Polish English German Italian Russian
Szkoła Podstawowa im Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim

Rok szkolny 2020/2021

Konkurs na najpiękniejszy "Jesienny bukiet"

Jak nie kochać jesieni…

Jak nie kochać jesieni, jej babiego lata,
Liści niesionych wiatrem, w rytm deszczu tańczących.
Ptaków, co przed podróżą na drzewach usiadły,
Czekając na swych braci, za morze lecących.
Jak nie kochać jesieni, jej barw purpurowych,
Szarych, żółtych, czerwonych, srebrnych, szczerozłotych.
Gdy białą mgłą otuli zachodzący księżyc,
Kojąc w twym słabym sercu, codzienne zgryzoty.

Tadeusz Wywrocki

Czytaj więcej: Konkurs na najpiękniejszy Zapach liści i jabłek, czerwień jarzębiny i fiolet wrzosów - czy jesteśmy w parku lub lesie? Nie, to nasz szkolny korytarz! Mnóstwo tu cudownych, pachnących jesienią bukietów.

A wszystko to z powodu szkolnego konkursu na najpiękniejszy "Jesienny bukiet", który zorganizowała  30.10.2020 roku p. Natalia Puźniak. Wzięły w nim udział klasy I-III i oddział przedszkolny: grupa 5-6 latków i 3-4-5 latków.

Głównym celem konkursu było rozwijanie zdolności artystycznych uczniów oraz kształtowanie wrażliwości estetycznej. Każda klasa musiała wykonać jesienny bukiet wykorzystując różnorodne dary jesieni: kwiaty, liście, szyszki, jarzębinę, orzechy, owoce, itp.

Czytaj więcej: Konkurs na najpiękniejszy "Jesienny bukiet"

Konkurs plastyczny "Kolory niepodległości"

Czytaj więcej: Konkurs plastyczny W piątek 23 października 2020r. odbył się w naszej szkole pierwszy etap powiatowego konkursu plastycznego "Kolory niepodległości". Organizatorem konkursu  jest Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Tomasz Zieliński. Współorganizatorami konkursu są: Wojewoda Lubelski, Lubelski Kurator Oświaty, IPN Oddział w Lublinie, Kuratorium Oświaty w Lublinie Delegatura w Zamościu.

Na etap szkolny wpłynęło 8 prac dzieci z oddziału przedszkolnego oraz 31 prac uczniów klas I-III. Jury, w składzie p. Anna Grzyb i p. Anna Krzaczek, zakwalifikowało do etapu powiatowego 6 prac plastycznych.

Czytaj więcej: Konkurs plastyczny "Kolory niepodległości"

O naszej szkole

Agendy szkolne

Dla rodziców

Dobre praktyki

Joomla templates by Joomlashine