Polish English German Italian Russian
Szkoła Podstawowa im Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim

Dzielny Oliwier strzela gole i walczy z cukrzycą!

Insulin On Board Cup 2021W dniach od 4 do 5 września 2021 roku w Warszawie odbyła się III edycja turnieju piłkarskiego INSULIN ON BOARD CUP 2021.

Zawodnicy spotkali się na obiekcie Białołęckiego Ośrodka Sportu w Warszawie. Realizatorem projektu współfinansowanego ze środków PFRON była Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą. Na boisku rywalizowali zawodnicy z całej Polski, w tym Oliwer Mazur uczeń Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim.

Na podium stanęło dziewięć drużyn w trzech kategoriach wiekowych: do 12 lat (2010 i młodsi) do 15 lat oraz kategoria open (2005 i starsi).

Oprócz wygranych meczy nagradzeni zostali  też najlepsi zawodnicy w tym Oliwer, który otrzymał tytuł zawodnika turnieju. Jest to ogromne osiągnięcie i wyróżnienie. Wszystkich piłkarzy było 100, a w tym nasz bohater był jednym z najlepszych.

Obecnie nasz uczeń, pojechał do Niemiec, aby brać udział w kolejnym etapie piłkarskich rozgrywek. Uczestników trzeciej edycji turnieju Insulin on Board Cup łączy nie tylko piłka nożna, ale też cukrzyca typu I.

Podczas meczu liczy się nie tylko dobra forma, ale także poziom cukru, na co wskazują też nazwy drużyn. Chorzy na cukrzycę typu I (Ct1) nie mają własnej insuliny, która sprawia, że zdrowe osoby mają cukier na poziomie 90, góra 100. Diabetycy muszą dostarczyć insulinę - w formie zastrzyku (z pena) lub za pomocą pompy insulinowej. Insulina jest jak kluczyk, który otwiera węglowodanom drzwi do komórek, gdzie cukier jest metabolizowany. Cukrzyca na co dzień daje w kość i dzieciom i ich rodzicom, choć na zewnątrz prawie jej nie widać.

Jesteśmy bardzo dumni z osiągnięć naszego ósmoklasisty. Gratulujemy dzielnemu Oliwerowi i jego rodzicom oraz trzymamy kciuki za kolejne osiągnięcia.

SP Majdan Nepryski SP Majdan Nepryski SP Majdan Nepryski
SP Majdan Nepryski SP Majdan Nepryski SP Majdan Nepryski

Poprawiono: poniedziałek, 20, wrzesień 2021 06:56

Agendy szkolne

Dla rodziców

Dobre praktyki

Joomla templates by Joomlashine