Uczniowie z pojemnikami na książkiW środę 17 maja 2023 r. z inicjatywy Samorządu Szkolnego w naszej szkole obchodzony był Dzień bez plecaka - z ang. "no backpackday". Tego dnia uczniowie przyszli do szkoły bez plecaków. Zabawa polegała na tym, by przynieść do szkoły wszystkie potrzebne przybory w innym niż szkolny plecak "pojemniku".

W ten sposób  chciano zwiększyć świadomość uczniów dotyczącą trudnych warunków bytowych oraz problemów z dostępem do edukacji milionów dzieci na całym świecie. Wiele z nich musi chodzić do szkoły pieszo, z książkami i zeszytami w rękach lub w reklamówkach, bo nie stać ich na plecak.

Uczniowie przy poczcie walentynkowej14 luty to dzień miłości - Walentynki. Dla uczniów naszej szkoły ten dzień stał się okazją do wspólnej zabawy i pokazania, jak dobrze i wesoło jest nam razem.

Celem obchodów tego dnia było zachęcanie dzieci do okazywania uczuć innym osobom. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego i ich opiekunów tradycyjnie zorganizowano "pocztę walentynkową". Wszyscy, którzy chcieli przekazać życzenia swoim sympatiom, wrzucali kartki walentynkowe, oczywiście z serduszkami (w większości własnoręcznie wykonane) do specjalnie przygotowanego pudełka. Trzeba przyznać, że szkolny listonosz nie narzekał na brak pracy, było bowiem wielu chętnych, którzy skorzystali z tej możliwości.

Dzieci podczas zabawy choinkowejZabawa choinkowa to jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń w kalendarzu imprez naszej szkoły. Szczególnie młodsi uczniowie bardzo czekają na to wydarzenie. Atrakcji jest przecież co niemiara. Tańce, ciekawe stroje, poczęstunek. To wszystko składało się na zorganizowaną 5 stycznia szkolną imprezę.

Do zabawy w tegorocznym balu zaprosił nas DJ Mateusz, który przez kilka  godzin serwował wszystkim najnowsze hity z list przebojów, ale też utwory nieco starsze, a wciąż popularne. Piosenki na pewno się podobały sądząc po ilości tańczących na parkiecie uczniów.

Dzieci i młodzież podczas zabawy andrzejkowejW naszej szkole 24 listopada 2022r. odbyła się długo wyczekiwana zabawa andrzejkowa. Wpisała się ona na stałe w scenariusz szkolnego kalendarza. Jest wspaniałą okazją do dobrej zabawy i jednocześnie źródłem szacunku dla tolerancji oraz obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

Podczas Andrzejek odbyła się też dyskoteka, która była sposobnością nie tylko do świetnej zabawy, ale także integracji szkolnej społeczności. Zabawę uświetniły przeboje zagrane przez DJ Mateusza - ucznia z klasy VII. Po tanecznych zmaganiach uczestnicy mogli odpocząć w klasach, gdzie czekał na nich pyszny poczęstunek, przygotowany przez rodziców. Szaleństw, radości oraz uśmiechu było wiele i każdy z utęsknieniem czeka już na następny andrzejkowy bal.

Dzień ChłopakaTradycyjnie, 30 września w naszej szkole świętowaliśmy "Dzień Chłopaka". Był to dzień, w którym chłopcy mieli szczególne względy wśród dziewczyn.

Tego dnia każdy z chłopców z naszej szkoły otrzymał życzenia od koleżanek, a także drobne upominki. W ten sposób dziewczynki chciały podkreślić jak ważni są dla nich koledzy.

W klasach pojawiły się również gazetki związane z tematyką obchodów tego święta i jego historią. Na tablicy SU umieszczono piękne życzenia dla  męskiej części naszej społeczności.