Polish English German Italian Russian
Szkoła Podstawowa im Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim

Rocznica śmierci Jana Pawła II - 2019

Rocznica Śmierci Jana Pawła IISzkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim uroczyście obchodzi fakty związane z wybitną postacią patrona szkoły. Dnia 5 kwietnia zostały zorganizowane dwa wydarzenia, które upamiętniały 14 rocznicę śmierci Papieża Polaka.

Pierwszym z nich był IV Turniej Koszykówki o Puchar Rady Rodziców. Uczestniczyli w nim uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Mieczysława Romanowskiego z Józefowa, Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej ze Stanisławowa oraz Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II z Majdanu Nepryskiego. Zwyciężyła drużyna z Majdanu Nepryskiego, II miejsce z Józefowa, a III ze Stanisławowa. Szkoły otrzymały puchary, a każdy zawodnik medal. Nagrody te zasponsorowała Rada Rodziców, a słodki poczęstunek ufundowała współpracująca ze szkołą piekarnia. Turniej rozpoczęła i zakończyła p. dyrektor Anna Mazurek wraz z przewodniczącą Rady Rodziców panią Iwoną Zając. Organizatorem była p. Barbara Gontarz – nauczyciel ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim.

Drugim wydarzeniem upamiętniającym ten dzień był montaż słowno-muzyczny przygotowany przez p. Krystynę Bojarską i p. Rafała Knapa. Uczniowie przedstawili opowieść o wielkim, skromnym człowieku..., o człowieku pełnym wiary i miłości... O człowieku poecie, który kochał ludzi, ale nade wszystko ukochał Boga i Maryję. O człowieku, który niestrudzenie przemierzał cały glob, aby dotrzeć nawet tam, gdzie wcześniej nie znano Jego imienia. Podczas uroczystości recytowano cudowne wiersze Jana Pawła II, a także nie zabrakło ulubionej pieśni naszego patrona "Barka" w wykonaniu szkolnego chóru.

Rocznica śmierci naszego wielkiego Rodaka jest okazją do pogłębionej refleksji, zweryfikowania swoich życiowych wyborów, tworzy perspektywę, z której łatwiej można podsumować swoje postępowanie. Słowa Jana Pawła II - "Nie lękajcie się" - pozwalają z optymizmem iść przez życie, mimo wielu trudności. "Bóg jest Miłością!" Papież w prostych słowach wyznacza cele dla wszystkich, którzy we współczesnym świecie pamiętają o Bożych przykazaniach. Pamięć o niezwykłym, wielkim Polaku motywuje do doskonalenia pracy nad własnymi słabościami, dzielenia się dobrem ze wszystkimi zagubionymi w relatywizmie moralnym XXI wieku.

Obie uroczystości na długo zapadną w sercach słuchaczy. Zarówno organizatorzy turnieju, jak i uroczystego apelu dziękują wszystkim uczestnikom i obserwatorom za godne uczczenie rocznicy śmierci Patrona naszej szkoły – Jana Pawła II.

Rocznica Śmierci Jana Pawła II Rocznica Śmierci Jana Pawła II Rocznica Śmierci Jana Pawła II
Rocznica Śmierci Jana Pawła II Rocznica Śmierci Jana Pawła II Rocznica Śmierci Jana Pawła II
Rocznica Śmierci Jana Pawła II Rocznica Śmierci Jana Pawła II Rocznica Śmierci Jana Pawła II

Agendy szkolne

Dla rodziców

Dobre praktyki

Joomla templates by Joomlashine