Polish English German Italian Russian
Szkoła Podstawowa im Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim

Matematyczny Lapbook

Matematyczny LapbookUczniowie klasy czwartej naszej szkoły, przez ostatni tydzień utrwalali wiedzę matematyczną w innej, ciekawej formie. Posłużyło ku temu wykonanie matematycznego lapbooka. Jest on czymś w rodzaju teczki tematycznej, w której zawarte są najważniejsze rzeczy i zagadnienia związane z matematyką.

Celem takiej pracy było rozbudzanie zainteresowania matematyką oraz kształtowanie umiejętności korzystania z różnych źródeł. Treści zostały zaprezentowane w postaci: tekstu, zdjęć ilustracji, map, wykresów itp., które umieszczone zostały na lapbookowych plakatach. Widoczne są one bezpośrednio po otwarciu, lecz czasem dotarcie do nich wymaga np. otwarcia koperty, rozwinięcia rulonu, rozłożenie harmonijki, otworzenia książeczki, zajrzenia do kieszonki itp.

Oprócz wiedzy matematycznej zostały w nich ”ukryte” zagadki, łamigłówki, zadania itp. Pojawiły się również elementy mobilne, czyli takie, które da się przesuwać, przeciągać, przekręcać. Dzięki tworzeniu lapbooka możemy porządkować swoją wiedzę. Jest to wspaniała metoda aktywnego oraz kreatywnego uczenia się.

Z tych pięknych  prac powstała wyjątkowa wystawa, którą można podziwiać poniżej. Pomysłodawcą nie typowej lekcji była pani Joanna Wakoń, nauczyciel matematyki.

SP Majdan Nepryski SP Majdan Nepryski SP Majdan Nepryski
SP Majdan Nepryski SP Majdan Nepryski SP Majdan Nepryski
SP Majdan Nepryski SP Majdan Nepryski SP Majdan Nepryski

Poprawiono: środa, 10, marzec 2021 08:33

Agendy szkolne

Dla rodziców

Dobre praktyki

Joomla templates by Joomlashine