło niezwykle sprawnie i bez większych problemów. Zebraliśmy mnóstwo przeróżnej żywności - od makaronów, przez mąkę i kaszę, aż po pyszną czekoladę. Dary trafiły do rodzin naszej parafii, ciesząc serca i żołądki.

Następną akcją w jaką włączyli się wolontariusze była akcja charytatywna "Palma". Już po raz kolejny  dzieci ze Szkolnego Koła Caritas wykonały palemki wielkanocne. Kwiaty do palemek dzieci robiły po lekcjach i na przerwach. Akcja miała  na celu uwrażliwienie uczniów naszej szkoły na los chorych  dzieci, które żyją tuż obok nich. Następnie uczniowie sprzedawali palmy przed Mszą Świętą.

Czytaj więcej: Akcje Szkolnego Koła Caritas

Zbiórka pieniędzy na leczenie chorego Jasia

Drodzy rodzice!

Dar sercaW dniach od 10 do 12 lutego Samorząd Uczniowski wraz ze Szkolnym Kołem Caritas w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim przeprowadzi zbiórkę pieniędzy na leczenie chorego Jasia z Biłgoraja. Jasio urodził się ze szczątkowym śladem gałek ocznych. Jest niewidomy, ale jest szansa na odbudowanie oczu, jednak wymaga to kilku operacji i wszczepów. Niestety, takie zabiegi medyczne nie są refundowane przez NFZ. Całkowity koszt to 75 tys. zł. Rodzice są w bardzo trudnej sytuacji materialnej i nie stać ich na tak drogi zabieg i proszą o wsparcie. Każdy grosik się liczy. Wspólnymi siłami na pewno uda nam się zebrać niemałą sumę pieniędzy. Za okazane serca z góry dziękujemy uczniom, rodzicom, pracownikom szkoły oraz nauczycielom. Zebrane pieniądze wpłacimy na konto Jasia.

Czytaj więcej: Zbiórka pieniędzy na leczenie chorego Jasia

Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą...

Czytaj więcej: Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą...Zbliża się Święto Zmarłych... Dzień Wszystkich Świętych to czas zadumy, refleksji i pamięci o naszych bliskich zmarłych. Na cmentarzu można spotkać ludzi porządkujących rodzinne mogiły. Niestety są również groby, o których nikt nie pamięta. Zaniedbane, porośnięte trawą, wzbudzają refleksję o ludzkim losie. Czy rzeczywiście ci ludzie nie mają biskich? Szacunek do ludzi można okazać poprzez pamięć o zmarłych. Na przełomie października i listopada wolontariusze Szkolnego Koła Caritas ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim wzięli udział w akcji „Znicz”, sprzedając znicze i wiązanki przed cmentarzem katolickim w Józefowie. Sprzedaż zniczy odbywała się także przez cały tydzień w naszej szkole. Byliśmy szczęśliwi, że mogliśmy wyświadczyć dobro dla bliźnich.

Czytaj więcej: Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą...

Strona 1 z 2

Agendy szkolne

Dla rodziców

Dobre praktyki

Joomla templates by Joomlashine