Polish English German Italian Russian
Szkoła Podstawowa im Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim

"Promyczki" na Charytatywnym Festynie Rodzinnym w Gorecku Kościelnym

Promyczki na Charytatywnym Festynie RodzinnymW niedzielę 1 sierpnia 2021 roku w Górecku Kościelnym odbył się Charytatywny Festyn Rodzinny, którego celem była zbiórka funduszy na leczenie i rehabilitację Jakuba Osucha z Aleksandrowa. Ten 10-letni chłopiec choruje na mukopolisacharydozę, która powoduje, że ma coraz większe problemy z chodzeniem, nie rośnie tak jak inne dzieci i słabo słyszy. Wymaga kosztownych terapii.

W programie znalazły swoje miejsce liczne konkursy, ogród zabaw dla dzieci oraz loteria fantowa. Gwiazdą wydarzenia był Rafał Brzozowski. Na scenie wystąpiły także zespoły folklorystyczne z gmin: Józefów, Tereszpol i Aleksandrów.

Jednym z reprezentantów Gminy Józefów był zespół "Promyczki" z SP im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim, a właściwie jego cząstka w składzie: Magdalena Chodara, Hanna Hanys, Nikola Czacharowska i Maja Dołęska. Dziewczynki zaprezentowały się w dwóch piosenkach z repertuaru ludowego oraz w dwóch układach tanecznych tańców współczesnych. W podziękowaniu zespół otrzymał obraz św. Stanisława - patrona Górecka Kościelnego. Do występu dzieci przygotowały panie Beata Harasiuk i Małgorzata Czerwieniec.

To bardzo budujące i piękne, że w naszej społeczności szkolnej są dzieciaki, które pomimo wakacji,  (a więc czegoś co lubi się najbardziej) wyraziły ochotę, aby wziąć udział w takiej akcji. Poświęciły swój wolny czas, aby "włożyć cząstkę swojego serduszka do skarbonki dla Kubusia". Dziękujemy dziewczynkom oraz ich rodzicom za zrozumienie i udzieloną pomoc.

SP Majdan Nepryski SP Majdan Nepryski SP Majdan Nepryski

Poprawiono: środa, 11, sierpień 2021 10:38

Agendy szkolne

Dla rodziców

Dobre praktyki

Joomla templates by Joomlashine