Polish English German Italian Russian
Szkoła Podstawowa im Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania i Światowy Dzień Serca

Ogólnopolski Dzień Głośnego CzytaniaSzkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim brała udział w Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej "Czytamy z Sercem". To inicjatywa czytelnicza, która łączy w sobie obchody dwóch świąt odbywających się 29 września - Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania oraz Światowego Dnia Serca.

Dzień ten, to jedno z tych wydarzeń w kalendarzu imprez bibliotecznych, które są zarówno przyjemne jak i pożyteczne. To święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Ideą święta jest czytanie na głos, które stymuluje rozwój, wzbogaca słownictwo oraz pobudza wyobraźnię. Ma na celu promowanie głośnego czytania , nabywanie przyjemności z czytania i słuchania oraz poczucia przynależności do społeczności czytelniczej.

W tym roku nasza szkoła podjęła działania w ramach akcji "Czytamy z sercem", której celem było poszerzanie wiedzy uczestników na temat budowy serca, rozwijanie wrażliwości na cierpienie i potrzeby chorych a także propagowanie zdrowego stylu życia jako jednej z form przeciwdziałania chorobom układu sercowo - naczyniowego. Uczniowie wszystkich klas czytali głośno fragmenty książki Wojciecha Grajkowskiego "Krew", odgrywali scenki dotyczącej budowy i funkcjonowania serca, profilaktyki chorób serca: "Dialog od serca", "Fantastyczna pompa". Uczniowie klasy I obejrzeli teatrzyk kukiełkowy "Serce misia".

Mamy nadzieję, że uczniowie zdobyli wiedzę na temat budowy i funkcjonowania serca ludzkiego i zrozumieli jak ważną rolę pełni w życiu każdego człowieka.

Koordynatorkami akcji w szkole były: nauczycielka języka polskiego p. Anna Gontarz i bibliotekarka p. Anna Krzaczek.

SP Majdan Nepryski SP Majdan Nepryski SP Majdan Nepryski
SP Majdan Nepryski SP Majdan Nepryski SP Majdan Nepryski
SP Majdan Nepryski SP Majdan Nepryski SP Majdan Nepryski

Poprawiono: niedziela, 03, październik 2021 07:07

Agendy szkolne

Dla rodziców

Dobre praktyki

Joomla templates by Joomlashine