Polish English German Italian Russian
Szkoła Podstawowa im Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim

Pasowanie uczniów klasy I na czytelników biblioteki szkolnej

Pasowanie na czytelnikaDnia 26 lutego 2021 roku w bibliotece Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II  Majdanie Nepryskim odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klasy I. Celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz systematycznego rozwijania umiejętności czytania. Starsze koleżanki z kl. III pod kierunkiem bibliotekarki p. Anny Krzaczek przygotowały przedstawienie pt. "Mole Książkowe". Bajkowe postacie przypomniały dzieciom zasady postępowania z książką. Uczniowie klasy I odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki. Na pamiątkę uczniowie otrzymali zakładko – linijkę, która będzie im przypominała o tym uroczystym wydarzeniu.

Pierwszoklasiści otrzymali Wyprawki Czytelnicze w ramach udziału w projekcie "Mała książka - wielki człowiek" organizowanego przez Instytut Książki realizowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. W skład Wyprawki wchodzą: książka "Pierwsze abecadło", broszura informacyjna dla rodziców i opiekunów "Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem" oraz kreatywny alfabet.

Mamy nadzieję, że dzięki zaangażowaniu i współpracy nauczycieli i rodziców miłość do książek oraz pasja czytania będą towarzyszyć uczniom na co dzień.

SP Majdan Nepryski SP Majdan Nepryski  

Poprawiono: czwartek, 04, marzec 2021 07:51

Agendy szkolne

Dla rodziców

Dobre praktyki

Joomla templates by Joomlashine