Polish English German Italian Russian
Szkoła Podstawowa im Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim

Rok szkolny 2019/2020

Wolontariusze SKC w Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym "Gawra"

"Czasem najlepszym prezentem na święta
jest zwykła obecność drugiej osoby..."

Czytaj więcej: Wolontariusze SKC w Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym Tradycyjnie jak co roku w grudniu, wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim wystąpili gościnnie w Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym "Gawra" w Długim Kącie pod opieką pani Marii Rysztak i Joanny Wakoń. Wspólny śpiew pięknych, polskich kolęd przy akompaniamencie gitary wywołał wielką radość i zadumę nad tajemnicą wcielenia. Życzenia złożone przez uczniów, a także piękne kartki świąteczne wykonane w ostatnim czasie przez wolontariuszy wywołały nie tylko szeroki uśmiech na twarzach, ale również łzy wzruszenia. Seniorzy byli bardzo wzruszeni, a szczególnie podobały się im pieśni, które zaśpiewali młodzi artyści. Cieszymy się, że nasi uczniowie tak chętnie angażują się w pracę na rzecz innych. Wizyta i rozmowy były dla naszych uczniów piękną lekcją szacunku do osób starszych. Takie odwiedziny są niezwykle ważnym darem naszych serc dla osób starszych, schorowanych, samotnych. Dają im chwile radości, spełniają ich potrzebę rozmowy z kimś życzliwym. W nas wolontariuszach kształtują otwartość i wrażliwość na potrzeby innych oraz sprawiają radość z pomagania, z umiejętności poświęcania swojego wolnego czasu.

Czytaj więcej: Wolontariusze SKC w Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym "Gawra"

Świąteczna zbiórka żywności wolontariuszy SKC ze Szkół Podstawowych w Józefowie i Majdanie Nepryskim

Czytaj więcej: Świąteczna zbiórka żywności wolontariuszy SKC ze Szkół Podstawowych w Józefowie i Majdanie NepryskimW dniach 6 i 7 grudnia br. w sklepach całej Polski odbyła się świąteczna zbiórka żywności pod patronatem Caritas Polska pod hasłem "Tak POMAGAM". Członkowie Szkolnych Kół Caritas ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim i ze Szkoły Podstawowej im. Mieczysława Romanowskiego w Józefowie chętnie włączyli się do akcji. Ubrani w czerwone koszulki z logo Caritas zachęcali do kupowania produktów o przedłużonym terminie przydatności do spożycia i ofiarowania ich potrzebującym.

Czytaj więcej: Świąteczna zbiórka żywności wolontariuszy SKC ze Szkół Podstawowych w Józefowie i Majdanie Nepryskim

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza 2019

"Nie liczy się to ile posiadasz,
ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz"

Czytaj więcej: Międzynarodowy Dzień Wolontariusza 20195 grudnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, ustanowiony przez ONZ w 1986 roku. Jest to święto wszystkich ludzi dobrej woli, którzy bardzo chętnie poświęcają swój czas na prace społeczne oraz dla osób potrzebujących. Również w naszej szkole tego dnia świętowali uczniowie, działający w Szkolnym Kole Caritas. Z tej okazji wybrali się oni na spotkanie do Zamościa na "Dzień Wolontariusza na sportowo". Kilka dni wcześniej przed wyjazdem uczniowie wzięli udział w akcji "Zostań aniołem stróżem dzieci z oddziału onkologicznego". Polegała ona na  pisaniu kartek mających nieść wsparcie chorym dzieciom. Lęk, ból, niepewność – to wszystko towarzyszy dziecku i jego rodzinie podczas choroby. Kartki od Aniołów mają przywrócić im nadzieję, radość i poczucie bezpieczeństwa. Zrobione własnoręcznie kartki z życzeniami wolontariusze zabrali ze sobą i na miejscu przekazali osobie odpowiedzialnej za tę akcję. Następnie uczestniczyli we Mszy Świętej odprawianej w Zamojskiej Katedrze, a po niej wzięli udział w zmaganiach sportowych. To był piękny dzień, który długo będziemy jeszcze wspominać. Opiekunem Szkolnego Koła Caritas jest pani Joanna Wakoń.

Czytaj więcej: Międzynarodowy Dzień Wolontariusza 2019

Wyjazd wolontariuszy SKC na basen do Zamościa

Czytaj więcej: Wyjazd wolontariuszy SKC na basen do ZamościaW październiku i listopadzie tego roku wolontariusze Szkolnego Koła Caritas ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim uczestniczyli w kilku wyjazdach na basen do Zamościa. Uczniowie pod opieką ratowników i opiekunów mogli wykazać się umiejętnością pływania oraz korzystać ze wszystkich atrakcji. Spędzony tam czas był dobrym sposobem na relaks. Zajęcia obejmowały podstawowe ćwiczenia oraz gry i zabawy w wodzie. Wyjazd ten był również świetną zabawą i integracją. Czas spędzony "w wodzie" przysporzył wszystkim uczestnikom, oprócz korzyści zdrowotnych wiele radości i przyjemnych wrażeń. Efekty tych wyjazdów to nabycie umiejętności pływania, nauka czynnego spędzania czasu wolnego, poprawa zdrowia dzieci. Opiekunem Szkolnego Koła Caritas jest pani Joanna Wakoń.

Działania te były organizowane we współpracy ze Stowarzyszeniem na Rzecz Dzieci i Młodzieży "Jestem" im. św. Jana Bosko w Hrubieszowie i współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w Warszawie.

"Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą"

"Ciszą cmentarną ukołysani
Z dala od życia i znoju,
Dobiwszy wreszcie cichej przystani,
Odpoczywają w pokoju."

Czytaj więcej: W piątek 1 listopada obchodziliśmy uroczystość Wszystkich Świętych. Zgodnie z nauką Kościoła katolickiego jest to "dzień tych, którzy są zbawieni i cieszą się wieczną szczęśliwością w niebie". Tradycjami tego święta są modlitwy w intencjach zmarłych, porządkowanie i dekorowanie grobów, zapalanie na nich zniczy. Jest to również okazja do refleksji nad ludzkim życiem i jego przemijaniem. Dlatego tak ważne jest, byśmy kultywowali naszą przeszłość utrwalaną na licznych historycznych, często opuszczonych i zaniedbanych nagrobkach, które wymagają natychmiastowej renowacji. W tym celu na cmentarzu w Józefowie, jak co roku 1 listopada odbywała się  kwesta organizowana przez Parafię Niepokalanego Poczęcia NMP w Józefowie Oczywiście nie mogło w tym dniu zabraknąć uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim, którzy po raz kolejny wyruszyli na kwestę. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na naprawę niszczejących grobowców i pomników cmentarnych. Natomiast w dniach 31 października i 1 listopada wolontariusze Szkolnego Koła Caritas rozprowadzali znicze i wiązanki na stoiskach zorganizowanych przed cmentarzem. Pamięć o zmarłych jest świadectwem oddania Im czci i szacunku. Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim.

Czytaj więcej: "Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą"

O naszej szkole

Agendy szkolne

Dla rodziców

Dobre praktyki

Joomla templates by Joomlashine