Dzieci podczas występu w konkursieDnia 17.05.2023 r. dzieci z oddziału przedszkolnego z grupy 6 i 5- latków wzięły udział w I Przeglądzie Piosenki Partyzanckiej i Wojskowej "Mały Patriota" zorganizowanym przez Przedszkole im. Krasnala Hałabały w Józefowie.

Celem konkursu było wspieranie wychowania patriotycznego dzieci, poprzez formy aktywności artystycznej. Dzieci bardzo chętnie uczyły się piosenek konkursowych "Przybyli ułani" i "Piechota" pod kierunkiem p. Natalii Puźniak, p. Ewy Rogowskiej-Mazur oraz p. Rafała Knapa.

Nagrodzeni uczestnicy konkursu8 maja uczennice Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim wzięły udział w eliminacjach gminnych 42. Małego Konkursu Recytatorskiego w Miejskim Ośrodku Kultury w Józefowie. Były to: Oliwia Hałasa (kl. II), Hanna Hanys (kl. V), Małgorzata Basińska i Martyna Oleszczak (kl. VIII). Dziewczęta bardzo dobrze się zaprezentowały.

Komisja w składzie: Michał Dudziński, Beata Momot i Maryla Kulpa przyznała nagrody w trzech kategoriach wiekowych. W kategorii klas VII-VIII nagrody otrzymały: Małgorzata Basińska (I miejsce i nominacja do etapu powiatowego) oraz Martyna Oleszczak (III miejsce).

Uczniowie podczas konkursu25 kwietnia 2023 r. odbył się finał XVII edycji Międzyszkolnego Turnieju Ekologicznego "Jem zdrowo i ekologicznie" w Krasnobrodzie.

W konkursie rywalizowali uczniowie ze szkoły w Krasnobrodzie, Józefowie, Kaczórkach, Majdanie Nepryskim.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice:

  • Aleksandra Bulak i Martyna Wygnał - I miejsce w kategorii klas V-VI.
  • Weronika Lal i Małgorzata Basińska - III miejsce w kategorii klas VII-VIII.

Nagrodzeni uczniowieW grudniu 2022 r. został przeprowadzony konkurs matematyczny "Pomóż Mikołajowi uratować święta!" Polegał on na samodzielnym stworzeniu zadania, którego rozwiązaniem była liczba 2412. Święty Mikołaj zapomniał, w jaki dzień ma rozdać prezenty. Aby 24 grudnia brak prezentów pod choinką nie sprawił przykrości milionom dzieci na całym świecie, pomogliśmy Mikołajowi rozruszać umysł i przygotowaliśmy dla niego zadania, których rozwiązaniem była właśnie liczba 2412.

Prace konkursowe prezentujemy poniżej. Gratulujemy wszystkim uczestnikom. Konkurs przygotowała pani Joanna Wakoń.

"Podziwu godna liczba Pi,
Trzy koma jeden cztery jeden […]".
Wisława Szymborska "Liczba Pi"

Nagrodzeni uczniowieDnia 14 marca 2023r. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Majdane Nepryskim włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Liczby Pi.

Celem tego wydarzenia było popularyzowanie matematyki i przełamanie niechęci do tego przedmiotu. Liczba Pi jest niewątpliwie najsłynniejszą liczbą świata. W przybliżeniu równa jest 3,14. Tak w notacji amerykańskiej zapisuje się datę 14 marca (Amerykanie najpierw wymieniają miesiąc, potem dzień) i dlatego tego dnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Liczby Pi.