Polish English German Italian Russian
Szkoła Podstawowa im Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim

"Geometria w Architekturze" - sukces uczennicy Szkoły Podstawowej w Majdanie Nepryskim

Martyna WygnałMartyna Wygnał uczennica klasy V Szkoły Podstawowej w Majdanie Nepryskim zajęła II miejsce w Pierwszym Wojewódzkim Konkursie "Geometria w Architekturze" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Lublinie.

Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań matematycznych uczniów, znajdowanie odpowiedników matematycznych pojęć występujących w architekturze i sztuce oraz dostrzeganie geometrii w obserwowanych obiektach architektonicznych.

Uczestnicy konkursu, czyli uczniowie szkół podstawowych województwa lubelskiego mogli przygotować indywidualnie jedną pracę do wyboru z dwóch kategorii: plastycznej lub multimedialnej. Na konkurs wpłynęło łącznie 109 prac. Martynka przygotowała makietę Ratusza w Zamościu.

W wykonanie włożyła wiele wysiłku, gdyż praca była ogromna, składała się z wielu misternie wykonanych modeli brył przestrzennych i wiernie odzwierciedlała znany główny budynek zamojskiego Starego Miasta. Dzięki temu wywalczyła II miejsce w konkursie.

Martynce serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów! Do udziału w konkursie zmotywowała uczennicę nauczycielka matematyki p. Alicja Biszczanik.

Poprawiono: poniedziałek, 27, czerwiec 2022 07:08

Agendy szkolne

Dla rodziców

Dobre praktyki

Joomla templates by Joomlashine