Polish English German Italian Russian
Szkoła Podstawowa im Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim

Matematyczny galimatias w kuchni

Zostań szkolnym masterchefem

Czytaj więcej: Zostań szkolnym masterchefemW miesiącu kwietniu odbył się w naszej szkole konkurs matematyczny "Zostań szkolnym masterchefem".

Polegał on na zrobieniu oryginalnej pisanki, czyli takiej, której dekoracja miała związek z matematyką. Wybór tej najpiękniejszej pracy był bardzo trudny, bo uczniowie spisali się na medal. Takich dzieł na pewno niepowstydziłby się niejeden artysta.
 

Jury nagrodziło następujące prace:

Konkurs matematyczny "Zostań szkolnym masterchefem"

Drodzy uczniowie!

Czytaj więcej: Konkurs matematyczny Przed zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi proponuję Wam udział w matematycznym konkursie "Zostań szkolnym masterchefem". Polega on na zrobieniu oryginalnej pisanki, czyli takiej, której dekoracja ma związek z matematyką. Muszą być one zbliżone wielkościowo do naturalnej wielkości jaj (np. kurzych, gęsich, strusich). Zdjęcia proszę wysłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z podaniem tytułu i opisem kto jest jej autorem. Czas dostarczenie pracy do 5 marca 2021 r. Prace zostaną nagrodzone, a następnie przekazane na wojewódzki konkurs do Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie. W szkolnym konkursie przewidziane są nagrody tj. piłki i nie tylko oraz oceny z matematyki.

Czytaj więcej: Konkurs matematyczny "Zostań szkolnym masterchefem"

Innowacja matematyczna "Matematyczny galimatias w kuchni"

Czytaj więcej: Innowacja matematyczna W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim realizowana jest innowacja pedagogiczna "Matematyczny galimatias w kuchni". Skierowana jest ona do uczniów kl. IV-VIII.

Głównym założeniem innowacji jest rozwijanie postawy intelektualnej wyrażającej się w twórczym, logicznym i krytycznym myśleniu, samodzielnym pokonywaniu trudności i przygotowaniu uczniów do wykorzystywania matematyki w życiu codziennym.

Czytaj więcej: Innowacja matematyczna "Matematyczny galimatias w kuchni"

Rozstrzygnięcie pierniczkowego konkursu

Czytaj więcej: Rozstrzygnięcie pierniczkowego konkursuW miesiącu grudniu 2020 roku nauczyciel matematyki pani Joanna Wakoń przygotowała konkurs "Matematyczne pierniczki" dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim. Celem jego było: rozwijanie zainteresowań matematycznych; popularyzowanie matematyki, dostarczenie uczniom satysfakcji  i radości z sukcesu. Uczniowie doskonaląc w ten sposób swoją wiedzę matematyczną, wyobraźnię, pomysłowość potrafili też uchwycić wyjątkowy świąteczny klimat.

Wybór najładniejszych wypieków był bardzo trudny, ponieważ wszystkie wyglądały pięknie i pysznie. Niemniej jednak komisji konkursowej udało się wyłonić zwycięzców:

Czytaj więcej: Rozstrzygnięcie pierniczkowego konkursu

Konkurs "Matematyczne pierniczki"

Drodzy uczniowie!

Czytaj więcej: Konkurs Przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia proponuję udział piernikowo-matematycznym konkursie. Zadanie polega na zrobieniu zdjęcia matematycznym piernikom, czyli takim których kształt, lub dekoracja ma związek z matematyką. Pierniki mogą być zrobione przez Was lub Waszych bliskich. Zdjęcia proszę wysłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z podaniem tytułu i opisem kto jest jej autorem.

Regulamin oraz szczegóły znajdują się w załączniku. Konkurs realizowany jest w ramach projektu "Matematyczny galimatias w kuchni", który dofinansowała Fundacja mBanku. Koordynatorem projektu jest pani Joanna Wakoń.

Czytaj więcej: Konkurs "Matematyczne pierniczki"

Strona 1 z 3

Agendy szkolne

Dla rodziców

Dobre praktyki

Joomla templates by Joomlashine