Dzień KropkiDnia 15 września obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Samorząd Uczniowski zachęcił klasy do udziału w obchodach tego święta. Ogłosił, aby każdy w tym dniu założył ubranie w kropki.

Uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali ciekawe zajęcia. Najmłodsi - wychowankowie oddziału przedszkolnego z grupy 3,4,5 - latków i grupa "klasy O" od samego rana cieszyła się tym dniem. Na ich ubiorach pojawiły się kropki. Odbyła się prezentacja filmu na podstawie książki "The Dot", którą napisał Peter Reynolds. Następnie przeprowadzono pogadankę na temat obejrzanego filmu.

Maluchy oraz uczniowie klas I, II, III wykonali prace plastyczne, których motywem przewodnim była oczywiście kropka. Ponadto w grupie 3,4,5-latków dzieci uczestniczyły w zabawach mających na celu dostrzeganie swoich mocnych stron, oraz w zabawach integrujących grupę: "Kropki idą w ruch", "Robotek i nasze talenty", "Kropkowy zawrót głowy". Uczniowie klasy drugiej wykonali także na szkolnym korytarzu wystawę swoich prac plastycznych.

Do obchodów tego święta przyłączyli się również uczniowie z klas IV-VIII. Na lekcjach języka polskiego w ramach Dnia Kropki zapoznali się oni z językiem Braille'a poprzez próby odczytywania i zapisywania słów za pomocą tego kodu. Wyjaśniali  związki frazeologiczne ze słowem kropka. Po obejrzeniu filmu przekonali się, że kropka, to nie tylko punkt. Ważne są jeszcze połączenia między nimi. Wypowiedzi uczniów były bardzo głębokie, przemyślanie i niezwykle przejmujące. Stworzyli też ukryty obrazek, za pomocą kropek i napisali do niego sentencję.

Również, jak na Królową Nauk przystało, to i na matematyce nie mogło zabraknąć takiego ważnego święta. Przecież tu też kropka (punkt) odgrywa bardzo ważną rolę. Kreatywność wkroczyła, więc na matematykę. W czasie tej niecodziennej lekcji uczniowie z wielkim zaangażowaniem rozwijali talent kreatywności matematycznej i logicznego myślenia. Ten dzień był pełen radości i odkrył wiele talentów.

Na lekcji czwartoklasiści na początku obejrzeli film o Vashti. Następnie otrzymali specjalne kropkowe kartki, na których zapisywali swoje imię i nazwisko alfabetem Braille’a. Później grali w "Postaw kropkę". Było wiele radości, emocji i dobrej zabawy. Klasy ósme, zaś zmierzyły się z rozwiązywaniem zadań, których wyniki odszukiwali na specjalnej kropkowej planszy. Po wykonaniu wszystkich zadań łączyli punkty i w nagrodę za sumienną pracę otrzymywali piękny obrazek.

W przyszłym roku też kropkujemy, bo kropka to nie koniec, ale początek czegoś wielkiego. To był wspaniały dzień dla nas wszystkich!

SP Majdan Nepryski SP Majdan Nepryski SP Majdan Nepryski
SP Majdan Nepryski SP Majdan Nepryski SP Majdan Nepryski
SP Majdan Nepryski SP Majdan Nepryski SP Majdan Nepryski
SP Majdan Nepryski SP Majdan Nepryski SP Majdan Nepryski
SP Majdan Nepryski SP Majdan Nepryski SP Majdan Nepryski