Polish English German Italian Russian
Szkoła Podstawowa im Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim

Matematyczny galimatias w kuchni

Konkursy w ramach projektu "Matematyczny galimatias w kuchni"

W ramach projektu "Matematyczny galimatias w kuchni" w miesiącu październiku odbyły się dwa konkursy: "Piramida Zdrowego Żywienia" oraz "Matematyczny talerz zdrowego pożywienia".

Celem  ich było:

Odmierzanie, odważanie, proporcje

Czytaj więcej: Odmierzanie, odważanie, proporcjeW naszej szkole od września tego roku prowadzony jest projekt z mBanku "Matematyczny galimatias w kuchni". Głównym jego celem jest: popularyzowanie matematyki, uświadamianie uczniom faktu, że matematyka może być barwna i wesoła.

Ważnym zadaniem jest także uświadomienie im, że lepiej funkcjonuje się w życiu codziennym, jeśli zna się podstawy matematyki. I w tym celu we wrześniu odbył się cykl zajęć "Odmierzanie, odważanie, proporcje".

Poznane wiadomości zostały wykorzystane na stworzenie ulotki z jednostkami potrzebnymi każdej pani domu. Broszury te zostaną wydrukowane, a następnie będą rozprowadzane wśród lokalnej społeczności. W ten sposób przekonamy chyba wszystkich, że matematyka potrafi być  ciekawa, niezmiernie przyjemna i bardzo potrzeba w kuchni.

Czytaj więcej: Odmierzanie, odważanie, proporcje

Konkurs plastyczny "Piramida Zdrowego Żywienia"

Czytaj więcej: Konkurs plastyczny Serdecznie zapraszamy uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim do udziału w rodzinnym konkursie plastycznym pt. "Piramida Zdrowego Żywienia". Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Regulamin oraz szczegóły znajdują się w załączniku. Konkurs realizowany jest w ramach projektu "Matematyczny galimatias w kuchni", który dofinansowała Fundacja mBanku. Koordynatorem projektu jest pani Joanna Wakoń.

Czytaj więcej: Konkurs plastyczny "Piramida Zdrowego Żywienia"

Konkurs "Matematyczny talerz zdrowego pożywienia"

Czytaj więcej: Konkurs Serdecznie zapraszamy uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim do udziału w konkursie pt. "Matematyczny talerz zdrowego pożywienia". Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Regulamin oraz szczegóły znajdują się w załączniku. Konkurs realizowany jest w ramach projektu "Matematyczny galimatias w kuchni", który dofinansowała Fundacja mBanku. Koordynatorem projektu jest pani Joanna Wakoń.

Czytaj więcej: Konkurs "Matematyczny talerz zdrowego pożywienia"

Kupujemy rozsądnie

Czytaj więcej: Kupujemy rozsądnieWe wrześniu 2020 r. w naszej szkole były przeprowadzane zajęcia na temat rozsądnych zakupów. Miały one na celu pokazanie zastosowania matematyki w życiu codziennym. Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób przyda się ona na przykład w sklepie podczas robienia zakupów. Cykl tych zajęć miał  zaciekawić uczniów, pobudzić ich kreatywność i twórcze myślenie. Pozwolił on pokazać uczniom, że w gazecie, na sklepowym paragonie, na etykietce puszki z farbą czy nawet na kubku jogurtu znajduje się wiele zadań matematycznych, które zadaje nam codzienne życie. Lekcje te uświadomiły uczniom, że matematyka jest użyteczna i bardzo pomaga w rozwiązywaniu różnych problemów.

Czytaj więcej: Kupujemy rozsądnie

Więcej artykułów…

Strona 1 z 2

O naszej szkole

Agendy szkolne

Dla rodziców

Dobre praktyki

Joomla templates by Joomlashine