Wiersze przeczytane i kredkami narysowane...W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim w II półroczu roku szk. 2021/2022 był realizowany w klasie I projekt czytelniczy "Wiersze przeczytane i kredkami narysowane".

Podczas realizacji projektu pierwszoklasiści poznali sylwetkę i twórczość Danuty Wawiłow. Wszyscy uczniowie zostali zapisani do Koła Miłośników Wierszy. Z zaciekawieniem słuchali wierszy ze zbioru "Zapach czekolady". Już sam tytuł książki zachęcił uczniów do obcowania z zawartą w niej poezją.

Z entuzjazmem dzieci ozdabiały pierwsze strony "Dzienniczków przeczytanych wierszy", w których wykonywały swoje ilustracje dotyczące treści wysłuchanych wierszy. Udało nam się przeczytać i zilustrować 20 wierszy, których tytuły umieściliśmy w klasie na "Wierszykowych schodach".

Dużą radość sprawiło uczestnikom projektu gromadzenie rymów i stworzenie bazy wyrazów rymujących się pt. "Motylek-krokodylek". Wielką atrakcją było też czytanie wierszy na łonie przyrody podczas projektowego wydarzenia "Pogubione rymy w trawie - piknikowe czytanie".

Na zakończenie pierwszoklasiści czytali wybrane wiersze dzieciom z oddziału przedszkolnego w myśl akcji "Większy czyta mniejszemu". Ekspozycja "Dzienniczków przeczytanych wierszy" zaowocowała nagrodzeniem pięciu najładniejszych, które wybrała szkolna bibliotekarka p. Anna Krzaczek.

Podsumowanie projektu zostało ujęte w formie prezentacji multimedialnej. Autorką i koordynatorką projektu była wychowawczyni klasy I p. Beata Harasiuk.

SP Majdan Nepryski SP Majdan Nepryski SP Majdan Nepryski
SP Majdan Nepryski SP Majdan Nepryski SP Majdan Nepryski