Polish English German Italian Russian
Szkoła Podstawowa im Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim

Rok szkolny 2019/2020

Matematyczne Biuro Śledcze

Czytaj więcej: Matematyczne Biuro ŚledczeDnia 19.12.2019 r. uczniowie klasy ósmej podczas zajęć z matematyki prowadzili śledztwo i szukali winnego zniknięcia świątecznych pierniczków. Detektywi rozwiązywali zagadki matematyczne, czytali instrukcje, poszukiwali wskazówek i podążali za nimi, a wszystko po to, aby odszyfrować tajemniczy numer – ulubioną liczbę przestępcy. Śledczy Matematycznego Biura Śledczego zdobyli wizerunki kilku podejrzanych. Uczniowie bawili się w trakcie tej lekcji znakomicie, a  powtórka materiału przebiegła w sposób aktywny, z wypiekami na twarzach uczniów.

Podczas tej lekcji zostały zrealizowane następujące cele: doskonalenie sprawności rachunkowej, wykorzystywanie i tworzenie informacji, modelowanie matematyczne, rozumowanie i tworzenie strategii. Także ostatniego dnia przed świętami nie zabrakło atrakcji matematycznych.

Czytaj więcej: Matematyczne Biuro Śledcze

Kartka Bożonarodzeniowa 2019

Czytaj więcej: Kartka Bożonarodzeniowa 2019Kolejna edycja szkolnego konkursu plastycznego "Kartka Bożonarodzeniowa 2019" zgromadziła aż 61 prac.

W konkursie wzięły udział dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie z klas I-III naszej szkoły.

Jury w składzie p. Anna Krzaczek i p. Anna Grzyb nagrodziło 16 prac.
 

Czytaj więcej: Kartka Bożonarodzeniowa 2019

Konkurs plastyczny "Wśród lasów, wzgórz, pejzaży..."

Czytaj więcej: Konkurs plastyczny "Ogólny widok Roztocza – to wzgórza porośnięte lasami. Pola na polanach śródleśnych, poprzecinane głębokimi parowami i jarami. Zawsze na horyzoncie smugi szafranowych lasów, dolina Wieprza z ukwieconymi łąkami – Przełomy rzek o charakterze górskim, jak Tanew, Sopot, Szum - płynące w głębokich kotlinach leśnych…   Nie mogę się rozstać z tutejszymi lasami i wzgórzami, nigdzie nie znajdę takich pięknych jodeł i buków, nigdzie tak pięknie nie będą szumieć sosny..." – pisała Aleksandra Wachniewska.

Ten fragment regulaminu XVI Przeglądu Prac Plastycznych Śladami Aleksandry Wachniewskiej malarki i orędowniczki ochrony przyrody Roztocza zachęcił, uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. "Wśród lasów, wzgórz i pejzaży".

Czytaj więcej: Konkurs plastyczny "Wśród lasów, wzgórz, pejzaży..."

Konkurs historyczny

Czytaj więcej: Konkurs historycznyUczniowie SP w Majdanie Nepryskim wzięli udział w konkursie "Powstanie Styczniowe na Roztoczu" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. Mieczysława Romanowskiego w Józefowie. W szkolnych eliminacjach uczestniczyło 6 osób z klas VI - VIII. Do etapu II, który został przeprowadzony 10 grudnia 2019 r. w Szkole Podstawowej w Józefowie zakwalifikowali się Gabriela Kozyra (kl. VII) i Marcin Bryła (kl. VI b). Po rozwiązaniu finałowego testu uczniowie mieli okazję pogłębić swoją wiedzę o przebiegu Powstania Styczniowego na Lubelszczyźnie, uczestnicząc w konferencji historycznej pod hasłem "Walka - Niepodległość - Pamięć", podczas której nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu.

Czytaj więcej: Konkurs historyczny

Moda na odblaski

Czytaj więcej: Moda na odblaskiW piątek 15 listopada 2019 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła w Majdanie Nepryski wzięli udział w powiatowym etapie konkursu "Moda na odblaski" organizowanym przez Komendę Wojewódzką Policji w Lublinie. W konkursie udział wzięło 13 szkół podstawowych z powiatu biłgorajskiego, łącznie 141 osób z 24 opiekunami.

Każdą szkołę reprezentowały dwie drużyny w kategorii klas I-III, które prezentowały stroje sportowe lub wizytowe oraz klasy V-VIII prezentujące stroje młodzieżowe lub karnawałowe. Komisja oceniała praktyczność, sposób wykonania strojów oraz kreatywność uczestników.

Wszyscy z uczestników reprezentowali wysoki poziom. Po długiej naradzie jury przyznało nam V miejsce w kategorii klas I-III oraz II miejsce w kategorii IV-VIII.

Czytaj więcej: Moda na odblaski

Strona 2 z 3

Agendy szkolne

Dla rodziców

Dobre praktyki

Joomla templates by Joomlashine