Polish English German Italian Russian
Szkoła Podstawowa im Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim

mPotęga - OzoBotki, Sportowcy, a może Królowa Nauk?

Realizacja projektu "OzoBotki, Sportowcy, a może Królowa Nauk?"

Czytaj więcej: Realizacja projektu Od września do grudnia bieżącego roku Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim  realizuje projekt "OzoBotki, Sportowcy, a może Królowa Nauk?" dofinansowany przez Fundację mBanku. Koordynatorem projektu jest pani Joanna Wakoń.

Projekt ten skierowany jest do uczniów klas 7 i 8, rodziców i nauczycieli. Miesiąc wrzesień poświęcony był na tworzenie gier planszowych. W tym celu uczniowie dokonywali pomiarów szkoły, stosowali odpowiednią skalę po czym rysowali plan szkoły. Posłużył on do stworzenia gry planszowej, z wykorzystaniem OzoBotów. Dokonano również pomiarów szkolnego boiska, zastosowano skalę i stworzono grę planszową z wykorzystanie OzoBota. Małe robociki zabrały uczniów w niesamowitą przygodę rysowania, rozwiązywania problemów i pracy grupowej. Za pomocą kolorowych kodów zostały stworzone niesamowite zakodowane gry. Najciekawsze prace wezmą udział w szkolnym konkursie i zostaną nagrodzone. W ramach projektu odbyły się również "Rozgrywki matematyczno-sportowe". Podczas, których gospodarze witali swoich zacnych gości i zapraszali do wspólnej zabawy. Do każdej konkurencji wyznaczony był ekspert, który w razie trudności tłumaczył i wyjaśniał zasady. A uczestnicy rywalizowali w rzucie kaloszem do kosza, biegu w worku ziemniaczanym, odpowiadali na zadania matematyczne.

Czytaj więcej: Realizacja projektu "OzoBotki, Sportowcy, a może Królowa Nauk?"

OzoBotki, Sportowcy, a może Królowa Nauk?

Czytaj więcej: OzoBotki, Sportowcy, a może Królowa Nauk?Od września do grudnia bieżącego roku Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim  realizuje projekt "OzoBotki, Sportowcy, a może Królowa Nauk?" dofinansowany przez Fundację mBanku. Koordynatorem projektu jest pani Joanna Wakoń.

Projekt ten skierowany jest dla uczniów klas 7 i 8, rodziców i nauczycieli. Zacznie się od podziału uczniów na dwie grupy: klasa 7 - "OzoBotki" i klasa 8 - "Sportowcy". We wrześniu uczniowie klasy 7 będą mieli za zadanie wykonanie pomiarów szkoły, potem przy odpowiedniej skali narysować plan szkoły. Posłuży on do stworzenia gry planszowej, z wykorzystaniem OzoBotów. Uczniowie klasy 8, zaś będą mieli za zadanie dokonać pomiarów szkolnego boiska, zastosować skalę i stworzyć grę planszową z wykorzystanie OzoBota. W październiku zostanie zorganizowany turniej sportowo-matematyczny, rywalizującymi grupami będą uczniowie kontra nauczyciele i rodzice. Następnie zostanie ogłoszony konkurs na wykonanie makiety szkolnego boiska oraz makiety szkoły wraz z ogrodem. W kolejnym etapie uczniowie klasy 7 wezmą udział w "Tinikling czyli geometria i koordynacja w jednym". Uczniowie klasy 8 zaś w grze terenowej "Orientacja w przestrzeni i na mapie". Zostanie ogłoszony konkurs plastyczny "Figury geometryczne w sporcie". Listopad zaczniemy od sztuki cyrkowej w matematycznym wydaniu. Podczas przerw śródlekcyjnych uczniowie klasy 8 przeprowadzą zajęcia dla uczniów i nauczycieli "Ćwicz i ty". Zaś uczniowie klasy 7 przeprowadzą "Body Ball, czyli trening funkcjonalny na bryłach". Zostanie przeprowadzony konkurs sprawnościowy "Sprawny matematyk skacze na skakance". A na koniec zostanie ogłoszony konkurs na najbardziej oryginalną grę planszową z OzoBotem.

A u nas po Majdańsku!

Czytaj więcej: A u nas po Majdańsku!W niedzielę 15 września 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim  odbył się Festyn "Wykopki". Znakomitym powodem radosnego  świętowania była niezwykła, bo już  20. rocznica festynu. Jubileuszową uroczystość uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście honorowi, w tym Wiceminister Sprawiedliwości pan dr Marcin Romanowski, a także liczni sponsorzy i życzliwe osoby od lat wspierające naszą szkołę. Pan Roman Dziura Burmistrz Józefowa wraz z panią Marią Rysztak dyrektorem szkoły podziękowali członkom Komitetu Organizacyjnego za zaangażowanie w organizację imprezy, wręczając podziękowania i pamiątkowe statuetki wykonane z kamienia józefowskiego przez pana Tomasza Kukiełkę. To wspaniałe wyróżnienie za wytrwałość w działaniach na rzecz lokalnej społeczności, budowanie wzorcowego wizerunku szkoły.

Czytaj więcej: A u nas po Majdańsku!

O naszej szkole

Agendy szkolne

Dla rodziców

Dobre praktyki

Joomla templates by Joomlashine