Polish English German Italian Russian
Szkoła Podstawowa im Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim

Podsumowanie programu "Godziny Wychowawcze ze światem"

Godziny Wychowawcze ze światemW roku szkolnym 2020/2021 w klasie VIIb podczas lekcji wychowawczych realizowane były tematy edukacji globalnej "Godziny wychowawcze ze światem".

To cykl ośmiu lekcji, które były pretekstem do dyskusji o bieżących wydarzeniach na świecie oraz wartościach takich jak solidarność, godność ludzka czy sprawiedliwość. Dzięki nim uczniowie i uczennice kształtowali postawy otwartości i odpowiedzialności.

Lekcje realizowane były w oparciu o ciekawe materiały, takie jak karty dyskusyjne, plakaty, filmy. Dzięki materiałom cyfrowym udało się kontynuować zajęcia podczas lekcji on-line.

W II półroczu poruszone zostały tematy takie jak: "Refleksja nad turystyką i zjawiskiem zwiedzania biedy", "Kryzys klimatyczny", "Katastrofy klimatyczne a bogactwo krajów", "Wirtualna woda", "Niebezpieczeństwo jednej historii".

Działania prowadzone w klasie VIIb były realizowane przy współpracy z Polską Akcją Humanitarną i na zakończenie programu Szkoła otrzymała zaświadczenie o jego realizacji, a uczniowie klasy VIIb drobne upominki od Polskiej Akcji Humanistarnej.

Wychowawca klasy VIIb: Diana Pakuła

Poprawiono: środa, 30, czerwiec 2021 07:49

Agendy szkolne

Dla rodziców

Dobre praktyki

Joomla templates by Joomlashine