Polish English German Italian Russian
Szkoła Podstawowa im Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim

Matematyczny galimatias w kuchni

Kolejny grant dla naszej szkoły

Czytaj więcej: Kolejny grant dla naszej szkołyZ wielką radością informujemy, że złożony przez naszą Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim projekt "Matematyczny galimatias w kuchni" w VII edycji Programu mPotęga otrzymał dofinansowanie na kwotę 6200 zł.

Skierowany on jest do uczniów klas 7-8 i jego realizacja rozpocznie się we wrześniu. Koordynatorem projektu jest pani Joanna Wakoń.  Jest to dla nas ogromne wyróżnienie i radość. Takie dofinansowanie z racji projektów z mBanku otrzymujemy juz po raz czwarty. Wpłynęły 523 wnioski z całej Polski i tylko 152 projekty otrzymały dofinansowanie. Głównym celem projektu będzie wskazanie uczniom praktycznego wykorzystania matematyki w życiu codziennym.

Matematyka przestanie być wiedzą abstrakcyjną, gdy uczniowie zamiast zwykłych liczb, będą liczyć np. pieniądze, analizować etykiety produktów czy też przepisy na ciasta. Zbliżone treści zadań do sytuacji z życia wziętych sprawi, że dzieci szybciej zaczną rozumieć polecenie, łatwiej liczyć i więcej zapamiętywać.

Czytaj więcej: Kolejny grant dla naszej szkoły

O naszej szkole

Agendy szkolne

Dla rodziców

Dobre praktyki

Joomla templates by Joomlashine